lijana1
26.04.09,16:16
uz dlhší čas si neviem poradiť s mastením mojich vlasov.Som nútená si ich umývať každý deň aj v zime.Poradí mi niekto ako zamedziť tomu masteniu?Skúšala som rôzne vlasové prípravky a šampony používam iba kvalitné renomovaných značiek a nič nepomáha
alla66
26.04.09,14:24
Umyť odvarom z rumančeka. Na 1 liter vody dať 4 polievkové lyžice.
m.hladka
26.04.09,14:28
Musíš sa s tým zmieriť, a okrem toho je to správne, že si ich umývaš každý deň. Patrí to k hygiene. Na západe je to bežné. Ja si ich tiež každý deň umývam.
lijana1
26.04.09,14:50
Musíš sa s tým zmieriť, a okrem toho je to správne, že si ich umývaš každý deň. Patrí to k hygiene. Na západe je to bežné. Ja si ich tiež každý deň umývam.

vieš ale ony popoludní vyzerajú akokeby som zmokla:(
alla66
26.04.09,14:58
zmeň účes a nemusíš používať žehličku na vlasy...
Pohar
26.04.09,15:00
a nemas nejaké iné problémy? hormonalne? štítna žlaza je OK?
buchač
26.04.09,15:03
Musíš sa s tým zmieriť, a okrem toho je to správne, že si ich umývaš každý deň. Patrí to k hygiene. Na západe je to bežné. Ja si ich tiež každý deň umývam.

Možno mimotemy Ale ...

Nech idú všetci, ktorí tvrdia, že PLEŠINA NIE JE SEXI , do čerta!
Ak máte telo a tvár Brucea Willisa a nosíte „koleno" dobrovoľne,
nie je holá hlava pre každého muža depresiou .:cool::cool::cool:

http://www.metoo.sk/storage/tn_1205877002664
lijana1
26.04.09,15:34
a nemas nejaké iné problémy? hormonalne? štítna žlaza je OK?

preventívna prehliadka mi vysla dobre. žiadne zvýšene hodnoty. u endokrinologa som ešte nebola ale nepotím sa a necítim sa nejak choro
Blankake
26.04.09,15:43
Možno mimotemy Ale ...

Nech idú všetci, ktorí tvrdia, že PLEŠINA NIE JE SEXI , do čerta!
Ak máte telo a tvár Brucea Willisa a nosíte „koleno" dobrovoľne,
nie je holá hlava pre každého muža depresiou .:cool::cool::cool:

http://www.metoo.sk/storage/tn_1205877002664

No hej, u mužov to môže byť sexi... ale u žien? :confused:
Blankake
26.04.09,15:47
preventívna prehliadka mi vysla dobre. žiadne zvýšene hodnoty. u endokrinologa som ešte nebola ale nepotím sa a necítim sa nejak choro

Je to proste genetika, niektorí majú suchú pokožku, lupiny..., niektorí mastnú pokožku, mastné vlasy... treba nájsť značku šampónu ktorá Ti bude najviac vyhovovať. Mne pomáha aj používanie penových tužidiel, keď si ho nedám, vlasy sú na druhý deň ako zmoknutá slama. A samozrejme lak na vlasy.;)
terezamaria
26.04.09,15:49
lijana ja si vlasy umývam každý deň už veľa rokov, nie preto, že sa mi mastia, ale preto, že ich mám riedke. Vypadali mi po druhom pôrode. Čerstvo umyté pôsobia aspoň trošku hustejšie. Musíme sa asi s tým zmieriť a každodenne si ich umývať. I keď som Ti asi veľa neporadila, vedz,že takých je nás viac.
Ale existuje jeden šampón Cliven natura lopúchový- je talianskej výroby, ktorý vlasy vysušuje, možno by Ti pomohol. Značka Cliven sa normálne predáva v niektorých obchodoch. Až budeš mať záujem, poradím kde.
lijana1
26.04.09,15:53
KED EMANCIPáCIA, TAK VO VšETKOM!!!:D
Blankake
26.04.09,15:55
KED EMANCIPáCIA, TAK VO VšETKOM!!!:D
lijana1, sú aj horšie veci, na toto sa dá zvyknúť a prispôsobiť sa tomu... ale určite pomôže aj dobrý strih vlasov ;)
iriska
26.04.09,16:02
možno by pomohlo opláchnutie žihľavovým čajom po umytí. proti lupinám to pomáha, proti mastným vlasom neviem, ale po tom opláchnutí sú vlasy akokeby ťažšie, tak neviem, či to pomôže aj na to
buchač
26.04.09,16:05
No hej, u mužov to môže byť sexi... ale u žien? :confused:

