soniqe3
26.04.09,20:52
Ahojte velmi surne potrebujem poradit
vybrali sme si firmu na vymenu okien za plastove,(byt v sprave OSBD) prisiel monter a okna zameral a dal vyrobit do vyroby. Okna prisli do 3 tyzdnov ale velke,nakolko monter meral vnutorny rozmer a vonkajsi rozmer si neodmeral. Tuto svoju chybu chce napravit tak ze bude pilit panel aby okna mohol osadit.Toto je jedine riesenie ktore navrhol.
S pilenim my nesuhlasime a my trvame na objednavke novych okien, mozeme nesuhlasit s pilenim do panelu alebo musime? Mozeme odstupit od tejto objednavky(uhradili sme 100 % z ceny :-()
Spada pilenie do panelu do ohlasenie stavebnych uprav v byte, to spilovanie by bolo az do 5 cm.
dakujem vopred za radu
220870
26.04.09,19:38
Ak ste podpísali niečo ako zameriavci protokol ,máte smolu.Ak ste doteraz nepodpísali nič tak ani nepodpisujte.Do panelu nemôžete píliť tak ako sa vám zachce ,treba na to povolenie.Pochybujem o tom že vám niekto vôbec také povolenie vystaví.Ak môžem radiť vyžente toho experta .Je to blb.Každý trošičku znalý vie, že okná sa merajú z exteriéru.Len veľmi zriedka z interiéru,a už vôbec nie na činžiaku.
kyblik
27.04.09,03:26
Predtym nez ho babraka vyzeniete si samozrejme ziadajte naspat svoje peniaze. Upozornite ho, ze v pripade nevole z jeho strany mu hrozia nemale problemy. Mozete ho totiz zazalovat za trestny cin podvodu podla § 221 Trestneho zakona.
ivka70
27.04.09,04:33
Podla mna pilenie väcsich okennych otvorov je uz zasah do vzhladu celej budovy a na to je potrebne povolenie.

Pan "majster" nech si laskavo opravi co pokazil a da vyrobit nove okna so spravnym rozmerom.
Milan.Žiška
27.04.09,04:42
Zase jeden expert oknár, ktorý sa chce zbaviť už vyrobených okien okien, čo mu ležali na sklade. Zobrať peniaza a poslať preč.
Určite sa to lahko píše a hovorí, ale všetko ostatné by zrejme viedlo len k horšiemu. Alternatívne by sa dalo pristúpiť na krok výroby nových správnych okien a ich odbornú montáž.
soniqe3
27.04.09,06:06
Tlacivo zameriavaci protokol sa urcite nepodpisoval.
Prebehlo to tak ze monter pomeral odisiel a potom nam prisla priamo z centraly nova vypracovana cenova ponuka na okna s rozmerami ktore boli zamerane. to sme podpisali zaslali spat a zaplatili 100 % ceny.
Zameriavaci protokol urcite nebol od nich ani len spomenuty
220870
27.04.09,18:42
To bol ten protokol.Môžete napísať meno firmy?Výrobcu plastových okien?Respektíve ste podpísali objednávku , cenovú kalkuláciu na ktorej boli uvedené rozmery okien?
soniqe3
28.04.09,08:25
Vyrobca plastovych okien fa NOVES, zameranie okien realizovane obchodnym zastupenim firmy v Nitre Juraj Biro resp jeho monterom
najlepsie na tom vsetkom je aj to ze 2 monteri od p Bira zhodnotili zle zameranie okien ale my stale musime cakat na montera co to zameriaval aby sa vobec na to pozrel ale stale trva na osekani resp pileni panelu.toto je fakt sila...
GABAZ
28.04.09,08:43
Ja by som mala len jednu poznámku k platbe 100 % vopred. Dávali sme si robiť okná na dvakrát, vždy u inej firmy, ale nikdy nechceli 100% zálohu. Prvýkrát sme platili zálohu 60 %, druhý krát 50%, zbytok až po montáži. Príde mi to veľmi riskantné platiť celú sumu vopred.
7lienka
28.04.09,09:05
Dovolím si nesúhlasiť. Ako môže človek ktorý s tým nepracuje vedieť aký má byť rozmer okna aby vošiel do ich otvoru? Koľko sa z rámu zamuruje, aká je šírka profilu alebo ako sa to celkovo robí. Veď oni si objednali okná podľa zamerania firmy, nie podľa svojho zamerania.
V každom prípade by som trvala na dodržaní zmluvy, teda dodávky okien do jestvujúcich otvorov. Veď keby sa chcel zbaviť menších okien tak Vám polku otvoru zamuruje? To čo je za uvažovanie. Je mi jasné, že je to jeho čistá strata a bude sa brániť ako lev, ale veď pri platení ste mu neodovzdali len polovičku každého papierového peniazu.:):):) tak sa domáhajte svojho!

