pimpi
25.04.09,16:04
Dobry den prajem Vazeny,
mam taky dotaz. Beriem dotaciu (almuznu) od tohto statu, Pan Boh zaplat aj za to..ale prejdem k veci..
Podnik. zamer bol vypracovany na prerabku bytovych jadier,mensie stavebne upravy. Bolo mi to schvalene,a koncom maja peniaze dostanem na podnikat. ucet.
Ibaze z toho vsetkeho vzislo. Mal ma zobrat jeden znamy do firmy..a teraz neviem kudy kam..
1. Rozmyslam zrusit dotaciu
2. Nad otvorenim inej zivnosti,lebo prerabky by som sam nezvladol..ale netusim,ci mozem dotaciu vyuzit aj na cosi ine..ale zase vl. prostiredkov moc nemam,max. tak vo syske dotacie..cize dokopy nejakych 7.ooo Eur
Pocul som sice vraj ak to zdokladujem na dany zamer,nieje problem pouzit peniaze na inu pod. cinnost
3. Rozmyslam odist do cudziny. Pracoval som vonku 5 rokov,a skor sa uchytim vonku ako tuna na vychode..
No ale v tomto pripade by som uvazoval dotaciu si ponechat, a platit len odvody..Ako tu spminate,prvy rok zdravotnu,a na dalsi vsetko ostatne..
Zvysi sa mi cosi vobec z tych 3.7oo Eur?? Je to dobry napad?

Netusim ozaj co robit..prosim o pomocnu ruku..
vlado761
26.04.09,16:54
1. naco si ziadal o prispevok ak nechces podnikat alebo nevies v com. ziadas prispevok a nevies naco?
2. ja rozbieham obchod bez koruny( eura ) a nieto s "almuznou" ako tomu hovoris
3. ci mozes dotaciu vyuzit na nieco ine to neviem ved mas nejake podklady z UP
pises panboh zaplat za to a naopak chces dotaciu vratit, tak co chces
Jozef Mihál
26.04.09,17:15
Krásny príklad, ako sa v tomto štáte rozhadzujú peniaze.

Niekto dostane milióny na "sociálne podniky", niekto tri tisícky na "podnikanie"... a niekto platí dane a odvody ako blázon.
padro
26.04.09,18:56
tak ja som zacal bez koruny, studujem a este si musim platit aj zdravotnu na rozdiel od spoluziakov, platim dane, odvody a niekto povie este ze "almuzna od UP" omg :eek: tak toto ma mimotemy n....lo :mad:
Bastian
26.04.09,19:32
tak ja som zacal bez koruny, studujem a este si musim platit aj zdravotnu na rozdiel od spoluziakov, platim dane, odvody a niekto povie este ze "almuzna od UP" omg :eek: tak toto ma mimotemy n....lo :mad:
Ja podobne ako Ty... a preto keď si takéto prečítam, tak mám chuť niečo povedať...

Je zaujímavé, že práve takýto darebáci dostanú dotácie. Nie aby bol rád, že mu niekto dá fin. injekciu... ešte špekuluje a nazýva to almužnou. Bohužiaľ väčšinou práve takíto vedia využiť všetko čo sa len dá... a pritom určite nariekajú ďalej.
dragan.michal
26.04.09,19:58
tak a to je len dalsie potvrdenie rozhadzovania penazi tohto statu. Nezamestnaný si vypracuje jednoduchy podnikatelský zamer, UP mu dá "almuznu" a on potom rozmysla co ide robit. Kuwa na co sa tam na tom UP robia vlastne tie podnikatelske plany? Ja by som chodil vsetkcýh kontrolovat ci pouzili peniaze na to na co mali podnikatelsky plan. Ak by nemali tak by som im naparil pokutu.

Niektoré sme začínali bez "almuzny", platíme si ako blbci odvody a rozmyslame co robit aby sme sa ako tak udrzali a niekto tu pride otravovat s takouto debilinou.

To je uz teda ina drzost
betka
26.04.09,20:03
Som mimotemy



Krásny príklad, ako sa v tomto štáte rozhadzujú peniaze.

Niekto dostane milióny na "sociálne podniky", niekto tri tisícky na "podnikanie"... a niekto platí dane a odvody ako blázon.

Chcela som sa zdržať poznámky, ale musím.....

Veď o tom to je sociálna politika. :mad: Dnes je nedeľa, koľkí ešte makáte???

Poniektorí sa snažia drieť od rána no noci, aby čestne zarobili nejaký groš, aby si mohli dopriať nejaké pôžitky, ale týmto treba zobrať:mad:

Ale tým, čo sedia celé dni pred telkou, s vkúreným prstom v nose, alebo nadávajú v krčme aké je všetko nespravodlivé, týmto sa len pridáva.

Nech už ide do prčíc celá sociálna politika!!!
misomiso
27.04.09,11:13
Myslim, ze pimpi je v tom nevinne, on tento zvrateny system nevymyslel.


Vychadza mi z toho (ale najma z mojich osobnych skusenosti) ze tento stat podporuje:

1. velkych zahranicnych investorov, prevazne korejskych, ktori okrem ineho nutia zamestankyne, ktore maju prave menstruaciu nosit cervenu pasku na rukave.

2. nezamestnanych, ktori nevedia zacat podnikat ani s prispevkom, teda nie je to prispevok, ale dar.

Smolu ma poctivy slovensky podnikatel, ktory aj vie ako na to, aj si je ochotny vysukat rukavy, je ochotny dat do toho vsetky svoje peniaze, len ma tu smolu, ze tych penazi na zaciatok nema dost.
pimpi
27.04.09,11:52
Slepy alebo naschval nevedomy obcania tohto statu.
V prvom rade to beriete vstci do jedneho prilis osobne!
Niekto podnika,a dari sa..zacal od nuly..klobuk dole pred takymto clovekom,ale lne malo z Vas to dokazal bez znamosti,alebo co i len s malou "injekciou",kde niekto niekedy potreboval cosi "preprat"...najdu sa ako vravim aj taki..nazvem ich "bezny" slovaci..
No povacsina z Vas,ste uplny opak,tak sa tu nehrajte na bohov..
Kazdy bral tie posran...peniaze a az potom uvazoval co s nimi..ako to zdokladovat..tak netrepte!!!
Ja Vam tu pisem,ze som mal ist pracovat na zivnost ako pomocnik,no nevyslo to..ja tu nespekulujem ako poniekory,ale snazim sa najst z tejto situacie vychodisko. A je to prekliata situacia,pretoze uz o par dni mi nabehnu peniaze (ALMUZNA-a za tymto si stojim!!!! Pretoze tych smiesnych 3.7oo EUR nieje nic viac nez len uplatok zato,ze nebudem tie posrat...2 roky na urade prace!!! A mimochodom nedava ich UP sam,ale za pomoci dalsej nasej skvelej myslienky,ako je EU!!!!!!!!!!!!!!)
Tusim ste tu ozaj slepy,hluchy a nevydomy poslickovia,co si len bedakaju,a hraju ze ze ako je kazdemu zle v tomto ich chlieve..a pritom,kazdy ma zadostucineneee..tak nehadzte tu vsetko na mna..
Az jeden z Vas pochopil,o com to tu pisem...

Som z Vas sklamany...clovek ziada radu,a namiesto nej sa tu docka kopu hnoja..na vl. hlavu!
alikam
27.04.09,12:07
Myslím, že príspevok od úradu práce sa dá použiť len na účel, ktorý je uvedený v podnikateľskom zámere. Keď Ti už majú nabehnúť peniaze, musíš mať zmluvu od ÚP, v ktorej sú presné podmienky, ktoré musíš dodržať po obdržaní dotácie. A samozrejme, že je to kontrolovateľné. Ja som mala podnikateľský zámer na dve činnosti a pracovníčka sa až tak "zaujímala" o to, čo je tam napísané, že to založila a hotovo. Až pred komisiou na schválenie príspevku som sa dozvedela, že peniaze môžem dosťať len na jednu konkrétnu vec. Tak som musela podnikateľský zámer prerobiť. Ale peniaze mám a na začiatok veru pomôžu i keď len na tie odvody.
pimpi
27.04.09,12:09
Vdaka za odpoved, urcite aspon na tie odvody pomozu..lepsie ako s drotom do oka :) este raz dakujem..
Bastian
27.04.09,15:58
Myslim, ze pimpi je v tom nevinne, on tento zvrateny system nevymyslel.

Nielen pimpi je v tom nevinne. Aj ten systém... ktorý je tak nastavený. Dokonca ani tí, čo ho tak nastavili za to nemôžu. Veď sami ľudia (teda väčšina) plačú za takímito "riešeniami". Tým chudákom politikom nezostáva nič iné, ako im tie sny plniť.

