katarina887
24.04.09,15:59
Dobrý deň,
Vedel by mi niekto poradiť aká to je rastlina? Dostala som ju ešte v októbri minulého roku a donedávna sa jej darilo. V poslednej dobe jej schnú listy a celkovo je dosť ovisnutá, ale stále vytvára nové výhonky. Na listoch som si vsimla malé biele bodky, hlavne zo spodnej strany. Vie mi niekto poradiť ako rastline pomôcť?
Ďakujem
alla66
24.04.09,21:20
Do tvojho profilu sa obyčajní smrteľníci nedostanú, máš málo príspevkov...:D

Obrázok máš uložený v počítači, napr.na ploche -klikneš formátovať

odpoveď-roluj- nájdeš prílohy pridať /odobrať- ( alebo klikneš na spinku) klikneš na prehľadávanie- nájdeš si

konkrétny obrázok na ploche-klikneš a dáš stiahnúť...dopíšeš text (text

môžeš doplniť i na začiatku) a klikneš poslať odpoveď.:)
Meggi 1
24.04.09,21:33
Ak dobre viem, keď má ešte málo príspevkov, nemôže pridávať ani prílohy ...

Ale keď budeš mať, Katarína, príspevkov viac, postup pridávania príloh je taký, ako napísala alla66. Takže ak chceš prílohy, tak len píš, píš a raď, raď ... :)
arizona
25.04.09,08:59
Katka, nemôže byť prepolievaná? Alebo nestojí v prievane ?
Táto kvetinka potrebuje síce svetlé stanovisko,ale nie priame slnko. Skús ju presadiť, choré lísky ostrihaj.
katarina887
25.04.09,09:30
Rastlina sa takto správa bez ohľadu na to koľko vody jej dám. Zo začiatku zo zeminy vyliezali nejaké potvorky podobné stonožke, tie som povyhadzovala. Neskôr po zemine lozilo niečo podobné muškám ale tie zmyzli. Raslina stojí na slnečnom mieste ale v tieni, keď som ju preložila ďalej od okna, ihneď odkvecla- zrejme sa jej miesto bez slnka nepáčilo. Nestojí ani v prievane.
Preto by som rada vedela čo je to za druh aby som jej mohla zabezpečiť všetko čo potrebuje. Najprv som myslela že je to Filodendrón, ale nemá lesklé lístky, na dotyk sú jemne semišové.
:rolleyes:
arizona
25.04.09,11:57
Katka, možno mala nejakých škodcov v zemine už pri zakúpení. Neboja sa ju vybrať zo zeminy a poriadne, hlavne korene vysprchovať. Zasaď do novej zeminy a daj na miesto kde sa jej páči.
Ak sa to nezlepší skús nejaký postrek voči hubovitým ochoreniam.:)
katarina887
25.04.09,12:55
Určite ju presadím, keď to nepomôže tak skúsim nájsť iné riešenie, alebo ju budem musieť vyhodiť- mám totižto mačky a tak by som nerada používala chemické postreky aby im to náhodou neuškodilo.
ďakujem za radu :)
arizona
25.04.09,13:10
Ja tiež preferujem "babské recepty"...
Používam postriekanie mydlovou vodou, výluhom zo žíhľavy,tabaku ,alebo cesnaku.
Aj tu v starších témach nájdeš kopec rôznych rád:)
olybaba
25.04.09,15:22
pozdravujem,
poznate niekto tuto izbovu rastlinu ?
- rozmnozuje sa malickymi "cibulkami", rastie a rozmnozuje sa velmi rychlo, je nadherne farebna, list je trojlistok, bez svetla sa list zatvara

