karinita
26.04.09,11:37
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť so sťažnosťou na pána, ktorý nám už roky strpčuje život. Má v prenájme pôdu na našou záhradou a v minulosti chybnou manipuláciou poškodil meliorizáciu. Odvtedy na niekoľkých miestach vyvierajú malé "gejzíry" a ak prší tak máme pozdĺž celým pozemkom vrátane dvora súkromný potok. Už niekoľko rokov sme nemali žiadnu úrodu, lebo pri prudších dažďoch nám kompletne zaplaví celú záhradu. Sme totiž, žiaľ, úrovnostne nižšie. Pred rokmi sa to snažila vyriešiť mama,ale pán XY bol asi silnejšia osobnosť ... Napísala som mu list, aby sme sa dohodli o nejakom riešení a dala mu 30 dní, ale lehota sa končí a mne neostáva nič iné, ako začať boj odznova. Nerada by som však urobila nejakú chybu vo formulácii textu, aby sa nemal čoho chytiť, pretože vraj je "vplyvná osoba". Pomôže mi niekto v tom, ako napísať na OÚ sťažnosť, prosím ....? Musím totiž začať od piky, inak by som rovno volala Markízu.
kyblik
26.04.09,11:50
Trestný zákon pozná pojem „Poškodzovanie cudzej veci“ jedná sa o § 245 Trestného zákona: kto zničí, poškodí alebo urobí neupotrebiteľnou cudziu vec a spôsobí tak na cudzom majetku škodu, potrestá sa odňatím slobody na šesť mesiacov až desať rokov podľa závažnosti prípadu a výšky spôsobenej škody.

Otazka je akym sposobom sa v tomto pripade vycisluje skoda...
karinita
26.04.09,20:11
No tak toto by som najradšej použila :-) Ale nám by úplne stačilo, aby to, čo pokazil, napravil a tým pádom zamedzil toku vody na náš pozemok. Možno by ho "nastrašenie" paragrafom trocha pohlo konečne s tým niečo robiť ...