:)
Najväčšia sranda je, že je v tom celé Slovensko nevinne.
Tu nie je nikto za nič zodpovedný, tu nikto za nič nemôže.
Zato vinníkov je plná história... vždy za to môže niekto iní. Rusi, Češi, Maďari... keď všetko zlyhá, tak to Amerika istí. Ak by aj Amerika zlyhala, tak tu máme židov...

Proste tu ľudia nemajú 2 ruky, 2 nohy, 2 oči... alebo čo k tomu treba? Čo je potrebné, aby Slováci konečne prebrali svoj osud do svojich rúk? Aby sa prestali vyhovárať a aby prestali čakať (a veriť), že je možné zvoliť kúzelníka, ktorý im bude odtiaľ zhora hádzať pečené holuby rovno do huby.

Nie je to ani v tom, že sme malý národ, že je nás len 5 miliónov... Je nás tu akurát dosť na to, aby sme si tu dokázali upratať a vybudovať tu fungujúci systém, ktorý sa bude riadiť starým slov. porekadlom: "Bez práce nie sú koláče.":)
misomiso
27.04.09,16:43
Slepy alebo naschval nevedomy obcania tohto statu.
V prvom rade to beriete vstci do jedneho prilis osobne!
Niekto podnika,a dari sa..zacal od nuly..klobuk dole pred takymto clovekom,ale lne malo z Vas to dokazal bez znamosti,alebo co i len s malou "injekciou",kde niekto niekedy potreboval cosi "preprat"...najdu sa ako vravim aj taki..nazvem ich "bezny" slovaci..
No povacsina z Vas,ste uplny opak,tak sa tu nehrajte na bohov..
Kazdy bral tie posran...peniaze a az potom uvazoval co s nimi..ako to zdokladovat..tak netrepte!!!
Ja Vam tu pisem,ze som mal ist pracovat na zivnost ako pomocnik,no nevyslo to..ja tu nespekulujem ako poniekory,ale snazim sa najst z tejto situacie vychodisko. A je to prekliata situacia,pretoze uz o par dni mi nabehnu peniaze (ALMUZNA-a za tymto si stojim!!!! Pretoze tych smiesnych 3.7oo EUR nieje nic viac nez len uplatok zato,ze nebudem tie posrat...2 roky na urade prace!!! A mimochodom nedava ich UP sam,ale za pomoci dalsej nasej skvelej myslienky,ako je EU!!!!!!!!!!!!!!)
Tusim ste tu ozaj slepy,hluchy a nevydomy poslickovia,co si len bedakaju,a hraju ze ze ako je kazdemu zle v tomto ich chlieve..a pritom,kazdy ma zadostucineneee..tak nehadzte tu vsetko na mna..
Az jeden z Vas pochopil,o com to tu pisem...

Som z Vas sklamany...clovek ziada radu,a namiesto nej sa tu docka kopu hnoja..na vl. hlavu!

A v com je problem? Chcel si prerabat jadra. Sam si na to netrufas, no tak najdi niekho a zamestnaj ho, budete dvaja. Roboty je dost. Ak si netrufas na jadra, najdu sa aj jednoduchsie roboty. Len prosim tu na porade nehladaj spojencov, ktori by ti odobrili to, ze nechces robit ale dotaciu si chces nechat.
vlado761
27.04.09,17:18
A v com je problem? Chcel si prerabat jadra. Sam si na to netrufas, no tak najdi niekho a zamestnaj ho, budete dvaja. Roboty je dost. Ak si netrufas na jadra, najdu sa aj jednoduchsie roboty. Len prosim tu na porade nehladaj spojencov, ktori by ti odobrili to, ze nechces robit ale dotaciu si chces nechat.

Suhlasim s tebou
Cakat doma na zadku pokial sa ti na odvodoch minie cela dotacia je totalna blbost.
Je vela moznosti
Danila
27.04.09,17:30
Vdaka za odpoved, urcite aspon na tie odvody pomozu..lepsie ako s drotom do oka :) este raz dakujem..Milý pimpi, a občerstvenie Ti prečo nefunguje? Hoteliérovi sa nechce radiť? Ty beťár, rozpumpoval si to tu, polaškoval si si, a ešte si to aj nevinne schytal. Vidíš, vidíš, keby si bola žena, ideš na MD, prečítaš Poradu, a si za vodou!:) No ale čo už, chlapi mali vždy život zložitejší. Držím Ti palce a buď verný Porade. Neopľúvaj diskutérov, veď to poznáš: Nehaňte ľud môj. Si nevďačný.;)
kukučka
27.04.09,18:09
Myslim, ze pimpi je v tom nevinne, on tento zvrateny system nevymyslel.


Vychadza mi z toho (ale najma z mojich osobnych skusenosti) ze tento stat podporuje:

1. velkych zahranicnych investorov, prevazne korejskych, ktori okrem ineho nutia zamestankyne, ktore maju prave menstruaciu nosit cervenu pasku na rukave.

2. nezamestnanych, ktori nevedia zacat podnikat ani s prispevkom, teda nie je to prispevok, ale dar.

Smolu ma poctivy slovensky podnikatel, ktory aj vie ako na to, aj si je ochotny vysukat rukavy, je ochotny dat do toho vsetky svoje peniaze, len ma tu smolu, ze tych penazi na zaciatok nema dost.

Prečo hádžeš - hádžete všetkých do jedného vreca?
Kedže je to príspevok pre nezamestnaných na začatie podnikania, poctivý slovenský podnikateľ si odkrúti tri mesiace na ÚP a bude mať tých peňazí viacej. Žiadna výberová komisia, jasné podmienky.
a pimpi si hádam nájde toľko času, aby sa šiel dohodnúť na zmenených podmienkach.
Všetko sa dá, keď sa chce. ;)
misomiso
27.04.09,18:37
o par dni mi nabehnu peniaze (ALMUZNA-a za tymto si stojim!!!! Pretoze tych smiesnych 3.7oo EUR


Mozem ta ubezpecit, za na tvojich smiesnych 3700 EUR robili danovi poplatnici cele roky. Kolko je vlastne v SR sadzba dane z prijmu? No oficialne 19% lenze je aj nejake nezdanitelne minimum, takze mozno priemerna sadzba dane, ktoru ludia platie je niekde okolo 10%. Teda niekto musel vyrobit hodnoty za 37.000 EUR, aby stat mal na to, vyplatit ti 3.700 EUR, ktore ty si vobec nevazis a este sa z toho aj vysmievas.

Pokracujme dalej. Kolko je priemerna hodinova mzda? No to by som musel ratat, ale priemerny plat je cca 700 EUR mesacne. Teda 37.000 : 700 = 52,9, teda danovi poplatnici museli (prepocitane na jedneho) robit styri a pol roka, aby stat mal na takuto dotaciu. Zaroven tento vitrualny obcan pocas styri a pol roka, co robil na tvoju dotaciu nepodporoval skolstvo, armadu, policiu, ani budovanie ciest, tunelov a mostov. Tiez nepriespieval na skolstvo - na to vsetko museli pocas tych 4,5 roka zarabat ostatni Slovaci. Skus si to nechat prejst hlavou a potom si este raz precitaj vsetko, co si v suvislosti s touto dotaciou napisal, ci sa nezacnes hanbit...
danushka
27.04.09,19:14
Pimpi, ja vôbec nevidím problém, že by si sa prácou prestávb bytových jadier neuživil.
Ak si predostrel komisii rozumný podnikateľský zámer, čo si musel, inak by ti dotáciu neschválili, tak sa len treba pustiť do práce.
Na prestavbu jadier nepotrebuješ extra drahé náradie. /rezačku na dlažby a obkladačky, teplovzdušnú pištoľ na vodárinu, kelňu,hladítko, príklepovú vŕtačku s nástavcom na miešanie, na omietky prenosné hliníkové lešenie, ktoré sa dá poskladať aj do škodovečky, poriadny reflektor - lebo omietky sa správne ťahajú večer pri svetle, kde v tom svetle vidno každú zle natiahnutú šmuhu, vodováhu a...no vymenovala by som tu množstvo drobností, ktoré som postrehla ako totálny laik, keď môj muž doma prerába.../
Ak si odborník v tomto fachu, tak sa ti kšefty budú sypať jeden za druhým. Veď nemusíš financovať materiál, ten si kúpi Tvoj zákazník a Ty si budeš účtovať len za služby spojené s rekonštrukciou.
Ak vieš prerobiť elektriku a vieš pracovať aj so sadrokartónom, tak v dnešnej dobe kompletná prerábka bytového jadra výjde na cca 1500,-€, čo by bola odmena za tvoju prácu.
No kurnik šopa, jedno jadro za jeden mesiac musíš vedieť urobiť sám a to už je slušný mesačný plat !
Keď sa prerába byt, tak už si ľudia nechajú spraviť omietky, vymenia podlahy, tam len treba vyliať nivelačku a osadiť plávajúcu podlaju, kde si vystačíš s priamočiarou pílkou a gumeným kladívkom.
Nenariekaj a pusť sa do roboty.
Na nákup tohto pracovného náradia si vystačíšs dotáciou, ešte aj na odvody ostane. Na začiatok potrebuješ autíčko /ak nie je nič iné, aj starou favoritkou si pomôžeš/.
Nechápem kde je problém?
pimpi
27.04.09,19:17
Tak ja sa mam hanbit?!
A to si vravis PORADAK???
Stat nadava 100% tohto akoho vy nazyvate "prispevkom" a ja zase po svojom..almuznou..
Ak by tento Vas skvely stat nedostal 85% z EU ,tak by len horka tazko hladal prostriedky ako docasne znizit nasu uz aj tak prehnanu nezamestnanost..
Toto niesu peniaze nasich slovenskych danovnikov.. ale vidim ze nie kazdy je dokonaly,a nie kazdy sa vo vsetkom vyzna :)
Ze MISOMISO
misomiso
27.04.09,19:21
Tak ja sa mam hanbit?!
A to si vravis PORADAK???
Stat nadava 100% tohto akoho vy nazyvate "prispevkom" a ja zase po svojom..almuznou..
Ak by tento Vas skvely stat nedostal 85% z EU ,tak by len horka tazko hladal prostriedky ako docasne znizit nasu uz aj tak prehnanu nezamestnanost..
Toto niesu peniaze nasich slovenskych danovnikov.. ale vidim ze nie kazdy je dokonaly,a nie kazdy sa vo vsetkom vyzna :)
Ze MISOMISO

