vladan
13.07.04,12:16
puuuuuf ... pozerám na Poradu a fakt som nevedela, kde zaradiť túto moju novozaloženú tému!!!

Viete niekto nejaké infošky ohľadom sprostredkovateľom starobného dôchodkého sporenia?
Ja by som mala záujem stať sa takým sprostredkovateľom - nie však za cenu zisku, ale v rámci kvalitného poradenia našim zamestnancom, sebe samej, známym atď. Na webovej stránke Úradu pre finančný trh sú termíny skúšok + otázky. To už mám preštudované, ale otázka znie - čo ďalšie táto cesta obnáša?
Budem si môcť vybrať pre ktorú dôchodcovskú spoločnosť budem "pracovať", budú aj ďalšie skúšky, semináre alebo niečo podobné? Neviete niekto niečo presnejšie?
Nechcem sa nejak unáhliť, a neviem, či sa to oplatí vraziť do toho nervy, čas a popritom aj nejaké tie bubáčiky, tak mi prosím poraďte, či ísť do toho, ale sa na to vykašľať.
Ďakujem za odpovede.
Jozef Mihál
13.07.04,10:27
Moja sestra je tejto celoslovenskej monster akcie aktívnym účastníkom, ale žiaľ momentálne sme dlhšiu dobu spolu neboli, neviem know-how. Ale viem, že je viazaná na Allianz.
Zásadná vec je, že za 1 získanú dušu dostane sprostredkovateľ 1k Sk, ale len od istého počtu duší sa to oplatí, tuším tá hranica je postavená veľmi mierne - asi od 10 hore...
Treba investovať cca 3-5k Sk do školení a skúšky.

Určite tu na Porade je najmenej zo 10 sprostredkovateľov, uvidíte, či sa ozvú.
dôchodca
15.07.04,04:28
Môžeš si vybrať pre ktorú DSS chceš pracovať po úspešnom zvládnutí skúšky prostredníctvom ÚFT a ním vydanej licencie. Môžeš robiť iba pre jednu správcovskú spoločnosť, samozrejme z tvojho hľadiska sa treba pozerať na odmenu. Ako spomínal p. Mihál od Allianz je to za prvých 10 zmlúv 500 Sk a za 11 až 50 zmlúv 1200 Ska a 51 a viac 1440 Sk. Tuším je to najvyššia provízia čo som videl. Vykonaním skúšky máš možnosť podpísať zmluvu s DSS a tá ti dá sama inštrukcie ako treba robiť so zmluvami (od 1.11.2004) a čo ďalej. Kôli bubáčikom sa to určite oplatí. treba urýchlene poslať žiadosť na ÚFT. Skúšky sú jeden raz za mesiac auž je 07/04 tak neváhaj. Ak chceš vedieť viac napíš súkromnú správu.
dvd
19.07.04,08:24
náklady:
skúška 1000,- Sk + doprava na miesto

licencia 3000,- Sk + naklady na vydokladovanie strednej školy s maturitou a bezuhonnosti(odpis z reg. trestov)

O proviziach za ziskanych sporitelov DSS-ky zatial mlčia(vraj kvoli konkurencii)
urs
20.07.04,07:32
Ahojte

Podľa mojich informácii sa zmluvy môžu robiť aj na dohodu a k tomu nieje treba licencia. Žiadne nerváky.
dvd
20.07.04,07:43
Sprostredkovateľ starobného dôchodkového sporenia môže byť iba FO s povolením na činnosť od UFT. Viď www.uft.sk (http://www.uft.sk)
Heni
20.07.04,18:54
Budu to robit aj Allfinanz, MBI a podobne firmy, ti slubuju vyssie provizie.
urs
21.07.04,08:32
Sprostredkovateľ DSP musí mať licenciu, to je pravda. Ale tieto osoby ako zamestnanci trebaz Alianzu majú pod sebou externých spolupracovníkov, krotý su zamestnaný na dohodu. Ked sa nechceš živiť predajom poistiek tak je to jednoduchšia cesta. Ale nemôžeš byť živnostník.
mironella
22.02.06,13:21
sprostredkovateľ dôchodkového sporenia musí mať licenciu! žiadna dohoda nie je možná. nájdeš to aj na stránke uft.sk
norikas
31.10.06,06:18
Vie niekto poradiť,ako zrušiť licenciu na DSS?
Chobot
31.10.06,06:51
Vie niekto poradiť,ako zrušiť licenciu na DSS?

Tu máš celý návod - metodické usmernenie NBS. Ďalšie informácie nájdeš na stránke www.nbs.sk (http://www.nbs.sk).
norikas
13.12.06,20:19
Ďakujem a prajem pekný den.
AnitaMartinska
14.12.06,05:57
Ukončil niekto spolupracu s WINTERTHUR ako sprostredkovatel SDS?
Ja ano a zaroven mi zaslali výzvu na uhradenie 4000,- Sk ako naklady, ktore za mna DSS-ka zaplatila za ziskanie povolenia. Pritom kym sme isli robit skusky,nam vraveli, ze nic nebudeme platit.Kamaratka pracovala pre Tatry-Sympatia a po ukonceni spoluprace nic nemusela uhradzat.
Aj tu je vidiet serioznost tej ktorej DSS-ky.
Da sa vyhnut tejto pozadovanej uhrade?
endrju
14.12.06,08:06
Da sa vyhnut tejto pozadovanej uhrade?
Predpokladám, že so spomenutou DSSkou máš uzavretú nejakú zmluvu. Niekde v tej zmluve by mali byť aj sformulované podmienky odstúpenia od zmluvy. Skús si zmluvu najprv preštudovať. Pravdepodobne odpoveď na Tvoju otázku v zmluve nájdeš. ;)