http://olybaba.napady.net/image/13906124
arizona
25.04.09,15:34
je to "kyslička" - hoď do vyhľadávača : http://www.porada.sk/search.php?searchid=8167788
bupi
15.05.09,21:46
Myslis kyslicka, aka rastie bezne v lese? Ta je zelena a na prilozenom obrazku je fialova. Nebude to nejaka slachtena?
Valcake
15.05.09,22:50
Je to fakt kyslička, správnejšie Oxalis
zizi100
16.05.09,06:46
Dobrý deň,
poradí mi niekto aká je toto rastlina?
Evanka
16.05.09,06:58
Dobrý deň,
poradí mi niekto aká je toto rastlina?
cytisus
zizi100
16.05.09,07:50
ďakujem
LesnáVíla
16.05.09,11:15
Ahoj všetci ! Tiež by som potrebovala vedieť že ako sa volajú tieto dve rastliny, lebo vôbec neviem ako sa o ne starať , čí ich treba hnojiť alebo nie, ako polievať atď. Ďakujem.
ercsike
16.05.09,12:24
Ahoj všetci ! Tiež by som potrebovala vedieť že ako sa volajú tieto dve rastliny, lebo vôbec neviem ako sa o ne starať , čí ich treba hnojiť alebo nie, ako polievať atď. Ďakujem.
Prvá rastlina sa volá Draceana marginata a druhá je bambus. Popis oboch rastlín nájdeš napr. aj na stránke flora.sk
LesnáVíla
16.05.09,12:28
Ďakujem ti.
LesnáVíla
16.05.09,13:41
Ešte by som vás poprosila tieto tri, suseda sa sťahovala preč a tak mi dala všetky tieto kvety.
zena
25.05.09,12:11
Ešte by som vás poprosila tieto tri, suseda sa sťahovala preč a tak mi dala všetky tieto kvety.
Prvu nepoznam, ale druha je zelenec chocholaty a tretia kokosova palma.Su nenarocne a hlavne zelenec prezije vsade a vsetko :) ci vonku ci na slnku ci v tieni...je to nezmar.
kukučka
25.05.09,12:46
gumovník
LesnáVíla
25.05.09,14:04
Prvu nepoznam, ale druha je zelenec chocholaty a tretia kokosova palma.Su nenarocne a hlavne zelenec prezije vsade a vsetko :) ci vonku ci na slnku ci v tieni...je to nezmar.

Ďakujem ti, pomohla si mi ani nevieš ako veľmi. Ale podľa mňa tá tretia rastlina bude asi Chrysalidocarpus lutescens (Areka žltkastá,Chryzalidokarp) ,alebo sa mýlim? Na kokosovú palmu mi nesedia listy, lebo táto moja má presne také ako tá Areka.
zena
25.05.09,14:35
Ďakujem ti, pomohla si mi ani nevieš ako veľmi. Ale podľa mňa tá tretia rastlina bude asi Chrysalidocarpus lutescens (Areka žltkastá,Chryzalidokarp) ,alebo sa mýlim? Na kokosovú palmu mi nesedia listy, lebo táto moja má presne také ako tá Areka.
Je to COCOS NUCIFERA, teda palma kokosova na 100% :) Mlada sadenica. Aj tato patri do celade Arecaceae - arekovite- palmovite. Niekedy pri zakupeni mladych sadenic je na crepniku uvedeny nazov Areca, v podstate ano, lebo je to palma, len presny druh treba urcit.
zena
25.05.09,14:42
Pozna niekto tieto dve rastlinky? Uz som presla vsetky mudre knihy, googlila som a nic som nenasla...


Dnes som konecne prisla na nazov druhej rastlinky a to je CORDYLINE PURPUREA, som na seba hrda ze som ju nasla :) no o tej prvej stale nic neviem.Keby niekto vedel, potesilo by ma to.
LesnáVíla
25.05.09,16:06
Je to COCOS NUCIFERA, teda palma kokosova na 100% :) Mlada sadenica. Aj tato patri do celade Arecaceae - arekovite- palmovite. Niekedy pri zakupeni mladych sadenic je na crepniku uvedeny nazov Areca, v podstate ano, lebo je to palma, len presny druh treba urcit.

No mňa metú tie listy a aj to že v črepníku je strašne veľa výhonkou. Pozri tu : http://www.upni.sk/files/rdhn870m6iz7becp30s8.jpg
http://www.upni.sk/files/y2d617hicju3j1bb38ir.jpg