1.Veď preto som tam dal mimotemy ;):D

ale

2.Kto videl .....nielen vo vlasoch je krása ..;):cool:
http://www.aolcdn.com/aolr/demi-moore-400-030807.jpghttp://www.empireonline.com/images/features/buffed-up-actors/demi-moore-gi-jane.jpg
Blankake
26.04.09,16:19
1.Veď preto som tam dal mimotemy ;):D



...a na tej fotke v prvom príspevku si Ty alebo Bruce Willis?:rolleyes:
piggos
26.04.09,16:28
alebo skús používať šampóny z ovocných extraktov ako je napr.Fruktis..; a pokiaľ je možné nechávaj si vlasy po umytí voľne vysušiť...(žiadny fén)..a ak si ostrihaná úplne na krátko v tedy vlasy strašne rýchlo zmastnejú..skús si ich nechať narásť:....
Alebo skoč za svojou kaderníčkou,možno ti poradí...;)
alla66
26.04.09,16:48
Je to proste genetika, niektorí majú suchú pokožku, lupiny..., niektorí mastnú pokožku, mastné vlasy... treba nájsť značku šampónu ktorá Ti bude najviac vyhovovať. Mne pomáha aj používanie penových tužidiel, keď si ho nedám, vlasy sú na druhý deň ako zmoknutá slama. A samozrejme lak na vlasy.;)
Penové tužidlo spôsobuje mastenie vlasov, lepšie je používať klasické ako u kaderníčky, po ktorom máš vlasy tvrdé ako prilba:D:D:D
m.hladka
26.04.09,16:55
Žiadny šampón nepomôže, škoda vyhadzovať bubačiky. Nič ti ine neostáva len umývať a umývať ...
Blankake
26.04.09,17:05
Penové tužidlo spôsobuje mastenie vlasov, lepšie je používať klasické ako u kaderníčky, po ktorom máš vlasy tvrdé ako prilba:D:D:D

Na každé vlasy platí niečo iné, treba vyskúšať. ;) Mne pomáha tužidlo značky Lybar - styling mousse - má spevňujúci účinok, takže vlasy mám po ňom dosť pevné. A šampón sa mi osvedčil Fructis (ako už tu bolo spomenuté) a Sunsilk - samozrejme na mastné vlasy.
alla66
26.04.09,17:47
Tipy navyše
Proti mastným vlasom sa dá bojovať aj rôznymi trikmi. Skúsili ste napríklad špeciálnu sťahujúcu zmes? Namiešajte napríklad lieh a ústnu vodu s fluoridom v pomere 1 : 1, alebo orechový extrakt (získate z orechov vylúhovaných v liehu) a vody zmiešaných v tom istom pomere. Do roztoku namočte vatový tampón a potierajte si vlasovú pokožku. Orech pôsobí sťahujúco, lieh a ústna voda majú dezinfekčné účinky. Urobte tak po každom umývaní vlasov, vlasy by sa mali postupne prestať nadmerne mastiť. Vyskúšať môžete aj účinky octu. Dve lyžice vínneho octu a liter vody zmiešajte a roztokom opláchnite umyté vlasy. Ocot okrem toho, že sťahuje vlasovú pokožku, navyše dobre odstraňuje zvyšky šampónu.

Vlasy si sušte zásadne v protismere. Nebudú totiž pôsobiť tak spľasnuté, ak ich pri fénovaní hrebeňom pri korienkoch jemne nadvihnete a v protismere vysušíte.

http://primar.sme.sk/c/4116991/mastne-vlasy.html
mekelek
26.04.09,17:50
uz dlhší čas si neviem poradiť s mastením mojich vlasov.Som nútená si ich umývať každý deň aj v zime.Poradí mi niekto ako zamedziť tomu masteniu?Skúšala som rôzne vlasové prípravky a šampony používam iba kvalitné renomovaných značiek a nič nepomáha

Dobrá téma, viac poraďákov je tu, ako na šuťáku!

Prepáč, nechcem ťa uraziť! Čítala som príspevky a okrem Pohára, každý "vidí" iba vlasy. Nie vlasy treba "liečiť", ale treba nájsť príčinu mastenia. Neviem, ako sa stravuješ, ale z vlastnej skúsenosti ti môžem povedať, že na strave veľmi záleží. Moje vlasy tiež dlhé roky mastneli, vyskúšala som všelijaké drahé šampóny aj kombinované, lebo okrem toho, že som ich mala mastné, mala som aj lupiny. Nič nepomohlo. Niekde som čítala dobrú radu, vyskúšala a funguje to: pravidelné stravovanie, obmedziť soľ, koreniny, kakao, čokoládu. Od vtedy používam asi najlacnejší šampón na svete, liter brezového šampónu stojí cca 90 centov. Už asi 5 rokov mám pokoj.
pasuliatko
26.04.09,18:50
skús zájsť za kožnou a ona by ti mohla niečo dať. a aké značky používaš?ja používam FRUCTIS a vlasy mi dlhšie vydržia pekne a nemastne
misomiso
26.04.09,19:10
Niekde som čítala dobrú radu, vyskúšala a funguje to: pravidelné stravovanie, obmedziť soľ, koreniny, kakao, čokoládu.