No pockaj - a ty sa domnievas, ze SR z EU iba cerpa a nic tam neprispieva? Tvrdit, ze peniaze EU nie su nasimi peniazmi by bolo presne, ako keby sme hovorili, ze statne nie je nase. Peniaze nechodia z Marsu. Kazde Euro je tazko zarobene tymi, co pred piatou rano vstavaju, aby boli 05:50 uz vo fabrike.
emik
27.04.09,19:34
to pimpi: mala som uz rozpisany pekny email s mojou radou, ale som si to rozmyslela.

Akcia prinasa protireakciu. Skus porozmyslat, preco si dostal tolko negativnych prispevkov.
pimpi
27.04.09,19:47
to emik: a viez,ze si dobre spravila..vsetci mate nejake zvratene nazory..

O com tu hovorite,ze ja nechcem robit?!?!?!?!?,boze ved podnikam uz na cierno..nejaku dobu..chodim,vybavujem..ako kazdy iste pozna,clovek sa stretne s birokraciou,po uradoch kade tade..znechuteny tymto Vasim skvelym
systemom SR...asi mate ucarovane..
Uz som toho obskakal omnoho viac ako poniektory tu tzv. PORADACI...
CLovek sa snazi..aspon JA,neviem ako vy,ci tu len sedite a davate tie svoje skvele rady..manzelka a deti su zabezpecene,a na Vase pocudovanie,su na mna hrde.. mame vsetko zakladne,dokonca som si kupil minuly rok nove auto..nemam nic na hypoteku,ani lizing..len som tu od vas chcel mizernu radu..a preco pisem o svojom majetku?! Lebo urcite Vam hlavami vyria .. ale vy uz viete so myslim..nechcem vyzerat..sice uz aj tak som tu ako nejaka CIERNA OVCA TOHTO BAJECNEHO STATU vy smieskovia...musim byt slusny..poniektory ste mali voci tomuto vyhrady...ze nadavam
Tak ozaj sa tu clovek nedocka normalnej pomocnej ruky,ako nalozit s tymi trapnymi peniazmi,a pritom neprist do konfliktu s uradnikmi, nebodaj s VAMI,lebo vy ste fakt horsi ako na tych uradoch..vas stretnut tam,asi Vas oplujem prinajlepsom...
Ziadam tak vela??
Normalny podn. navrh off
emik
27.04.09,19:52
ved danushka ti poradila, nepaci sa ti jej rada? (myslim to uprimne)
pimpi
27.04.09,19:57
Ako tak rozmyslam,vy ste mi aj pomohli svojim sposobom..prave na to dochadzam :)
Uz viem kde zakotvim.. viacmenej.. dik emik
emik
27.04.09,19:59
pozri kazdy robi co najlepsie vie, ja ta neodsudzujem lebo nemam pravo. Ale nemozes cakat nadsenie od ludi lebo proste nemas dobry umysel:
"Pocul som sice vraj ak to zdokladujem na dany zamer,nieje problem pouzit peniaze na inu pod. cinnost"

Moze celkom iste byt aj to, ze si to tak nemyslel....ale to tak proste vyznelo, tak to ludia zobrali a tak preto si dostal od nich svoje....
pimpi
27.04.09,20:05
"Pocul som sice vraj ak to zdokladujem na dany zamer,nieje problem pouzit peniaze na inu pod. cinnost"


A co je na tomto zle? Vy ma nemate pravo sudit!
To kazdy z Vas zije podla 10 Bozich Prikazni?!?!?!?
Ak nevyuzijem na to,pouzijem tam.. jednoduchee..
Ste tu ozaj prihamany narad..to som si nemohol odpustit..Boh mi hadam odpusti.. ale jedno vam uznam..vytocit cloveka viete :)
A to mi hadam aj pomohlo dnes.. :)
emik
27.04.09,20:06
btw. ja osobne som za posledny rok potrebovala vymalovat 4 x 3izb. byt. No som mala co robit aby som nasla niekoho, vysledok bol mierne uspkojivy...

ak potrebujes poradit s podnikanim, pomoc najdes, ci uz tu na porade, alebo urcite aj v tvojom okoli, tak pouzi peniaze na spravnu vec. Prosim prispej aj ty k ostatnym poradakom, ktori sa snazia konat cestne a podla svojho svedomia. Je to jednoduche a pekne :)
pimpi
27.04.09,20:06
NAROD :) oprava..
emik
27.04.09,20:08
"Pocul som sice vraj ak to zdokladujem na dany zamer,nieje problem pouzit peniaze na inu pod. cinnost"


A co je na tomto zle? Vy ma nemate pravo sudit!
To kazdy z Vas zije podla 10 Bozich Prikazni?!?!?!?
Ak nevyuzijem na to,pouzijem tam.. jednoduchee..
Ste tu ozaj prihamany narad..to som si nemohol odpustit..Boh mi hadam odpusti.. ale jedno vam uznam..vytocit cloveka viete :)
A to mi hadam aj pomohlo dnes.. :)

jajajaj, ved som napisala, ze ta nesudim, lebo nemam pravo :)
ved zivot je aj o tom ako sa vyjadrujeme a ako nas ludia chapu.
padro
27.04.09,20:11
[quote=pimpi;1029533] ale jedno vam uznam..vytocit cloveka viete
/quote] no tebe sa podarilo uz dost ludi tu vytocit :D
pimpi
27.04.09,20:12
Presne tak..a vy ste ma tu tusim vsetci do jedneho pochopili ako nejakeho tupca,co chce "prešťať" Vase peniazky...ktore ani niesu vase podotykam..nebyt EU, tak SR v zastupeni Fica ani NESROTUJE..
pimpi
28.04.09,03:42
A Teba specialne :cool: by som oplul :D
Kvoli tomuto prispevku si sa nemusel unuvat registrovat TRAPOS :D
Antea
28.04.09,04:10
Presne proti takýmto "živnostníkov" som aj keď niektorí z Vás so mnou nesúhlasíte. Tak on zoberie dotáciu a ide si hľadať zamestnanie. A čo je to za živnosť -pomocný robotník. Pimpi keď máš záujem my ťa v Nitre zamestnáme, ale nie na živnosť.
pimpi
28.04.09,04:29
Je to bezny sposob ludia zobudte sa uz!
Poznam X pripadov,ked dokonca zamestnanec prerusi prac. pomer,zareg. sa na UP na dobu 3 mes,len aby vzal dotaciu,a zamestnal sa spatne uz ale ako zivnostnik...Tak sa uz KUR.A zobudte slepci...robi to xxxxx ludi...len VY ste hadam zaspali dobu...a ja to nerobim na ukor VAS ..toto nepsonzoruje SR!!!
Braňo
28.04.09,04:47
Neobviňuj nás za slepcov. Väčšina sme tu SZČO alebo zamestnanci a odvádzame odvody. Príspevok na samosamestnanie neplatíme my z daní? A potom kto? Upozorňujem Ťa na porušovanie etikety porady (osočovanie). Zároveň Ťa upozorňujem, že časť príspevku ide aj zo štátneho rozpočtu, takže najskôr si naštuduj príslušnú legislatívu a potom reaguj a nadávaj. Nezabúdaj, že Slovensko prispieva do fondov EÚ takisto z daní obyvateľov SR. Až potom, keď dostaneš príspevok a budeš pracovať na živnosť a bude to aj so znakmi závislej práce - budeš nútený vrátiť príspevok, až potom budeš múdry.

