Krtko
14.07.05,12:06
Môžte mi niekto vysvetliť o koho sa jedná v tejto vete:...daňovníkov povinne zostavujúcich účtovnú závierku podľa IRFS ...,a čo je to IRFS? Nič mi to nehovorí.Vďaka!!!!!
zlatica76
14.07.05,10:09
IFRS = International financial reporting standards, t.j. medzinárodné účtovné štandardy. Od r. 2006 tuším bude platiť, že účtovníctvo sa bude viesť buď podľa medzinárodných štandardov alebo podľa slovenských štandardov. Teraz je to tak, že všetci účtujú podľa slovenských štandardov, a tí ktorí to potrebujú, si dávajú zostaviť účtovnú závierku podľa mezinárodných štandardov.
Ktovie, či sem chodia aj takí, ktorí majú aj reálne skúsnosti s IFRS (ja mam zatiaľ len také, že pre auditorov som chystala podklady, a sem tam sa pozriem do tej hrubej knižky)

A tyka sa to tých, ktorí sú dôležití pre SR :) a tí, ktorí majú majetok viac ako 5 miliárd, čistý obrat viac ako 5 miliárd a zamestnancov viac ako 2 tis. (potrebné splniť dve z troch podmienok). - a IFRS sa navyše týkajú predovšetkým konsolidovanej účtovnej závierky.
bepo
14.07.05,10:23
Týka sa to aj tých ktorí síce nie sú dôležitý pre SR ale sú dôležitý pre svoju zahraničnú materskú firmu a tí chcú vedieť ako im to tu ide ;)