A stoji ten zivot potom vobec za to? :(
piggos
27.04.09,10:01
Škoda že nepíšeš koľko máš rokov...lebo ak si náhodou mladá bebenka v puberte tak tvoje mastenie vlasov môže byť spôsobené hormonálnou smenou.. niekedy je ťažko poradiť keď človek nemá trošku podrobnejšie informácie...:rolleyes:
lijana1
27.04.09,16:09
Škoda že nepíšeš koľko máš rokov...lebo ak si náhodou mladá bebenka v puberte tak tvoje mastenie vlasov môže byť spôsobené hormonálnou smenou.. niekedy je ťažko poradiť keď človek nemá trošku podrobnejšie informácie...:rolleyes:

Tak ja mám už ..dsať takže tento hormonálny problém je bohužiaľ pasé.Dakujem všetkým za dobré rady.Vlasy si snažím vysušovať aj tým, že si ich pravidelne farbím.Teraz som nadabila na šampon Elséve na mastné vlasy a vidí sa mi, že mastenie sa trocha spomalilo.Ide leto a prirodzene aj zvýšené potenie.Ku strave by som mohla povedať len to, že nejem ani veľmi tučné jedlá, ale čokoladu bohužiaľ milujem:rolleyes:
Blankake
27.04.09,16:23
Mne raz spolužiačka na výške (mala tiež problémy s mastením vlasov) povedala, že bola v lete v zahraničí na nejakom výlete a nemali tam možnosť si umyť vlasy, kedy si zmysleli. Tak si vyše týždňa neumývala a potom sa jej to mastenie vraj upravilo tak, že už si ich nemusela umývať tak často ako predtým...neviem ale, ako je to dnes po rokoch:rolleyes:
piggos
27.04.09,16:48
Tak ja mám už ..dsať takže tento hormonálny problém je bohužiaľ pasé.Dakujem všetkým za dobré rady.Vlasy si snažím vysušovať aj tým, že si ich pravidelne farbím.Teraz som nadabila na šampon Elséve na mastné vlasy a vidí sa mi, že mastenie sa trocha spomalilo.Ide leto a prirodzene aj zvýšené potenie.Ku strave by som mohla povedať len to, že nejem ani veľmi tučné jedlá, ale čokoladu bohužiaľ milujem:rolleyes:

jáj, ty už máš ...dsať..tak potom nič:rolleyes:
ale to čo ti napísala blankake sa mi tiež vidí že je to dobré riešenie, ako sa zbaviť častého mastenia vlasov...:)...teda, umývať si ich tak často..
Ivana Š
27.04.09,17:32
Mne raz spolužiačka na výške (mala tiež problémy s mastením vlasov) povedala, že bola v lete v zahraničí na nejakom výlete a nemali tam možnosť si umyť vlasy, kedy si zmysleli. Tak si vyše týždňa neumývala a potom sa jej to mastenie vraj upravilo tak, že už si ich nemusela umývať tak často ako predtým...neviem ale, ako je to dnes po rokoch:rolleyes:

Mne sa tiež veľmi mastia vlasy, takže umývam každý druhý deň,
ale neumyť si týždeň vlasy? :mad:

prvý deň po umytí :)
tretí deň :mee:

štvrtý deň :eek::eek::eek:

po týždni? zlezaradil
Blankake
27.04.09,17:40
Mne sa tiež veľmi mastia vlasy, takže umývam každý druhý deň,
ale neumyť si týždeň vlasy? :mad:

prvý deň po umytí :)
tretí deň :mee:

štvrtý deň :eek::eek::eek:

po týždni? zlezaradil

No však ja si tiež neviem predstaviť týždeň si neumývať vlasy... ale keď kamoška inú možnosť nemala... ja som si aj potom hovorila, že to musím vyskúšať, ale nemala som "príležitosť", to by som musela byť niekde na samote :)
Ivana Š
27.04.09,17:48
A teraz vážne.
Vyskúšala som rôzne druhy šampónov, mala som krátke vlasy, polodlhé vlasy, rôzne strihy, farbu na vlasy,
použijem fén alebo ho nepožijem, keď si dám tužidlo na vlasy alebo nedám, vlasy sa mi rovnako mastia,
ak chcem vyzerať ako človek, umývam vlasy tak často ako treba

