tweedle
24.04.09,09:34
Doviezli sme auto z Nemecka a chceme ho dať ako majetok do firmy. Potrebovala by som vedieť s akým dátumom ho môžem uviesť do majetku. S dátumom kedy sme ho kúpili alebo až ked bude zaevidované na Polícii tu na Slovensku, teda po vybavení kontroly originality atd.
Tweety
24.04.09,07:38
Doviezli sme auto z Nemecka a chceme ho dať ako majetok do firmy. Potrebovala by som vedieť s akým dátumom ho môžem uviesť do majetku. S dátumom kedy sme ho kúpili alebo až ked bude zaevidované na Polícii tu na Slovensku, teda po vybavení kontroly originality atd.
Zaradíš ho až dátumom začatia používania na podnikanie.
tweedle
24.04.09,08:01
A zaradiť do podnikania ho môžem až keď bude zaevidované na polícii?
hanelie
24.04.09,12:59
určujúcim dátumom pre zaradenie do obchodného majektu je pridelenie evidenčných značiek a vydanie technického preukazu
resp. po vydaní EČ a TP / registrovať treba pod IČO - ak je úmysel evidovať auto ako OM/ sa môžeš rozhodnúť ktorým dňom vložíš do podnikania -
tweedle
27.04.09,07:49
Ale dôležité teda je aby bolo vozidlo zaevidované na polícií a mala v poriadku všetky papiere. Až potom ho môžeme začať používať ako firemné. Môj šéf ma stále presviedča, že zaradiť do majetku ho môžeme hneď ako sme ho kúpili, ale mne sa to celkom nezdá keďže auto nie je na Slovensku ešte zaregistrované. Toto riešim prvý krát mám v tom "troška" zmätok