Možno by stálo zato ak už uplynula doba kedy ste sa dohodli na montáži informovať sa na ŠOI, prípadne živnostenskom úrade na ochrane spotrebiteľa ako postupovať ďalej.
soniqe3
28.04.09,09:18
Co sa tyka tej doby na montazi a vyhotovani okien, v cenovej ponuke (objednavke) sa spomina : "platnost tejto cenovej ponuky je 6 tyzdnov odo dna vystavenia" a v potvrdzujucom maili o prejdeni platby nam zase napisali " Dodacia lehota je 15 pracovných dní." Objednavka bola nami potvrdena a uhradena 3.4.2009 je alebo nie je to po upynuti doby na ktorej sme sa dohodli?
elpka
28.04.09,09:21
Presne toto sa stalo aj mne. Dve okná prišli väčších rozmerov o4 cm, len chyba bola u firmy, ktorá ich vyrába, nie u toho, čo ich meral. Menili sme naraz všetky okná a viete si predstaviť ten bordel v celom byte a zlé rozmery sa zistili, keď už boli staré okná vybraté. Tak som pristúpila na to aby ich už nejako osadili, nakoľko to bolo 21.12.2008 a to som chcela ako také vianoce pre rodinku. Nakoniec to spravili celkom pekne a v kuchyni to väčšie okno viac pasuje. Po všetkých počiatočných problémoch som teraz spokojná.
7lienka
28.04.09,09:25
Podľa mňa je. Dôležitá je dodacia lehota na objednávke.

Len na okraj: nepodpisovali ste Zmluvu o dielo? Akú Objednávku ste im dávali? A kto Vám poradili takú firmu?
soniqe3
28.04.09,09:37
mojej mame tato firma menila okna v celom byte tam sme boli maximalne spokojny s monterom no proste zo vsetkym tak sme sa aj pri nasej vymene rozhodli opat pre tu istu firmu, ale bohuzial poslala ineho montera-ktory teda az taky dobry nebol
Zmluvu o dielo sme nepodpisovali . ako ze aku objednavku sme im davali?Ony nam vypracovali po zamerani montera cenovu ponuku -objednavku ktoru sme podpisali
7lienka
28.04.09,09:44
píšete, že objenávka bola nami potvrdená...
Tak som myslela, že Ste to všetko riešili mailom.
soniqe3
28.04.09,10:02
objednavku mi poslali do mailu, ja som si ju vytlacila podpisala a zaslala spat podpisanu faxom. a potom mi na mail zaslali ze ze fax presiel eviduju uhradu platby takze finalna faza bola robena mailom a aj faxom
220870
28.04.09,16:43
Neviem ako sa k zákazníkom stavia fa Noves.Ja mám skúsenosti z jednou top fa z Prievidze, a tá to mala tak právne upravené ,že sa to nedalo reklamovať( akonáhle ste podpísali cenovú kalkuláciu a zaplatili ).Bolo to len na ich dobrej vôli či to uznajú alebo nie.Ak môžem radiť nedajte sa odbyť.
Ak vám nebudú chcieť tie okná skrátiť .Tak sa skúste brániť tým že do fasády nesmú zasiahnuť a ak zasiahnu dáte škody tým vzniknuté odstrániť na ich náklady.
Kazu
28.04.09,17:52
Tlacivo zameriavaci protokol sa urcite nepodpisoval.
Prebehlo to tak ze monter pomeral odisiel a potom nam prisla priamo z centraly nova vypracovana cenova ponuka na okna s rozmerami ktore boli zamerane. to sme podpisali zaslali spat a zaplatili 100 % ceny.
Zameriavaci protokol urcite nebol od nich ani len spomenuty

