Kisska
26.04.09,12:07
Dobry den, chcela by som vas vsetkych, co sa vyznate poprosit o radu pri rieseni viacerych problemov. Pred cca 6timi rokmi som sa pristahovala do malej tehlovej 4-bytovky. Nas byt sme postupne prerobili, ale stale tu je co riesit. Najnovsie sa vacsina problemov netyka len nasho bytu, ale celej budovy - zatekanie spodnej vody do pivnic (vraj bolo uz davnejsie, ale nikto to neriesil), pretekanie strechy a popraskana omietka su asi najhlavnejsie. Problem je v tom, ze v bytovke byvaju 4 rodiny, z toho 2 su dochodcovia a z toho vyplyvaju financne problemy. Chceli by sme dat bytovku zateplit (vsetci mame vlastne kurenie na plyn + elektricke kotle na teplu vodu, cize energeticke uspory vsetci velmi uvitame), vratane opravy strechy. Ta sa doteraz "opravovala" hura systemom - ked velmi prsalo, sused natiahol na svoju polovicu strechy novu vrstvu asfaltoveho papiera (nie som si ista ako sa volaju tieto kotuce, ktore sa po nahriati natahuju na strech), ale nevdrzalo to ani pol roka a opat mu zateka. Zaujimalo by ma, ci je mozne aj pre takuto malu bytovku vyuzit nejake dotacie pri obnove budovy. Ci je nevyhnutne (alebo vyhodnejsie) zalozit spolocenstvo, ake podmienky musime splnat. Najnovsie som citala aj o moznych dotaciach na slnecne kolektory, ktore by sme u nas krasne vyuzili, kedze sme na juznom Slovensku. Dakujem aj za rady tykajuce sa len casti nasich problemov.