aglv
27.04.09,06:14
Dobrý deň.
Prosím nemáte niekto Pilates 1 cvičenia na DVD z denníka SME ? Kúpim súrne.
Lekár odporúča a neviem sa už k tomu dopracovať keďže to predávali dávno.
Ďakujem.
ada1602
27.04.09,04:38
Pošli mi sez ss svoju adresu, mám DVD pošlem Ti ho.
SMatilda
27.04.09,05:22
ada1602 nemôžem Ti pridať bod tak aspoň takto.
DanielaSL
27.04.09,06:21
Bola by som ti poslala DVD aj ja, lebo to mám a necvičím...ale ak ti môžem odporučiť, tak najprv to skús s odborníkom, lebo ja som to cvičila podľa DVD a robilo mi to na chrbticu zle. Mne sa vidí ten Pilates trochu ťažký a určite som to cvičila zle..nie je nad to,keď odborník usmerní každý tvoj pohyb a potom to môžeš cvičiť podľa DVD aj sama.
danse
28.04.09,05:43
Ja tiez viem podla vlastnej skusenosti, ze je dolezite, naucit sa cvicit toto cvicenie pod dohladom vyskoleneho instruktora individualne ale aj v skupine sa to da. Ja som skusala cvicit najprv podla knihy, potom DVD a teraz viem, ze som to necvicila spravne, aj ked rada cvicim a snazim sa ist presne podla "navodu", bola som z toho cela ubolena a chrbat ma bolel viac ako pred cvicenim. Uz vyse roka vsak chodim do skupiny a je to uplne nieco ine. Zacinali sme uplne od zaciatku a teraz, ked si obcas doma aj pustim to DVD, tak je to uplny rozdiel ako to bolo predtym, ako som zvladla zaklady cvicenia. Takze z vlastnej skusenosti odporucam najprv naucit sa zaklady pod dohladom instruktora a ked sa da, tak aj pokracovat v skupine, lebo je to uplne ine. Mna to tak oslovilo, ze sa tomu fakt venujem, uz mam aj pomocky - pre tych, ktori cvicia odporucam vyborne protismykove ponozky Sissel - ovela lepsie sa v nich cvici, pekne drzia a su take pevne- zaujimava stranka pre vsetkych, ktorym "ucaroval" Pilates:
http://www.pilates.pomocky.sk/
Pozitivne zmeny po roku cvicenia (podotykam v skupine)
- bolest chrbtice zo sedavej prace sa zmiernila na minimum, nepotrebujem tak casto masaze a ani sa mi tak neblokuje chrbtica, predtym som bola parkrat do roka pravidelne "seknuta" a na obstrekoch a pod., teraz si z casu na cas doprajem masaz, lebo to mam rada a aj to prijemne uvolni...
- mierne som schudla - cca. 2 kg (kto chce schudnut viac, ak sa prida nejake aerobne cvicenie - beh, cyklistika, plavanie, tak je to uplne idealne aj rapídnejsie znizenie vahy, samozrejme s upravou stravy, ale ked budete cvicit pravidelne, tak Vas to aj prinuti, lebo ked jem tazsie jedlo, tak sa mi aj horsie cvici, a to nie je bohvieco...)
- krasne sa mi vytvarovala postava, nenabrala som hmotu, ale tak jemne sa vytvarovalo telo a spevnelo (po tridsiatke uz nebolo take pevne ako predtym)
- mam lepsie drzanie tela, to citim velmi, lebo som sa dost hrbila a pekne to vnimam, hlavne pri chodzi, ze je to ovela lepsie, aj som akoby vyssia:-)
- zlepsila sa mi kondicia a urcite aj psychicky mi to pomaha, jednak cvicenie a aj je to aj zabava v skupine, cvicime tam od veku 15 az do 70...
Takze aj ja Pilates odporucam a velmi, ale urcite na zaciatok v skupine!