Samostatnou zárobkovou činnosťou je živnosť, ktorá je prevádzkovaná sústavne, vo vlastnom mene, na vlastnú zodpovednosť, na účel dosiahnutia zisku za podmienok ustanovených v zákone č. 455/1991 Z. z. o živnostenskom podnikaní (živnostenský zákon) v znení neskorších predpisov. Za samostatnú zárobkovú činnosť sa považuje aj: činnosť vykonávaná podľa osobitných predpisov napr. činnosť advokátov (zákon č. 586/2003 Z. z. o advokácii a o zmene a doplnení zákona č. 455/1991 Z. z. o živnostenskom podnikaní v znení neskorších predpisov a činnosť notárov (zákon SNR č. 323/1992 Z. z. o notároch a notárskej činnosti .Za samostatnú zárobkovú činnosť sa považuje činnosť fyzickej osoby, ktorá vykonáva sprostredkovanie zamestnania za úhradu podľa § 25 tohto zákona, činnosť fyzickej osoby, ktorá vykonáva dočasné zamestnávanie podľa § 29 tohto zákona a činnosť fyzickej osoby, ktorá vykonáva podporované zamestnávanie podľa § 58 tohto zákona.
Príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť je nástrojom aktívnych opatrení na trhu práce na podporu vytvárania pracovných miest formou samozamestnania. Finančný príspevok na začatie podnikania je nenávratný a je z prostriedkov štátneho rozpočtu a Európskeho sociálneho fondu. Aktuálne informácie o prostriedkoch z ESF je možné získať na www.employment.gov.sk, www.esf.sk.

O príspevok na samostatnú zárobkovú činnosť môže požiadať písomne každý uchádzač o zamestnanie, evidovaný na úrade práce najmenej 3 mesiace. Príspevok sa mu poskytne, ak začne a bude túto činnosť vykonávať nepretržite najmenej 2 roky.
Príspevok poskytuje ten úrad práce, sociálnych vecí a rodiny (ďalej len úrad), v ktorého územnom obvode sa vytvorí pracovné miesto na samostatnú zárobkovú činnosť, a to na základe splnenia podmienok uvedených v zákone č. 5/2004 Z. z. a podpísaním dohody o poskytnutí príspevku medzi úradom a uchádzačom o zamestnanie. Príspevok sa poskytuje na úhradu nákladov súvisiacich so samostatnou zárobkovou činnosťou. Príspevok sa neposkytuje uchádzačovi o zamestnanie, ktorý je občanom so zdravotným postihnutím, a ktorému bol už poskytnutý príspevok na prevádzkovanie alebo vykonávanie samostatnej zárobkovej činnosti a príspevok na úhradu prevádzkových nákladov chránenej dielne alebo chráneného pracoviska a na úhradu nákladov na dopravu zamestnancov.

Výška príspevku je závislá od priemernej miery evidovanej nezamestnanosti v okrese.

Ak je klient uchádzačom o zamestnanie a uvažuje o podnikaní musí sa informovať u sprostredkovateľky na úrade, v mieste, kde je uchádzač o zamestnanie evidovaný. Je potrebné si na úrade vyžiadať žiadosť o poskytnutie príspevku a vyplniť žiadosť o absolvovanie prípravy na začatie podnikania, ktorú zabezpečuje úrad práce, sociálnych vecí a rodiny. Spolu s tlačivom "Žiadosť o poskytnutie príspevku" dostane aj formulár „Podnikateľský zámer“. Po vyplnení žiadosti o poskytnutie príspevku, je potrebné zaslať, alebo priniesť tlačivo spolu s uvedenými prílohami na úrad práce, sociálnych vecí a rodiny.
Gabhus
28.04.09,05:24
Počuj Pimpi, ja by som bola vďačná aj za "almužnu", ale nemám nárok. Ani zaregistrovať sa na ÚP. Keď mám pravdu povedať, načo berieš dotácie, veď sám píšeš, že bez toho známeho rekonštrukciu bytového jadra nezvládneš. Predsa nemôžem robiť niečo, čo nezvládnem. Asi by si najlepšie urobil, keby si dotáciu vrátil, podnikať ani nezačínal a odišiel za lepším. Ani z podnikania nebudeš za rok milionár a potom budeš kydať na každého - od úspešnejších živnostníkov, cez vládu až po archanjela Gabriela, každý bude zlý a Ty budeš ten jediný, komu svet krivdí. Mysli pozitívnejšie, zváž svoje možnosti a podľa toho sazariaď. A na nikoho nebrýzgaj, Porada nie je o tom.
Xanti
28.04.09,05:44
Dobry den prajem Vazeny,
mam taky dotaz. Beriem dotaciu (almuznu) od tohto statu, Pan Boh zaplat aj za to..ale prejdem k veci..

No ale v tomto pripade by som uvazoval dotaciu si ponechat, a platit len odvody..Ako tu spminate,prvy rok zdravotnu,a na dalsi vsetko ostatne..
Zvysi sa mi cosi vobec z tych 3.7oo Eur?? Je to dobry napad?

Netusim ozaj co robit..prosim o pomocnu ruku.. Dobre čítam a čítam a riadne sa tu táto téma zvrhla tak k veci. Od mája otvoríš živnosť ak som dobre pochopila. Takže rátam odvody do ZP 24 x cca 42 € = 1008 €
ak nebudeš vykazovať na živnosti činnosť, tak nebudeš mať príjem dostačujúci na to aby si platil odvody do SP.
Čiže vyvstáva tu otázka, ako vydokladuješ pri kontrole použitie dotácie ked ti ostane na účte cca bajočko 2700 € . Hm?
Ak by si aj platil odvody v druhom roku do SP tak by si ich platil od júla 2010 do mája 2011 tj. 10 mesiacov a odvody do SP sú cca 100 € čiže to je zase nejakých 1000 € na odvody do SP.
Ako rátam tak rátam, nesi schopný takto vyčerpať cez odvody dotáciu. A dalšia vec je tá že sa vôbec nezamýšľaš nad tým, že ti príde kontrola z UP ako čerpáš dotáciu. Či si ju vyčerpal na daný účel uvedený v podnik. zámere.
Prajem Ti hodne šťastia v rozhodovaní, a v hladaní toho čo je pre teba najlepšie. Nikto z porady za teba nerozhodne. :D
pimpi
28.04.09,06:18
XANTI- Konecne to co som potreboval pocut..
Dakujem.
abel
28.04.09,06:22
Pimpi, si ženatý, a preto vieš, že ak chcú minimálne dvaja ľudia spolu žiť v nejakej komunite, musia si určiť pravidlá, ktoré budú navzájom dodržiavať, a ktoré by nemali prekročiť. Keďže v štáte žije v takejto komunite niekoľko miliónov ľudí, tiež si zvolili určité pravidlá, ktoré by mali všetci dodržiavať a musia poznať mantinely, odkiaľ - pokiaľ si čo môžu dovoliť. Tieto pravidlá sa volajú zákon. Ak si sa rozhodol tieto pravidlá nedodržať, je to tvoja vec, sám vieš, že ich porušuješ, ale preto ešte nemusíš pľuvať na ľudí, ktorí ti tvoje dobrodružstvá neodobrili. Nehanbíš sa priznať, že podnikáš na čierno, máš auto, dom, tvoja rodina nehladuje. Verím, že si si na to zarobil vlastnými rukami, akurát že zo zarobených peňazí si na rozdiel od iných neprispel aj do spoločnej pokladničky, ale len do svojej. A teraz sa nehanbíš z tej spoločnej pokladničky zobrať si peniaze a ešte sa verejne na tomto fóre, kde je viac ako 100000 členov, rozčuľovať, že pre teba to je úbohá almužna. Položil si otázku ako veľký macho a divíš sa, že nikto ti neprikyvuje.
Odporúčam žiadosť o mizernú almužnu zrušiť a skúsiť šťastie na vytúženom západe. Tam už sa ťa nevedia dočkať. A pracovať na čierno, to teraz letí.
misomiso
28.04.09,06:28
Nehanbíš sa priznať, že podnikáš na čierno, máš auto, dom, tvoja rodina nehladuje. Verím, že si si na to zarobil vlastnými rukami, akurát že zo zarobených peňazí si na rozdiel od iných neprispel aj do spoločnej pokladničky, ale len do svojej. A teraz sa nehanbíš z tej spoločnej pokladničky zobrať si peniaze a ešte sa verejne na tomto fóre, kde je viac ako 100000 členov, rozčuľovať, že pre teba to je úbohá almužna.

