eluša
24.04.09,19:08
Poraďte, mi prosím, čo robíme zle. Kúpili sme satelit so snímačom na 4 televízory a 4 dekodérmi. Kolega mi nastavil Thor2/3 na 1 televízor a my sme postupne nastavili ďalšie 2 televízory. Naučil ma nájsť a naeditovať nové kódy / dnes 24.4. sa poobede kódy menili/ a ukázal mi, že signál I i Q musí byť dostatočný. Niekoľko dní to fajn fungovalo, no dva-tri dni sa zjavuje stále informácia, že signál je nedostatočný, alebo neexistuje. Naskočia mi informácie, že satelit je Thor2/3, ukáže mi stanice i s okienkom prehliadača stanice /napr.Markíza/, len Okujem zbytočne, ani obraz, ani zvuk. Pomože niekto/kolega je dlhšie odcestovaný v GB/. Signál je vyznačený v I aj Q pomerne dostatočne 61 -58
Rozmýšľala som, či tento príspevok nedať do rubriky zdravie, pretože som pred infarktom, hi - hi
ivka70
24.04.09,17:26
niekedy staci posun satelitneho taniera o par milimetrov a signal sa zlepsi, mozno konvertor nie je upevneny na 100% ..treba skusit to pootocit, naklonit
katarina887
25.04.09,05:11
Možno trochu blbá otázka, ale máte v tom satelite aj nejakú kartu od poskytovateľa na základe ktorej by sa tie kódy mali meniť samé? Ak žiadnu kartu nemáte, tak si budete musieť vyhľadať aktuálne kódy na thor podľa druhu vášho satelitu a zmeniť ich. Veľmi dobrá stránka ohľadom satelitov, ich používania a kódov je na ab-forum (ako nový člen porady ešte nemôžem pridať link, tak si to vyhľadajte v google).
Veľa šťastia ;)
eluša
25.04.09,16:42
´dakujem