Comanche
14.07.05,16:02
Mam ďalší DPH problém. Kde správne má byť zaradené updape programu (novšia verzia program), ktorú sme zakúpili z členského štátu EU. Nie je mi jasné či ide to Tovary a služby pri ktorých platí daň príjemca (§ 69 ods. 2 až 4 a 9), alebo ide o Nadobudnutie tovaru z iného štátu EU (§ 49 odst. 2 pís. c). Uzavierka sa blíži a ja by som chcela daňové priznanie vypísať správne. Počula som už rôzne názory - nevie mi niekto presne povedať kam to mám zaradiť?

Vopred ďakujem!
Ľuba
14.07.05,14:06
Nemalo to byť update ?

Nemám s tým skúsenosti, ale skôr by som sa prikláňala k službe, keďže aj softver sa môže účtovať na 518.
Comanche
14.07.05,14:14
Jasne - ide o preklep. Takze sluzba. Dobre, aj ked chlapik co nam to predava to charakterizoval ako tovar - a tak neviem kam dalej.
liba2
14.07.05,15:12
Jasne - ide o preklep. Takze sluzba. Dobre, aj ked chlapik co nam to predava to charakterizoval ako tovar - a tak neviem kam dalej.---------
Ja by som to zaradila ako službu podľa § 15 ods. 7 zák. o DPH, teda prijímateľ platí daň.
kozmar
14.07.05,18:50
Helou, Comanche, je to služba, ale treba dať pozor na zrážkovú daň pri platbe
za tento update, nie sú to licenčné poplatky?
Comanche
15.07.05,06:50
Este raz som si prezrela fa (je v madarcine - to pre istotu) a su tam aj licencne poplatky - takze sa este raz opytam - preco mam dat pozor na zrážkovú daň? Ďakujem.
porfin
15.07.05,07:07
Zrážkovú daň máš za to, že máš licenciu za používanie softu.
liba2
15.07.05,07:17
Zrážkovú daň máš za to, že máš licenciu za používanie softu.-------
porfin, mne vyliezli oči z jamiek. Prosím, mohol by si dať odkaz na nejaký § ? aby som stihla opraviť ešte čo sa dá !
Petronela
15.07.05,08:36
Hovorí o tom §16 ods.1 e/ a § 43 zákona o dani z príjmu. Len treba zvážiť, či sa jedná o licenčné poplatky za SW alebo o bežne predávaný krabicový SW, v druhom prípade podľa môjho názoru sa zrážková daň neplatí.
liba2
15.07.05,08:38
Hovorí o tom §16 ods.1 e/ a § 43 zákona o dani z príjmu. Len treba zvážiť, či sa jedná o licenčné poplatky za SW alebo o bežne predávaný krabicový SW, v druhom prípade podľa môjho názoru sa zrážková daň neplatí.--------
ďakujem
Comanche
15.07.05,08:47
Prepáč, ale ešte raz som sa pozrela do aktuálneho zákona o dani z príjmov a nenašla som to v § 43 - daň vyberaná zrážkou. Kde to je - že ak máme licenciu máme platiť zrážkovú daň? Pravdu povediac doteraz som sa s tým nestretla. Ale vždy príde niečo nové, čo ma prevalcuje. Čím ďalej, tým viac mám pocit, že nič neviem.
liba2
15.07.05,08:48
Prepáč, ale ešte raz som sa pozrela do aktuálneho zákona o dani z príjmov a nenašla som to v § 43 - daň vyberaná zrážkou. Kde to je - že ak máme licenciu máme platiť zrážkovú daň? Pravdu povediac doteraz som sa s tým nestretla. Ale vždy príde niečo nové, čo ma prevalcuje. Čím ďalej, tým viac mám pocit, že nič neviem.----
Aj ja !!!