aisa
24.04.09,11:10
Dobrý deň!
Som vedená na ÚP a čakám na dotáciu, keďže sa už netúžim znova evidovať, chcem vykonávať prácu na IČO. Živnosť bude až o pol druha mesiaca, z dôvodu množstva uchádzačov. Akou zákonnou formou môžem v mojej situácii urobiť DP SZČOsobe, ktorá ma dnes oslovila? Môžem s ním podpísať zmluvu o vykonaní práce ako dohodár? A tiež vyhotoviť zmluvu o poskytnutí služby? Zanesiem si RLFO na SP? Alebo je jednoduchší spôsob, ako túto jednorázovú vec vyriešiť bez zbytočných papierovačiek. Vopred ďakujem!
dragan.michal
24.04.09,09:14
Tak neviem, Zatial by som to spravil na dohodu o vykonani prac. A potom ked budes mat zivnost by som to presunul na zivnost. Tým pádom nevidím, ziadne komplikacie,
hanelie
24.04.09,09:25
Zatial by som to spravil na dohodu o vykonani prac.
dohoda o vykonaní práce je obdoba pracovno - právneho vzťahu, riadi sa ZP -
- to znamená, že SZČO by sa musel registrovať na SP ako zamestnávateľ a na DÚ - platca dane zo závislej činnosti - na dohodu / ak si UoZ / môžeš zarobiť najviac 65% z ŽM /
aisa
24.04.09,11:22
Ďakujem.
Myslím, že si podľa vašich odpovedí pomôžem. SZČo je registrovaná ako zamestnávateľ, len neviem, či má nahlásenú i dohodu. Ak nie, urobím to ja, ak sa nedohodneme inak, že si to dá do nákladov po registrácii mojej živnosti. No, a teraz je to o dôvere.
Pekný deň!
hanelie
24.04.09,11:32
on je registrovaný ako zamestnávateľ všeobecne pre závislú činnosť,

či to bude dohoda, alebo PP je smerodatné pri registrácii nového zamestnanca, príp. dohodára
RLFO