Vôbec nie je dôležité, či ste podpisoval alebo nepodpisoval zameriavací protokol. Vy ako zákazník sa svojim podpisom zaväzujete akurát za to, že si u výrobcu objednávate okná takých rozmerov, aké určil ich pracovník, ktorý okná zameral. Vy predsa nie ste povinný ovládať spôsob merania okna. A preto ani nikto nemôže žiadať od vás, aby ste zle odmerané a vyrobené okno zaplatil. To nech si vybaví firma so svojim zamestnancom. Nejakú dobu som robila vo firme na plastové okná a stalo sa, že sa okno zle odmeralo. Ale nikdy sa nestalo, aby to musel zákazník zaplatiť. Skôr sa mi zdá, že montérovi za tie okná hrozí vo firme postih a preto sa snaží urobiť všetko pre to, aby vám tie okná nanútil. Obrátila by som sa priamo na vedúceho a oznámila mu aký mám problém.
soniqe3
28.04.09,18:44
nekonecny pribeh tie okna, pre firmu pracuju 3 skupiny monterov, dve z nich sa vyslovili ze tie okna su zamerane zle a uz sa len cakalo ze si to ten treti co ich zameriaval prijde premerat a co sa nestalo ten treti tvrdi ze ti dvaja to zamerali zle ale on tam tie okna napasuje.
a sef firmy ani sa len neunuval pri celej konfrontacii byt, ved on nic on si nikoho nechce pohnevat.
neverending story...
220870
28.04.09,19:37
Vôbec nie je dôležité, či ste podpisoval alebo nepodpisoval zameriavací protokol. Vy ako zákazník sa svojim podpisom zaväzujete akurát za to, že si u výrobcu objednávate okná takých rozmerov, aké určil ich pracovník, ktorý okná zameral. Vy predsa nie ste povinný ovládať spôsob merania okna. A preto ani nikto nemôže žiadať od vás, aby ste zle odmerané a vyrobené okno zaplatil. To nech si vybaví firma so svojim zamestnancom. Nejakú dobu som robila vo firme na plastové okná a stalo sa, že sa okno zle odmeralo. Ale nikdy sa nestalo, aby to musel zákazník zaplatiť. Skôr sa mi zdá, že montérovi za tie okná hrozí vo firme postih a preto sa snaží urobiť všetko pre to, aby vám tie okná nanútil. Obrátila by som sa priamo na vedúceho a oznámila mu aký mám problém.
Bohužiaľ mýlite sa ,ak podpísali rozmer môžu mať problém.Dáva sa to podpisovať hlavne preto aby si zákazníci po zaplatení nemohli meniť veci a rozmery ,ktoré už raz podpísali.Je to robené na ochranu výrobcu, presne pre takýto prípad.De facto montér môže tvrdiť ,že oni chceli okná aj napriek jeho upozorneniu väčšie a podpísali to tu na tomto papieri.Aj keď v tomto prípade montér svoju nespôsobilosť a chybu zakrýva .Možno by sa dalo s nimi vyjednávať aj v tom smere ,že to nebol zaškolený pracovník.Je zrejmé ,že okná meral prvý krát.To jest firma tam poslala nespôsobilú osobu ( alebo ako by som to nazval).
Väčšina solídnych firiem takýto problém rieši na svoje náklady.Už som to tu niekde písal .NIKDY NEPODPISUJTE NIČ DOPREDU.NIE STE POVINNÝ,PODPISOVAŤ.Až po kompletnom odovzdaní diela tj.po namontovaní.
Martasch
28.04.09,20:01
Bohužiaľ mýlite sa ,ak podpísali rozmer môžu mať problém.
Dáva sa to podpisovať hlavne preto aby si zákazníci po zaplatení nemohli meniť veci a rozmery ,ktoré už raz podpísali.Je to robené na ochranu výrobcu, presne pre takýto prípad.De facto montér môže tvrdiť ,že oni chceli okná aj napriek jeho upozorneniu väčšie a podpísali to tu na tomto papieri.Aj keď v tomto prípade montér svoju nespôsobilosť a chybu zakrýva .Možno by sa dalo s nimi vyjednávať aj v tom smere ,že to nebol zaškolený pracovník.Je zrejmé ,že okná meral prvý krát.To jest firma tam poslala nespôsobilú osobu ( alebo ako by som to nazval).
Väčšina solídnych firiem takýto problém rieši na svoje náklady.Už som to tu niekde písal .NIKDY NEPODPISUJTE NIČ DOPREDU.NIE STE POVINNÝ,PODPISOVAŤ.Až po kompletnom odovzdaní diela tj.po namontovaní.

To by som netvrdila, závisí to od firmy. My nameriame svoje rozmery a opačne - podpísať zákazníkovi dávame vtedy, keď nechce zameranie a udá si rozmery sám /aj takí sú/. Chyba je na strane výrobcu - buď zle odmerali alebo vyrobili. Doporučene pošli reklamáciu, budú sa musieť písomne vyjadriť a nebudú si ťa prehadzovať ako horúci zemiak.
220870
29.04.09,03:58
To by som netvrdila, závisí to od firmy. My nameriame svoje rozmery a opačne - podpísať zákazníkovi dávame vtedy, keď nechce zameranie a udá si rozmery sám /aj takí sú/. Chyba je na strane výrobcu - buď zle odmerali alebo vyrobili. Doporučene pošli reklamáciu, budú sa musieť písomne vyjadriť a nebudú si ťa prehadzovať ako horúci zemiak.
V podstate s vami súhlasím sú slušný aj neslušný ,ale ak trafíte na toho druhého tak potom sú problémy.To že firma v ktorej pracujete vy sa správa k zákazníkom slušne je v tomto prípade nepodstatné.V Topoľčanoch poznám prípad kde fa na činžiak nanomtovala klasické panelákové okno 2100 x 1550 delené na dve časti väčšiu a menšiu naopak. Je tam dodnes .(prízemie naproti Dukly).Mali smolu podpísali zameranie .Podotýkam ,že to bola top fa z Prievidze.jednalo sa o chybu pracovníka firmi.Jednoduch to majú právne ošetrené ,vec vybavená.Ak by chceli tak pre nich by to nebol sebemenší problém takých okien 2100 x 1550 predajú do roka tísíce .
AdrianaA
28.05.09,07:08
Nechápem prečo ste kupovali okná od zastúpenia Bíro, keď firma Noves má svoje výhradné zastúpenie na Piaristickej ulici v budove Stapringu. Mimochodom neberú zálohu 100% dopredu ale normálne ako pri iných firmách 50-70% a my sme si dali u nich robiť okná aj druhý krát a na ten druhý krát ani nebrali zálohu. Je pravda, že to boli iba dve okná, ale to svedčí o serióznosti predajcu.