Eva Póčová
25.04.09,18:05
Ahojte poraďáci,
nájde sa tu niekto, kto ovláda maďarčinu a robí daňové priznanie do maďarska? :(
Prosím ozvite sa, mám problém so súkromnými dôchodkovými sporeniami v maďarsku. Ako ich zahrnúť do priznania?
Lianka
26.04.09,10:22
Eva Póčová
27.04.09,15:47
Tento príspevok som si už prečítala, žial je to ešte z roku 2007 a ja potrebujem info k DP do maďarska na rok 2008, ktorú treba podať do 20. mája 2009.
Ale aj tak Ti ďakujem za snahu.
mekelek
27.04.09,16:28
Tento príspevok som si už prečítala, žial je to ešte z roku 2007 a ja potrebujem info k DP do maďarska na rok 2008, ktorú treba podať do 20. mája 2009.
Ale aj tak Ti ďakujem za snahu.

Môj syn tiež pracuje v Maďarsku. Má vyplnené DP, robili mu v Maďarsku. Ak ešte neodovzdal - príde domov na víkend - pozriem sa na to a ozvem sa Ti.
Eva Póčová
29.04.09,06:50
Ďakujem si milá, ale neviem či mi s týmto niekto vôbec vie pomôcť, lebo ak by išlo len o obyčajné DP, tak s tým nemám problém, len je tu potrvdenie o súkromnom dôchodkovom sporení a neviem kam to mám zapísať. Ale ak náhodou vieš, tak mi to prezraď budem veľmi rada.
čau.
mekelek
29.04.09,11:12
Evka! Syn síce ešte nie je doma, ale našla som fotokópiu jeho maď. DP.
Mám to pred sebou, ale súkr. dôch. sporenie sa neuvádza nikde.
1.strana - osobné údaje, 2.str. r.1-25 príjmy, 3.str. r.26-35 daň a NČ, r.41-50 iné údaje, 4.str. r.51-80 výpočet dane.
Podľa tohoto, čo tu vidím ich zaujíma len celkový príjem a daň, že okrem toho platí TB t.j. zdrav. a soc.poisťovňu, alebo poistenie, či má súkromné dôchodkové sporenie, nikoho nezaujíma. Daň nech je zaplatená do ŠR a basta!
Asi som ti veľa nepomohla, lebo ich zákony nepoznám, ale som sa snažila aspoň takéto súkromné a skromné info dať.
mekelek
29.04.09,19:06
Ďakujem si milá, ale neviem či mi s týmto niekto vôbec vie pomôcť, lebo ak by išlo len o obyčajné DP, tak s tým nemám problém, len je tu potrvdenie o súkromnom dôchodkovom sporení a neviem kam to mám zapísať. Ale ak náhodou vieš, tak mi to prezraď budem veľmi rada.
čau.

Vo veľkej snahe ti pomôcť som dnes prebehla maďarské daňové predpisy na stránke APEH-u. (Zákon o dani z príjmov má vyše 200 strán, preto som riadne preštudovať nemala čas.)
Som rodená "maďarka", ale som zistila, že vôbec neviem po maďarsky.:mad: Výrazy v tých zákonoch a tlačivách sú pre mňa španielska dedina.:confused:
Ale toľko som zistila, že suma súkr. dôch. sporenia sa neodpočítava zo súhrnu príjmov, preto sa nikde ani neuvádza v DP.