domka1212
26.04.09,13:58
Dobry den v strucnosti opisem moj problem prosim vas velmi pekne o radu...
este vo february sme cez inzerat sli kupit auto..predavajucemu sme za auto dali zalohu 2000€..pretoze auto malo byt dovezene z nemecka videli sme ho len cez sms..a ze pan potrebuje daku zalohu aby ho mohol doviezt.. mam aj zmluvu ktoru sme napisali perom na papier stoji tam meno a priezvisko c.obcianskeho aj kupujuceho aj predavajuceho..a o ake auto ide v akej vybave atd...z dovodu ze nas majitel auta stale klamal napr.ze auto ma xenony a v skutocnosti nemalo alebo ze ma elektriku vsetkych 4 okien malo len 2..zistili sme to potom priblizenim fotiek..chceli sme odstupit majitela to nahnevalo a mesiac sme od neho mamili peniaze nakoniec nam vratil 1000€ ale zbytok nam nechce asi vratit pretoze od vtedy nam nereaguje na sms nabere telefon proste prerusil kontakt...prosim poradte ci a ako to mam riesit sudnou cestou ci mam podat trestne oznamenie a ako a ci sa ku peniatom nejako este cez to trestne oznameni dokazem dopracovat...???a v neposlednom rade kolko ma budu cca stat sudy alebo ake su poplatky za trestne oznamenie..???velmi pekne vopred dakujem neviem na koho sa mam obratit este raz velka vdaka.
kyblik
26.04.09,12:53
...ja by som asi prepadol zufalstvu ak by som bol nevyliecitelne chory ale kazdy ma ine hodnoty... Su to iba peniaze.

Trestný čin podvodu podľa § 221 Trestného zákona spácha ten, kto na škodu cudzieho majetku seba alebo iného obohatí tým, že uvedie niekoho do omylu alebo využije niečí omyl a spôsobí tak na cudzom majetku malú škodu. Malou škodou sa rozumie škoda prevyšujúca sumu 8 000 Sk (§ 125 TZ). Škodou väčšou je najmenej 80 000 Sk.

Zacni na policii ale najskor potrebujes mat nejaky dokazovy material: mms - fotky auta, kupnu zmluvu - dobre by bolo overenu na matrike (notara) - co asi nemas, svedkov, cokolvek co dotlaci dotycneho k priznaniu...
Chobot
27.04.09,08:08
Dobry den v strucnosti opisem moj problem prosim vas velmi pekne o radu...
este vo february sme cez inzerat sli kupit auto..predavajucemu sme za auto dali zalohu 2000€..pretoze auto malo byt dovezene z nemecka videli sme ho len cez sms..a ze pan potrebuje daku zalohu aby ho mohol doviezt.. mam aj zmluvu ktoru sme napisali perom na papier stoji tam meno a priezvisko c.obcianskeho aj kupujuceho aj predavajuceho..a o ake auto ide v akej vybave atd...z dovodu ze nas majitel auta stale klamal napr.ze auto ma xenony a v skutocnosti nemalo alebo ze ma elektriku vsetkych 4 okien malo len 2..zistili sme to potom priblizenim fotiek..chceli sme odstupit majitela to nahnevalo a mesiac sme od neho mamili peniaze nakoniec nam vratil 1000€ ale zbytok nam nechce asi vratit pretoze od vtedy nam nereaguje na sms nabere telefon proste prerusil kontakt...prosim poradte ci a ako to mam riesit sudnou cestou ci mam podat trestne oznamenie a ako a ci sa ku peniatom nejako este cez to trestne oznameni dokazem dopracovat...???a v neposlednom rade kolko ma budu cca stat sudy alebo ake su poplatky za trestne oznamenie..???velmi pekne vopred dakujem neviem na koho sa mam obratit este raz velka vdaka.

Celkovo ťa náklady na vymoženie 1000 € môžu stáť oveľa viac, ako tá samotná suma. Pokiaľ sa ten pán bude naďalej zatajovať, budete musieť dať žalobu, zaplatiť súdne poplatky, potom možno exekútora, súdnych znalcov... a nakoniec zistíš, že ten pán je nemajetný a nemajú mu čo zobrať.

Najprv teda skúste na polícii, či uspejete, potom ešte možno platobný rozkaz. Ale ísť do súdneho sporu je už na zvážení.

Ak nič iné, ber to ako ponaučenie pre budúcnosť, že nemáš kupovať mačku vo vreci.