Ano, presne o tom tato debata je.
betka
28.04.09,06:33
Mám tiež jeden príbeh z pred dvoch mesiacov. Prišla k nám jedna ženská, že jej teta chce zobrať dotáciu, na začiatok podnikania tuším hovorila o dosť vyššej summe ako tu spomínate.
Pýtam sa, a čo chce robiť?
Že chce zobrať iba dotáciu a byť SZČO, keď už tak štát dáva, a že bude zo dva roky živnostník, a nebude nič robiť. Mňa tieto veci dokážu:mad::mad:

Povedala som jej: Povedzte tete, že to nie je len tak, zhrabnúť dotáciu. Ak chce mať obchod, musí tovar nakúpiť, musí si zriadiť nejakú prevádzkáreň, bude platiť odvody a už keď tak chce najprv zhrabnúť, potom skončiť, čo urobí s tovarom, zmluvami.......

Ľudia špekulujú, ale nemyslia. Tieto dotácie by sa mali preverovať a poriadne, lebo sa nájde veľa vynaliezavcov, ako obabrať.
betka
28.04.09,06:39
Nehanbíš sa priznať, že podnikáš na čierno, máš auto, dom, tvoja rodina nehladuje. Verím, že si si na to zarobil vlastnými rukami, akurát že zo zarobených peňazí si na rozdiel od iných neprispel aj do spoločnej pokladničky, ale len do svojej. A teraz sa nehanbíš z tej spoločnej pokladničky zobrať si peniaze a ešte sa verejne na tomto fóre, kde je viac ako 100000 členov, rozčuľovať, že pre teba to je úbohá almužna. Položil si otázku ako veľký macho a divíš sa, že nikto ti neprikyvuje.


Elenka, bola by som rada, keby sa táto čierna práca začala poriadne preverovať!!!!!! Lebo si to vždy ods... iba tí, čo platia, a tí, čo robia na čierno a podvádzajú, sa nám iba vysmievajú, že sme sprostí, že platíme.
A preto si vravím, tak, či tak budem pracovať poctivo, a neklamať, pretože:
" Na každú opicu má Pán Boh palicu"
dubino
03.05.09,09:21
a co myslis kolko ludia museli robit na radicovej odstupne(10 000€)a to uz islo z nasich dani a za co ze chcela osrat stat. este ze sa nedostala za prezidentku. trochu mimo temi ale nastvalo ma ako to hned vykalkuloval
JarkaL
03.05.09,10:28
a co myslis kolko ludia museli robit na radicovej odstupne(10 000€)a to uz islo z nasich dani a za co ze chcela osrat stat. este ze sa nedostala za prezidentku. trochu mimo temi ale nastvalo ma ako to hned vykalkuloval

Tak toto je naozaj poriadne ďaleko mimotemy.
Face/off
07.05.09,20:52
Zdravim
Chcel bi som sa opytat,mozno ste to us niekde rozoberaly ak ano tak sa ospravedlnujem ale ak si chcem zalozit zivnost s dotaciov a teoreticki sa mi zacne darit a budem chciet zamestnat viac ludi co pri zivnosti znamena max 5 ak sa nemylim ,,budem moct zmenit zivnost na s.r.o alebo je to as po tych 2 rokoch...za odpoved vopred dakujem
Lianka
08.05.09,12:11
Maximalny pocet zamestnancov u SZCO nie je limitovany ziadnym predpisom.

"Zmenit zivnost" na s. r. o. nie je mozne. Ide o dva rozne pravne subjekty. S. r. o. je pravnicka osoba, obchodna spolocnost, vid. http://www.porada.sk/t16766-obchodny-zakonnik-od-1-1-2009-a.html. Mozes zalozit s. r. o. a prevadzkovat podnikatelsku cinnost prostrednictvom tejto spolocnosti alebo ako SZCO, prip. ako uvadzas, zacat podnikat ako SZCO a neskor cinnost prevezme s. r. o. Zavazky voci Uradu prace z titulu poskytnutej dotacie SZCO nebude mozne previest na s. r. o. Dokedy si povinny podnikat ako SZCO po poskytnuti dotacie, urcuje zmluva s Uradom prace na danu dotaciu, prip. sa informuj na urade prace.
veronikasad
08.05.09,12:25
Zdravim
Chcel bi som sa opytat,mozno ste to us niekde rozoberaly ak ano tak sa ospravedlnujem ale ak si chcem zalozit zivnost s dotaciov a teoreticki sa mi zacne darit a budem chciet zamestnat viac ludi co pri zivnosti znamena max 5 ak sa nemylim ,,budem moct zmenit zivnost na s.r.o alebo je to as po tych 2 rokoch...za odpoved vopred dakujem
Žiadny zákon nestanovuje max. počet osôb, ktoré môže zamestnať živnostník. Ak ti úrad práce poskytne dotáciu na prevádzkovanie samostatnej zárobkovej činnosti, živnosť musíš prevádzkovať najmenej po dobu 2 rokov - inak by si musel alikvotnu časť dotácie vrátiť.
pimpi
23.05.09,20:12
Tak zdravim ludkovia :) tzv. PORADACI :D
Prasule z UP su uz vo vacku a huraaa "podnikat" :D:D:D
Budem Vas informovat,ako mi to ide:---:---:---:--- isto ste zvedavy:D:D:D
Ale najblizsie spravy z mojho podnikania az po dovolenke( skusim pozriet Izrael,tam som stale tuzil ist),idem si tu almuznicku troska uzit;););) ved aj Janko si uziva nase prachy-nove auto,krasne baby...az pokial mu niekto nestreli do hlavicky..narobi sice bordel,ale ja rad upracem...
Mavajte sa krasne..
Paula
23.05.09,20:15
Tak zdravim ludkovia :) tzv. PORADACI :D
Prasule z UP su uz vo vracku a huraaa "podnikat" :D:D:D
Budem Vas informovat,ako mi to ide:---:---:---:--- isto ste zvedavy:D:D:D
Ale najblizsie spravy z mojho podnikania az po dovolenke( skusim pozriet Izrael,tam som stale tusil ist),idem si tu almuznicku troska uzit;););) ved aj Janko si uziva nase prachy-nove auto,krasne baby...az pokial mu niekto nestreli do hlavicky..narobi sice problem,ale ja rad upracem...
Mavajte sa krasne..



:confused:
danushka
23.05.09,20:27
No, to Ti Pimpi teda na odvody veľa neostane po tej dovolenke....a tie si budeš ale musieť platiť ako SZČO, nezabúdaj ;)
pimpi
23.05.09,20:33
Ja viem,budem musiet pozerat nato,ze o dva tyzdne sa vratim do tvrdej slovenskej reality..ale zato opaaaaleny:D:D potom Vam vyrozpravam ako bolo kocky;);)
Jano ma ale serie poriadne..jemu by som vypalil rybnik fakt..takto verejne si uziva NASE peniaze...Pane jo..asi si fakt kupim brokovnicu a strelim mu gulku do hlavy..potom ho pochovaju v tom sportiaku niekolko milionovom..hruza!!!:mee::mee::mee::mee::mee::mee: :mee: co sa tu na tom nasom slovensku robi :mee::mee::mee:
Halli
23.05.09,20:49
pimpi
23.05.09,20:55
:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D :D:D:D:D:D:D:D:D:D:D
Sila..si ma rozosmiala na vecer ;););););)
Halli
23.05.09,21:19
...a uľavilo sa ti? :D
pimpi
23.05.09,21:21
A vies ze aj hej ;););)
Neviem sice preco som ta vytocil..to fakt netusim..a popravde ani sa mi nemalo preco ulavovat...vlastne popravde,ja som zaklamal...
Ech.. :) ale dik fakt...si mila:D
Halli
23.05.09,21:28
A vies ze aj hej ;););)
Neviem sice preco som ta vytocil..to fakt netusim..a popravde ani sa mi nemalo preco ulavovat...vlastne popravde,ja som zaklamal...
Ech.. :) ale dik fakt...si mila:D

