Nataša
14.07.05,12:28
Prosím o radu. Dňa 15.7. mi končí zamestnanec PP. Tento dátum som zadala i do OLYMPu, ktorý mi automaticky prepočítal zostatok dovolenky. Problém je, že mu to vyšlo 10,5 dňa. Podľa zákona ale žiadny poldeň dovolenky neexistuje. Čo s tým? Zaokrúhliť hore, či dole.
Alenocka
14.07.05,10:37
existuje pol dňa dovolenky. Program ti prepočital zostatok správne.
Alenocka
14.07.05,10:39
doplním: tento výpočet zostatku dovolenky je u zamestnanca ktorý má
nárok na 20 dní dovolenky za rok.
KEJKA
14.07.05,15:17
doplním: tento výpočet zostatku dovolenky je u zamestnanca ktorý má
nárok na 20 dní dovolenky za rok.práve preto vychádza poldeň.
Nataša
15.07.05,08:53
Dotyčný zamestnanec mal nárok na 25 dní dovolenky.

K tomu pol dňu dovolenky: ak mi príde zamestnanec, že chce pol dňa dovolenku, tak mu ju dám a tak mu ju zadám i do mzdy? Olymp: kód 310, 4 hodiny? Aký paragraf ošetruje ten pol deň?
Kimáková
15.07.05,13:18
Dotyčný zamestnanec mal nárok na 25 dní dovolenky.

K tomu pol dňu dovolenky: ak mi príde zamestnanec, že chce pol dňa dovolenku, tak mu ju dám a tak mu ju zadám i do mzdy? Olymp: kód 310, 4 hodiny? Aký paragraf ošetruje ten pol deň?Nataša, 1/2 dňa dovolenky môže zamestanec čerpať jedine v prípade, že mu vychádza nárok na takýto poldeň. Teda ak mu po prepočítaní alikvotnej časti nároku na dovolenku vychádza 1/2 deň ako vo vašom prípade. Ak zamestnanovi po prepočítaní nároku nevychádzajú 1/2 dni, tak ich nemôže ani čerpať.

Ak má nárok na 25 dní je potrebné v hlavnom pracovnom pomere do políčka odpracované roky a dni zadať tieto zo zápočtových listov. V prípade, že zadáte viac ako 15 rokov, tak program automaticky bude prepočítavať alikvotnú časť z 25 dní.
bea
16.07.05,07:58
Dotyčný zamestnanec mal nárok na 25 dní dovolenky.

K tomu pol dňu dovolenky: ak mi príde zamestnanec, že chce pol dňa dovolenku, tak mu ju dám a tak mu ju zadám i do mzdy? Olymp: kód 310, 4 hodiny? Aký paragraf ošetruje ten pol deň? Ak má nárok na dovolenku a chce si čerpať len 4 hodiny, tak má na to nárok. Prípadne si pozri diskusie na túto tému, napr. link http://www.porada.sk/showthread.php?t=7234&highlight=dovolenka