Pohar
26.04.09,16:51
možno to bude pre niekoho nepochopiteľná otázka....
ale poradte ako spraviť vlasy dcére na 1 sväté prijímanie.
má vlasy po ramená, kaderníčku domov nedotiahnem......je to dosť problém
ako postupovať? mám ísť v sobotu jej dať spraviť účes a v nedelu to len doupravovať??
možno ste tu niekto mali podobný problém...
Blankake
26.04.09,16:05
Myslím si že také mladé dievčatko nepotrebuje nejaký extra účes.Podľa mňa bude úplne stačiť keď jej natočíte vlásky na natáčky,trošku tužidla a nejakú ozdobu...

Neviem, či majú mať aj niečo vo vlasoch (venček), takže by som len natočila a buď vypla sponkami alebo len dozdobila ozdobou, prípadne urobila cop...
piggos
26.04.09,16:45
podla mňa budú môcť mať niečo vo vláskoch....no prajem vám aby sa vám podarilo niečo vymyslieť.. a nech vám to tej vašej dcére dobre dopadne...:)
Pohar
26.04.09,16:48
dakujem za odpovede
Blankake
26.04.09,17:24
euina
27.04.09,04:52
my sme mali prijímanie minulý rok. Dcére som urobila falošný cop - navrchu hlavy rozdelila vlasy na cestičku, z každého boku urobila postupný vrkoč, oba sa stretli vzadu a z týchto vlasov dom urobila falošný cop, navrch som dala venček - všetky dievčatá mali rovnaký, podobný čelenke, dal sa pekne ohýbať, takže niektoré mali čelenku a rozpustené vlasy, ja som jej s tým venčekom olemovala ten postupný cop, takže to mala skôr ako venček, na falošný cop som dala ozdobnú sponku s bielou mašličkou a kvetinkou- dostaneš kúpiť v každom obchode so sponkami a spodné vlasy som nechala rozpustené a natočené. Ver mi, všetky dievčatá boli peknučké, spokojné, že majú natočené vlasy ako dospeláčky, žiadna nebola u kaderníčky, maminy sa s tým pohrali samé a zlatučké boli všetky do jednej, či už mali krátke alebo dlhé vlasy. Niektoré mali aj malé štipčeky s kvetinkami rozmiestnené po celej hlave, a to vypadalo tiež pekne. Držím palce pri tvorbe.
mareko
27.04.09,18:37
Ja by som kúpila tie maličké biele klipsičky (uchytávajú sa takými aj orchidejky), pospletala medzi prstami také malé pramienky vlasov a pospínala ich na temene hlávky spolu s malými bielymi kvietkami. Spodok nechať rozpustený. Alebo urobiť priberaný vrkoč, prípadne dva priberané vrkoče z bokov a v strede spojiť do jedného. Zasa ozdobiť malými bielymi kvietkami a na vrch venček, korunku alebo čo by mala mať.
Neviem či to je zrozumiteľné, ale možno to pomôže. Držím palce, aby všetko dobre dopadlo.