Ale mňa si vôbec nevytočil :D:D, prekukla som ťa už dávno :D, dík aj ty si milý ;)
pimpi
23.05.09,21:31
Ou..to musime zmazat..mna malokto prekukne;)
To si len ty myslis;)
Pojdeme niekedy na kavu??
Hm..najskor by si sla,az ked sa mi biznis roztoci,ze?? ;)
No ale po tej dovolenke mi este nejaka ta mincecka zostane,takze mozme kludne ist..prinajhorsom si tu kavu cvaknes sama:D
Ale nie,zasrtujem..vazne by sme mohli..kebyze mas cas a manzel ta pusti..
O mna sa neboj,ja sa vypytam;) pa..musim ist,rano treba kufre balit..:D
Halli
23.05.09,21:38
Ou..to musime zmazat..mna malokto prekukne;)
To si len ty myslis;)
Pojdeme niekedy na kavu??
Hm..najskor by si sla,az ked sa mi biznis roztoci,ze?? ;)
No ale po tej dovolenke mi este nejaka ta mincecka zostane,takze mozme kludne ist..prinajhorsom si tu kavu cvaknes sama:D
Ale nie,zasrtujem..vazne by sme mohli..kebyze mas cas a manzel ta pusti..
O mna sa neboj,ja sa vypytam;) pa..musim ist,rano treba kufre balit..:D

...no ty si ďaleko odbočil od témy :rolleyes:...
ja sa pýtať nemusím a kávu si milerada cvaknem sama...:D a ak chceš poplatím aj tebe , veď ty si s tou tvojou almužnou:eek:to predsa nejde :D:D
máš nové zamestnanie ani o tom nevieš...agent -provokatér :D
danushka
24.05.09,06:35
http://st.blog.cz/c/conny8.blog.cz/obrazky/14287296.gif

Pimpi, to Ti len naša Slavica priložila obrázok, ako sa pučia naši klienti, keď im príde po mesačnom meškaní platby do SP a ZP výzva na úhradu s poznámkou :,,...Sumu dlžného poistného a príspevkov ste povinný uhradiť v lehote uvedenej v rozhodnutí. V prípade, že na základe doručeného rozhodnutia predpísanú sumu v uvedenej lehote neuhradíte, Sociálna poisťovňa /Zdravotná poisťovňa/ postúpi pohľadávku na vymáhanie tretej osobe formou mandátnej správy alebo podá bezodkladne návrh na vykonanie exekúcie podľa zákona NR SR č. 233/1995 Z.z. o súdnych exekútoroch a exekučnej činnosti /Exekučný poriadok/ a o zmene a doplnení ďalších zákonov v znení neskorších predpisov..."

Veď nikto z nás Ti Pimpi naozaj nič nezávidí, len nezabúdaj, že dotácia z ÚP je stavaná tak od tohto štátu, že akože dostaneš juráše, ale naozaj ich aj do štátnej kasy vrátiš, len ináč. Nezabudni ešte, že dotácia je zdaniteľným príjmom, takže pri okamžitom vyčerpaní dotácie z ÚP sa od budúceho júla už odvodom do SP nevyhneš;).
Mali sme tu už kadejakých majstrov sveta. Necítiť od Teba prirodzenú ľudskú skromnosť, si povýšenecký a za každú cenu chceš okoliu dokázať, že si najjedinečnejší, najrozumnejší a najprefíkanejší.
No ale z môjho pohľadu, si zas až takú veľkú dieru do sveta nevyvŕtal s tou dotáciou. Ak si bol odkázaný práve na tieto peniaze....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:
optimistka
24.05.09,06:57
takto ten "kapitalizmus" nevybudujeme
pimpi
24.05.09,07:52
"Mali sme tu už kadejakých majstrov sveta. Necítiť od Teba prirodzenú ľudskú skromnosť, si povýšenecký a za každú cenu chceš okoliu dokázať, že si najjedinečnejší, najrozumnejší a najprefíkanejší.
No ale z môjho pohľadu, si zas až takú veľkú dieru do sveta nevyvŕtal s tou dotáciou. Ak si bol odkázaný práve na tieto peniaze....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:[/QUOTE]"



:cool::cool::cool:
Halli
24.05.09,08:22
"Mali sme tu už kadejakých majstrov sveta. Necítiť od Teba prirodzenú ľudskú skromnosť, si povýšenecký a za každú cenu chceš okoliu dokázať, že si najjedinečnejší, najrozumnejší a najprefíkanejší.
No ale z môjho pohľadu, si zas až takú veľkú dieru do sveta nevyvŕtal s tou dotáciou. Ak si bol odkázaný práve na tieto peniaze....:rolleyes::rolleyes::rolleyes:"



:cool::cool::cool:[/QUOTE]

Pimpi, neboj možno aj kavička bude...:D, len už toľko nevrtkaj ;), až raz zavítaš na nejaké to stretko , tak nám osobne urobíš školenie ako sa dá "vydžubať" s našou legislatívou :D


...aj tak si myslím, že nám robíš iba zábavu:---
pimpi
24.05.09,08:53
Ufff..to by ma vsetci asi zjedli na tom Vasom stretku:( s vynimkou Teba,aj to iba mozno;)
Som ale rad,ze som tu mohol stretnut fajn cloviecikov..;)
Halli
24.05.09,17:56
Ufff..to by ma vsetci asi zjedli na tom Vasom stretku:( s vynimkou Teba,aj to iba mozno;)
Som ale rad,ze som tu mohol stretnut fajn cloviecikov..;)

Súhlasím len s poslednou vetou, lebo jesť ťa nebudeme, zdá sa že si tvrdý na žuvanie :D:D;) a ešte ti aj almužna leží v bruchu :D:D
...ale super človiečikov je tu fakt dosť, neboj:)
dragan.michal
24.05.09,18:25
tuto temu by mal konecne ADMIN zrusit, prispevky su uz velmi daleko vzdialene od temy
Halli
25.05.09,07:33
tuto temu by mal konecne ADMIN zrusit, prispevky su uz velmi daleko vzdialene od temy

Keď ju nebudeš obnovovať zbytočnými poznámkami, tak sa zruší sama ;) Je tu tisíc iných tém, kde môžeš pozerať.
Ivetauct
27.05.09,06:15
Tiež som dostala dotáciu a viem, že peniaze musím použiť na to, čo som tam písala na čo ich použijem. Ak mi živnosť nebude prosperovať, môžem sa aj zamestnať (pričom 2 roky nepreruším živnosť) alebo zmeniť živnosť ale všetky zmeny musím nahlasovať úradu práce
gavornik
08.06.09,21:37
Cau pimpi, urcite si tu dotaciu vybav. je to super vec a je to pre takych ako si ty, nezamestnanych atd. a je to s ESF, povecsinou ludia ani nevia co to je, ale tebe to moze byt jedno. Slovensko potrebuje malych podnikatelov, a preto to stat podporuje. Skoda ze ti tu viac neporadili ako poradili. jedina cesta ako prezit dlhodobo v europe su pre slovensko male podniky, zivnostnici atd. Som rad ze take nieco existuje ako prispevky.
duves
09.06.09,06:05
Cau pimpi, urcite si tu dotaciu vybav. je to super vec a je to pre takych ako si ty, nezamestnanych atd. a je to s ESF, povecsinou ludia ani nevia co to je, ale tebe to moze byt jedno. Slovensko potrebuje mich podnikatelov, a preto to stat podporuje. Skoda ze si ti tu viac neporadili ako poradili. jedina cesta ako prezit dlhodobo v europe su pre slovensko male podniky, zivnostnici atd. Som rad ze take nieco existuje ako prispevky.
To sú akí? Mich podnikatelia? Z marsu?
gavornik
11.06.09,20:45
malych podnikatelov.
gavornik
11.06.09,21:29
na vychode slovenska bola pred nedavnom dotovana americka firma priblizne 2 miliony Sk na jedno pracovne miesto. Po piatich rokoch odisla. 2 miliony Sk dotacia na jedneho zamestananca a ta firma uz odisla do rumunska. tu hovoria ludia ake je to nespravodlive ze nezamestnany dostane ak bude 2 roky podnikat 2400Eur? zamyslite sa prosim Vas v sirsich suvyslostiach co a ako treba v state podporovat. Wolksvagen dostal miliardi pred par mesiacmi, aby neprepustal zamestnancou, a viem, ze sa potom neoficialne dohodli so zamestnancami ze ak dobrovolne daju vypoved dostanu odstupne. Moj znamy tam robil, a dostal ponuku- ak da vypoved daju mu asi 300 tisic odstupne. To je realita. Takto prichdza stat o peniaze a nie, ak chce pomoct zacinajucemu zivnostnikovy. Aj ked to moze niekto zneuzit, ale to je tak uplne vsade, ze sa najdu aj taky. To potom nepodporujme nikoho, ani polnohospodarov, investorov atd.
habib
12.06.09,08:55
to Gavorník....maš super nick...tak sa volal jeden z prvých fakt zlodejov čo okrádali tento štát,gen. riaditel Fondu národného majetku....ten celú tu zlodejinu v tejto krajine začal,samozrejme by to nešlo bez jeho ,,duchovného,, otca a zakladatela ,,hnutia,,...čiže tej jedinej správnej strany(ale politiku sem ťahať moc nechcem) len že ma to pobavilo,určite s ním nič nemáš a s tvojím názorom súhlasím,tak to je...ale zase všede krajiny podporujú velké firmy,pretože te nepriamo dávajú zarobit celému regionu,nie len ,,svojim,, zamestnancom a rovnako sa takto bavia ludia napr. v Irsku,ked firma začne nahradzovat írov poliakmi, pričom im dali slub že ak nebudu prvé roky požadovat navyšovanie miezd tak sa po splatení výrobných strojov a zariadení dohodnu kolektívne inak a oni nakoniec všetko zoberú a odtiahnu napr. na Slovensko(pre Ira sme všetci poliaci,nerozlišujú poliak,slovák,maďar)....a takto to proste je.
Ja som tiež za podporu malých živnostníkov,rodinné podniky ale ak podporu z ÚP tak len jednu,žiadne opakovanie a prísnejšie kontrolovat prípadne postihovat ludí,čo zhrabnú peniaze a makajú si napr. v zahraničí a po 2rokoch to zrušia a tak dokola....poznám takých,to je ale asi nereálne,ked to v tejto krajine funguje tak ako funguje.
pimpi
12.08.09,12:14
Zdravicko tzv. PORADACI,
ako ide zivot?? Mne v pohode..podnikam ako divy :)))
To viete..nic ine cloveku neostava..ale mam kopec novych napadov..
Podelim sa s nimi..uz coskoro..
veronikasad
12.08.09,12:39
Zdravicko tzv. PORADACI,
ako ide zivot?? Mne v pohode..podnikam ako divy :)))
To viete..nic ine cloveku neostava..ale mam kopec novych napadov..
Podelim sa s nimi..uz coskoro..
... s almužnou z Úradu práce ?
pimpi
13.08.09,05:32
Samozrejme..cudoval by si sa..ale da sa to tocit..
Je ozaj dobre,ze peniaze poslu rovno na tvoj ucet v plnom rozsahu,a nie ako kedysi na dvakrat..
Kupil som starsi domcek,a prerobil ho troska..a prednedavnom som ho predal...samozrejme s peknym ziskom..
Tu na vychode su domy za "bagatel" ako sa hovori...
Biznis je to dobry..zatial som ale takto spravil jeden dom,mam ale dalsi vo vyhlade..takze uvidime..
Lianka
13.08.09,12:00
Ty si realitny makler? Predmetom tvojho podnikania je kupa a predaj nehnutelnosti? (Nechcel si povodne podnikat v niecom inom?)