(raz som použila jednu radu, mala som tak 13 r.), že treba vlasy opláchnuť roztokom kyseliny citrónovej, ale ja som použila Citrovit (používa sa na ochutenie čaju, je to zmes kyseliny citrónovej a cukru, asi si viete predstaviť tie úžasné nemastné, ale cukrom polepené vlasy :D:D:D :mee:)
Blankake
27.04.09,17:53
(raz som použila jednu radu, mala som tak 13 r.), že treba vlasy opláchnuť roztokom kyseliny citrónovej, ale ja som použila Citrovit (používa sa na ochutenie čaju, je to zmes kyseliny citrónovej a cukru, asi si viete predstaviť tie úžasné nemastné, ale cukrom polepené vlasy :D:D:D :mee:)
...ale ten cukor bol aspoň ako tužidlo, či?...:rolleyes:
Ivana Š
27.04.09,18:15
...ale ten cukor bol aspoň ako tužidlo, či?...:rolleyes:

mimotemy
tužidlo...to áno...ale ...
vlasy sa veľmi ťažko rozčesávali, a po uschnutí boli tuhé,
a pôsobili ako prilba, ani tornádo by nerozfúkalo
Halli
27.04.09,18:17
Možno mimotemy Ale ...

Nech idú všetci, ktorí tvrdia, že PLEŠINA NIE JE SEXI , do čerta!
Ak máte telo a tvár Brucea Willisa a nosíte „koleno" dobrovoľne,
nie je holá hlava pre každého muža depresiou .:cool::cool::cool:

http://www.metoo.sk/storage/tn_1205877002664

Buchy a de má krk :D:D
alla66
27.04.09,18:42
1.Veď preto som tam dal mimotemy ;):D

ale

2.Kto videl .....nielen vo vlasoch je krása ..;):cool:
http://www.aolcdn.com/aolr/demi-moore-400-030807.jpghttp://www.empireonline.com/images/features/buffed-up-actors/demi-moore-gi-jane.jpg
Nielen Demi Moore je pekná bez vlasov, ale i Sinead O'Connor..vlasy môžu skryť pekné črty tváre...
buchač
27.04.09,18:44
Áno , súhlasím , myslel som aj na ňu , len by bolo veľa miesta zabralo ...;)
buchač
27.04.09,18:46
Buchy a de má krk :D:D

Ná a de by mal mat ?
Šak v pr...i , no né !!!:D
alla66
27.04.09,18:46
rob menšie fotky..:eek:.nemusíš mať všetko veľkéééééééé:D:D:D
Halli
27.04.09,19:08
Ná a de by mal mat ?
Šak v pr...i , no né !!!:D


Ty brďo to má ale dlhýýý....krk :D
alla66
27.04.09,19:26
Citrónový elixír
Umyte vašu hrivu šampónom na mastné vlasy a nechajte ho minútu pôsobiť. Šampón dôkladne zmyte. Vytlačte si šťavu z troch citrónov, vmasírujte ju do pokožky a opláchnite vodou. Vlasom doprajte dávku kondicionéru, no len na končeky. Citrónová šťava vám stiahne póry a vlasy sa nebudú tak rýchlo mastiť. Keďže je však agresívnejšia, aplikujte si ju najviac dvakrát do mesiaca.

Tip: Mastné vlasy nečešte hustou kefou, inak si mastnotu prenesiete z pokožky po celej dĺžke vlasov. Ak predsa len máte typ vlasov, ktorý si pre úpravu vyžaduje použitie kefy, narábajte s ňou veľmi opatrne a nedráždite si s ňou zbytočne pokožku hlavy.
danse
28.04.09,12:08
Mam podobny problem, riedke a mastne vlasy, takze tiez si ich umyvam kazdy den. Stale sa snazim zhanat vzdy nejake nove pripravky, hlavne aby to aspon trosku pomohlo a aby som ich co najmenej namahala. Mne osobne pomaha oplachnut si vlasy po umyti zihlavovym odvarom - su hned pevnejsie a zda sa, ze sa menej mastia...Ale pisem tu aj preto, ze som dnes objavila v lekarni vraj novinku - sampon PantheHair (Dr. Muller Pharma) na mastne vlasy - pisu,ze je vhodny ako starostlivost na nadmerne sa mastiace vlasy a tiez ich chrani pred poskodenim pri cesani, fenovani...Indikacie na pouzitie: nadmerne mastenie vlasov, vypadavanie vlasov a stiepenie a poruchy rastu vlasov. Hlavnou zlozkou je D-panthenol. Takze idem skusat, napisem, ako sa osvedcil. Zaujal ma tym, co ma v sebe a co slubuje navod, tak uvidime:-)