fedo78
27.04.09,09:11
Dobrý deň,
potrebujem radu, aký materiál je podľa vás najvhodnejší na zhotovenie podhľadov - aj s ohľadom na náročnosť prác a takisto na finančné náklady.
Chceli by sme mať podhľady vo fasáde, drevený obklad kvôli nutnosti údržby nechceme.

Ďakujem za rady.

Feďo
charonme
27.04.09,11:31
zda sa mi ze najlacnejsie a najjednoduchsie vychadza zavesny kazetovy strop, ale mnohym sa to vizualne nepaci pokial vyslovene neide o kancelarie, ale tiez som zvedavy co na to povedia ostatni (hlavne ak sa v tom vyznaju, pretoze ja vobec ;) )

o kolko to chcete znizovat a kde konkretne?
rado11
27.04.09,15:51
co je podhlad vo fasade?
220870
27.04.09,18:35
Zrejme myslíte podbitie strechy.Drevo vychádza najlacnejšie.Existujú plastové obklady imitujúce drevo.Môže sa to obiť polystyrénom a omietnuť podobne ako fasáda.
janaGT
28.04.09,04:38
my sme davali osb dosku, polystyren, kleber a fasadnu omietku
janaGT
28.04.09,04:39
Zrejme myslíte podbitie strechy.Drevo vychádza najlacnejšie.Existujú plastové obklady imitujúce drevo.Môže sa to obiť polystyrénom a omietnuť podobne ako fasáda.
drevo je sice najlacnejsie, ale casom je velmi skarede - vplyvom napr. pocasia, a co sa tyka plastovzych obkladov, susedia maju hnede, no po 2 rokoch su nepekne vytahane od slnka
Milan.Žiška
28.04.09,05:00
Drevo je určite najlacnejšie, treba ho však veľmi dobre ošetriť. samozrejme počíta sa s jeho pravidelnou údržbou. Tak isto, ako aký koľvek iný materiál, ak sa spracuje správne vydrží podstatne dlhšie. Správne ošetrené kvalitné drevo a ešte kvalitnými nátermi nemôže mať chybu.
Na druhú stranu je dobrá aj altrenatíva podkladových dosiek (OSB, cetris ... ) s povrchovou úpravou omietkou s armovaním na polystyréne EPS. Tu bude údržba asi menej náročná ako drevo, aspoň zo začiatku.
Osobne by som si to prispôsobil požiadavkám objekt a umiestneniu.
Som zástanca kvalitného ošetreného dreva.:)