Asi ta almuzna nie je az taka bezvyznamna, ked si za nu kupil a opravil dom :eek:.
pimpi
14.08.09,07:28
Realitny makler???
No hruza..asi mas dlhe vedenie..
Kupil som stary dom..ja ako firma som ho opravil,vylepsil a predal o podstatne zaujimavy zisk nasledne...
Toto asi realitny makleri nerobia..ale pobavila si ma ;)

A ta ustipacna otazka na zaver...to bolo tiez trapne..
Ako mozes kupit resp. opravit dom za 110.000 Skk ????
veronikasad
14.08.09,07:39
Realitny makler???
No hruza..asi mas dlhe vedenie..
Kupil som stary dom..ja ako firma som ho opravil,vylepsil a predal o podstatne zaujimavy zisk nasledne...
Toto asi realitny makleri nerobia..ale pobavila si ma ;)

A ta ustipacna otazka na zaver...to bolo tiez trapne..
Ako mozes kupit resp. opravit dom za 110.000 Skk ????
dom si kupoval z dotácie úradu práce. Mal si to v podnikatelskom pláne ?
pimpi
14.08.09,07:45
Z casti som pouzil nejake peniaze z dotacie,ale uvedene som to tam nemal..ved uznas..ze neda sa to a ...bolo by to od veci vobec pytat sa na to..
Tu na vychode,dalekom vychode kupite dom za smiesne peniaze..
A dost ludi od Kosic a Presova,dokonca aj od Popradu v tejto lokalite, zvanej rusnaky, kupuju domceky na chalupu..cize da sa ozaj pekne zarobit..treba len vyhladnut dobry domcek,s gankom trebars..tie idu najviac co som pocul..hoc ma 50-60 rokov,a troska na nom porobit,
hned stupne cena,a tak mne poviem Vam pravdu vysiel ten biznis s cistym ziskom 2600 Eur...a to som na nom robil necely mesiac..ale trvalo zase 3 tyzdne nez sa nasiel kupec..ale slo to..mam vo vyhlade dalsi,uz je teda viac menej kupeny..tam ratam o cosi vacsi zisk..
I ked nestal viac ako ten prvy...ale ma pekny sad vzadu..
Lianka
14.08.09,08:29
Co je vlastne predmetom tvojho podnikania? Z uvedeneho som to akosi nepochopila.

A ako chces zdokladovat vyuzitie financnych prostriedkov z dotacie, ktore boli ucelovo viazane na isty ucel a ty si ich minul na iny?
pimpi
14.08.09,10:47
Buchta pocuj,kdo tu hovori ze som ich minul na iny ucel????
Moje podnikanie je prerabka,resp. dokoncovacie stavebne prace..
Ak sa troska vyznas,suvisi to s tym co robim momentalne..

Dnes je piatok..si prepracovana..nebude to tym?? Vytacaju ma tvoje dotazy..nehnevaj sa ale je to tak..
Lianka
14.08.09,11:14
Buchta pocuj,kdo tu hovori ze som ich minul na iny ucel????
Moje podnikanie je prerabka,resp. dokoncovacie stavebne prace..
Ak sa troska vyznas,suvisi to s tym co robim momentalne..

Dnes je piatok..si prepracovana..nebude to tym?? Vytacaju ma tvoje dotazy..nehnevaj sa ale je to tak..

Do tej buchty si sa moc netrafil - mam 50 kg aj s topankami ;) - to vies, udrziavam sa :D.

Trosku sa vyznam, uz nejaky ten rok, priam desatrocie podnikam... a mala som moznost vidiet do podnikania viacerych firiem. Ja len, ze aby si neskor neplakal... takych sebavedomych a "uspesnych" tu uz bolo... Prajem ti, aby ti to "podnikanie" slo cely cas tak uzasne, ako ti to ide na zaciatku.
pimpi
14.08.09,11:30
Sebavedomy??
Uspesny???
Ja sa tu delim s Vami o nieco..podla mna lukrativne,zaujimave..
Samozrejme je to aktualne len pre vychodniarov...v BA resp. zapadne SVK take cosi ani nevyhladava,a ani by sa tymto nezapodievali..

A ty buchtu som myslel vseobecne..ako trebras kocka, baba...
No uz ked si uviedla vahu..musim priznat..si moj vkus :) dame kavu?? :))
Lianka
14.08.09,12:03
Sebavedomy??
Uspesny???
Ja sa tu delim s Vami o nieco..podla mna lukrativne,zaujimave..
Samozrejme je to aktualne len pre vychodniarov...v BA resp. zapadne SVK take cosi ani nevyhladava,a ani by sa tymto nezapodievali..

A ty buchtu som myslel vseobecne..ako trebras kocka, baba...
No uz ked si uviedla vahu..musim priznat..si moj vkus :) dame kavu?? :))

Pre zapadne Slovensko, BA zvlast, bolo skupovanie nehnutelnosti, najma bytov, zaujimave tak pred 5 rokmi - nakolko ceny nehnutelnosti mali tendenciu rast a aj rapidne rastli. Vtedy sa dialo mozno to, co ty spominas, ze sa deje teraz na Vychode.

Vdaka, kavu prave dopijam ;).
deezee
20.08.09,14:10
Pozorne som si prečítala túto celú diskusiu z profesionálneho hľadiska nakoľko pracujem na Odd. ESF, konkrétne s §49, čo má byť ťažiskom tejto témy.

