marijko
26.04.09,12:15
Dobry den.
Prosim Vas o radu, ako postupovat v pripade ze som zivnostnik, zarabam si len sluzbami a kedze moj obrat je minimalny nemal som povinnost registrovat sa na DPH. Momentalne otvarame internetovy obchod, nakupovali by sme v zahranici (EU) a predavali na SK, zial vsetci dodavatelia chcu od nas VAT number, ktore nemame, kedze nepredpokladame ze obraty z obchodu dosiahnu viac ako 1000 euro mesacne dopocul som sa ze netreba registrovat DPH. Avsak ako vlaste prebieha tykto obchod? Kde sa plati dan? V krajine nakupu? S akou danou ja budem predavat tovar tu na SK? Vedieme jednoduche ucto ako sa bude toto vsetko uctovat?
Vopred dakujem za odpovede.
SMatilda
26.04.09,10:27
Môžeš sa prihlásiť na DÚ ako dobrovoľný platca DPH. Daň sa platí DÚ ktorému podlieha Tvoje trvalé bydlisko a dobre by bolo aby si sa poradil so skúsenou učtovníčkou tá Ti to vysvetlí podrobnejšie l
VladoaKatka
26.04.09,10:30
Dobry den.
Prosim Vas o radu, ako postupovat v pripade ze som zivnostnik, zarabam si len sluzbami a kedze moj obrat je minimalny nemal som povinnost registrovat sa na DPH. Momentalne otvarame internetovy obchod, nakupovali by sme v zahranici (EU) a predavali na SK, zial vsetci dodavatelia chcu od nas VAT number, ktore nemame, kedze nepredpokladame ze obraty z obchodu dosiahnu viac ako 1000 euro mesacne dopocul som sa ze netreba registrovat DPH. Avsak ako vlaste prebieha tykto obchod? Kde sa plati dan? V krajine nakupu? S akou danou ja budem predavat tovar tu na SK? Vedieme jednoduche ucto ako sa bude toto vsetko uctovat?
Vopred dakujem za odpovede.
VAT number - žiadajú od Vás, aby si to overili a na základe toho potom by Vám predali tovar bez DPH, ale nakoľko nie ste registrovaný pre plátcu DPH na Slovensku, Vy budete v zahraničí nakupovať aj s ich DPH, teda daň sa platí priamo dodávateľovi v jeho krajine.
Nakoľko nie ste registrovaný pre platiteľa DPH na Slovensku nebudete pripočítavač žiadne DPH k predaju, ceny budete naďalej vypočítavať tak ako pri službách, ktoré poskytujete.
Všetko, teda celá suma za nákup v zahraníčí bude nákup materiálu, účtovať sa to bude rovnako ako nákup materiálu od dodávateľa zo SR.
Rozalka
26.04.09,12:27
Treba mať na pamäti aj
§ 7 DPH
(1) Ak zdaniteľná osoba, ktorá nie je platiteľom, alebo právnická osoba, ktorá nie je zdaniteľnou osobou, nadobúda v tuzemsku tovar z iného členského štátu, je povinná podať daňovému úradu žiadosť o registráciu pre daň pred nadobudnutím tovaru, ktorým celková hodnota tovaru bez dane nadobudnutého z iných členských štátov dosiahne v kalendárnom roku 13941,45 eur
marijko
27.04.09,09:02
Dakujem Vam