1. Príspevok sa poskytuje žiadateľovi na základe obhájenia svojho podnikateľského plánu, v ktorom presne uvádza v akých činnostiach bude podnikať a presne musí uviesť aj cenovú kalkuláciu položiek, na ktoré sa príspevok použije. Príspevok môže sa čerpať po dobu 2r. Ak dotáciou budeš pokrývať v kalkulácii uvedený HIM musí sa označiť logom ESF.
2.Ak nepoužiješ finančné prostriedky " z ALMUŽNY" na daný účel a príde ti kontrola z ÚPSVaR budeš mať asi čo vysvetlovať. Ak prerušíš alebo ukončíš živnosť, alikvótnu čiastku musíš vrátiť.
3.Každý úrad má rozpočet na jednotlivé §§§ na každý rok, ak sa vyčerpajú, príspevky sa vyplácajú zo ŠR v plnej výške.
4.Z dohody medzi žiadateľom a ÚPSVaR vyplýva, že každý žiadateľ a ÚPSVaR majú povinosť oznámniť prijatie, resp. poskytnutie danej dotácie na daný účel ministerstvu financií.
Takže aj tu je možné očakávať kontrolórov!

Dúfam Pimpi, že nie som mimotemya som Ti troška pomohla ako sa rozhodnúť, čo bude pre Teba najlepšie. Prajem Vám všetkým pekný deň.
pimpi
09.09.09,21:09
Pozorne som si prečítala túto celú diskusiu z profesionálneho hľadiska nakoľko pracujem na Odd. ESF, konkrétne s §49, čo má byť ťažiskom tejto témy.

1. Príspevok sa poskytuje žiadateľovi na základe obhájenia svojho podnikateľského plánu, v ktorom presne uvádza v akých činnostiach bude podnikať a presne musí uviesť aj cenovú kalkuláciu položiek, na ktoré sa príspevok použije. Príspevok môže sa čerpať po dobu 2r. Ak dotáciou budeš pokrývať v kalkulácii uvedený HIM musí sa označiť logom ESF.
2.Ak nepoužiješ finančné prostriedky " z ALMUŽNY" na daný účel a príde ti kontrola z ÚPSVaR budeš mať asi čo vysvetlovať. Ak prerušíš alebo ukončíš živnosť, alikvótnu čiastku musíš vrátiť.
3.Každý úrad má rozpočet na jednotlivé §§§ na každý rok, ak sa vyčerpajú, príspevky sa vyplácajú zo ŠR v plnej výške.
4.Z dohody medzi žiadateľom a ÚPSVaR vyplýva, že každý žiadateľ a ÚPSVaR majú povinosť oznámniť prijatie, resp. poskytnutie danej dotácie na daný účel ministerstvu financií.
Takže aj tu je možné očakávať kontrolórov!

Dúfam Pimpi, že nie som mimotemya som Ti troška pomohla ako sa rozhodnúť, čo bude pre Teba najlepšie. Prajem Vám všetkým pekný deň.

:cool: bezny MEMBER, ziadny tzv PORADAK.. klobuk dole deeze :rolleyes:
Nuz jedno velke DAKUJEM..poradila si..
Len mi niesu jasne tie kontroly..
Mam znameho, dobreho znameho, presnejsie velmi dobre znameho,ktory je riaditelom UP uz dlhe roky.. vraj ziadne kontroly mi nehrozia..ale ina znama, mi zase len tak okrajovo spomenula..ze tieto kontroly sa uz nerobia,ako to byvalo kedysi..teda ze sa nekonaju vobec.. skor ojedinele...
Nevies len tak nahodou,co je na tom pravda? Nehovorim ale o kontrole z MF,tam to uz je o niecom inom..a pochybujem,ze im by sa tiez chcelo "serkat" a vstat z stolicky,ked uz ani ti z UP sa neunuvaju :D
danushka
10.09.09,09:42
Divím sa Vám ľudia, že ešte tu vôbec niekto pimpimu reaguje.
Častovať junior mebera za bežného membera, žiadneho tzv. poraďáka je trúfalosť, neokrôchanosť a drzosť najhrubšieho zrna !
Navrhujem pimpiho vylúčiť z Porady, hrubo porušuje Etiketu tohto fóra.
Zaslúži si kľačať na polene v kúte.
pimpi
10.09.09,12:42
Navrhujem pimpiho vylúčiť z Porady, hrubo porušuje Etiketu tohto fóra.
Zaslúži si kľačať na polene v kúte.[/QUOTE]

:--- hou hou hoooou...
Niekto sa tu uraza.. asi pravom potom..s deezee sa TY zial nemozes ani porovnavat..samozrejme..mas vyssie "skore" ,ale neporadila sa a odomna by si mala minusovy bod..takze az si si to vzala prilis k srdcu danushka, je len a len Tvoja vec..


"Tvoje ego je násobené konštantou tvojho individuálneho lingvistického potenciálu."


Peter-pimpi :)
globalpartner
13.09.09,12:40
Pozorne som si prečítala túto celú diskusiu z profesionálneho hľadiska nakoľko pracujem na Odd. ESF, konkrétne s §49, čo má byť ťažiskom tejto témy.

1. Príspevok sa poskytuje žiadateľovi na základe obhájenia svojho podnikateľského plánu, v ktorom presne uvádza v akých činnostiach bude podnikať a presne musí uviesť aj cenovú kalkuláciu položiek, na ktoré sa príspevok použije. Príspevok môže sa čerpať po dobu 2r. Ak dotáciou budeš pokrývať v kalkulácii uvedený HIM musí sa označiť logom ESF.
2.Ak nepoužiješ finančné prostriedky " z ALMUŽNY" na daný účel a príde ti kontrola z ÚPSVaR budeš mať asi čo vysvetlovať. Ak prerušíš alebo ukončíš živnosť, alikvótnu čiastku musíš vrátiť.
3.Každý úrad má rozpočet na jednotlivé §§§ na každý rok, ak sa vyčerpajú, príspevky sa vyplácajú zo ŠR v plnej výške.
4.Z dohody medzi žiadateľom a ÚPSVaR vyplýva, že každý žiadateľ a ÚPSVaR majú povinosť oznámniť prijatie, resp. poskytnutie danej dotácie na daný účel ministerstvu financií.
Takže aj tu je možné očakávať kontrolórov!



Dúfam Pimpi, že nie som mimotemya som Ti troška pomohla ako sa rozhodnúť, čo bude pre Teba najlepšie. Prajem Vám všetkým pekný deň.

deezee, je mozné od Teba dostať radu, alebo aspon názor na problematiku §60 podľa novely zákona? Môzem otázky poslať do Tvojej schranky?
Dakujem
Vlado.s
13.09.09,13:26
Sluchaj pimpi, ty še ani nepriznávaj že ši vychodňar bo še za tebe haňbim. Ši tak neskutočne drzý, že som še kvôli tebe mušel znížic k tak agresívnemu príspevku. Še spametaj a už nigze nehutor, že ši východňar, bo nám len haňbu robíš.
pimpi
13.09.09,15:35
Sluchaj pimpi, ty še ani nepriznávaj že ši vychodňar bo še za tebe haňbim. Ši tak neskutočne drzý, že som še kvôli tebe mušel znížic k tak agresívnemu príspevku. Še spametaj a už nigze nehutor, že ši východňar, bo nám len haňbu robíš.


:D:D:D Ty si ma pobavil :D:D:D urcite nielen mna :D:D:D
V ziadnom pripade sa nepovazujem za vychodnara!!! Nikde som to ani nespominal.. je rozdiel ak napisem ze zijem alebo ze som z vychodneho Slovenska,to hned neznamena ze som vychodnar :D:D:D sasku..
Aj ked tu zijem dlhsiu dobu..popravde nikdy som sa vychodnarom necitil. Moja mama rodena Bratislavcanka,ma spolu s otcom nikdy neucili a nenutili rozpravat tym Tvojim narecim kuko :D:D:D
Inak mne sa to hnusi..skor mi usiam lahodi zahoractine nez to tvoje narecie..
Ale toto uz nepatri tu do tohto fora..preto by som rad zmazal cely prispevok,nakolko si sa pridal k blbcom...kedze si cimsi trapnym prispel aj Ty :D:D:Dmimotemymimotemymimotemymimotemymimotemymimo temymimotemymimotemymimotemymimotemy
Vlado.s
13.09.09,21:05
No to si ma potešil, že nie si východniar. Tak sa ukazuj naďalej. Len to nerob prosim ťa na porade. Nechceš, pomôžem ti odísť zo Slovenska.

Poprosím Admina zrušiť tomuto arogantnému pánovi členstvo na porade. Myslím, že som už 2. kto o to žiada. Koľko je nás treba?
deezee
27.09.09,02:09
Pre Pimpiho:
Konkrétne chodia kontroly z Ústredia, zvlášť na §49 a prejdu za dané obdobie dané príspevky, tým pádom keby to je zle môžu prísť aj k Tebe. Môžu Ti prísť aj z daného ÚP, závisi to od času a koľko ľudí robí na danom §§§. Mali sme minulý rok až trojmesačnú kontrolu z Ministerstva - naozaj je tam veľmi veľa kontrôl.

Pre Global partner: Jasne, že môžeme sa porozprávať aj o 60.