hariklia
27.04.09,09:58
Prosim, nevie mi niekto poradit, ci nema nahodou skusenost, v decembri uplynuli 2 roky, ako sme kupovali pracku (typ Electrolux Intuition - EWT 13120 W), po oprati bielizne mi ostavaju na bielych veciach a veciach svetlej farby svetlo-kavove flaky - cele mapy, ktore sa uz nedaju odprat, uz som z toho zufala, pretoze pracka ma 2 roky, reklamacia uz neprichadza do uvahy, najprv som si myslela, ze problem je v avivazi, ale vystriedala som viacero znaciek, a tie flaky sa objavuju stale. Dokonca som skusala prat aj bez pouzitia avivaze, nepomohlo to. Pradlo je po oprati doslova znehodnotene (takto som prisla uz o par oblubenych kusov oblecenia), uz sa bojim aj nieco svetle v tej pracke oprat.
Nevie niekto pomoct, poradit, co s tym, pripadne z coho to moze byt? Ja som uz zufala.
Dakujem vopred!
hanelie
27.04.09,08:14
mám ten istý problém - pritom som vymenila pračku - vyskúšala rôzne druhy pracích prostriedkov / aj tekuté / a aviváži - problém zotrváva
tieto fľaky potom najskôr pracne ručne vyperiem , potom periem v pračke spolu so savom perexom
elpka
27.04.09,08:16
Ahoj, najskôr bude závada, že ti púšťa semering-tesnenie pri ložisku, keď je už vadný môže prepúšťať niečo ako vazelinu, ktorá sa nachádza pri ložisku. Treba si zavolať servis a ten by ti to určil presnejšie.
hariklia
27.04.09,08:27
A to Savo nevytiahne farbu z takych druhov bielizne, ktore nie su cisto biele?
Elpka, k tomu semeringu - moze byt ze to prepusta aj do 2 rokov od kupy pracky? Tie flaky sa totiz zacali objavovat skor, mozno po 1,5 roku od kupy, ale ja som sa zrejme mylne domnievala, ze je v avivazi, a ked som uz vyskusala, ze v tom problem nie je, zistila som, ze 2-rocna zarucna doba prave uplynula :-(.
Chobot
27.04.09,08:28
Prosim, nevie mi niekto poradit, ci nema nahodou skusenost, v decembri uplynuli 2 roky, ako sme kupovali pracku (typ Electrolux Intuition - EWT 13120 W), po oprati bielizne mi ostavaju na bielych veciach a veciach svetlej farby svetlo-kavove flaky - cele mapy, ktore sa uz nedaju odprat, uz som z toho zufala, pretoze pracka ma 2 roky, reklamacia uz neprichadza do uvahy, najprv som si myslela, ze problem je v avivazi, ale vystriedala som viacero znaciek, a tie flaky sa objavuju stale. Dokonca som skusala prat aj bez pouzitia avivaze, nepomohlo to. Pradlo je po oprati doslova znehodnotene (takto som prisla uz o par oblubenych kusov oblecenia), uz sa bojim aj nieco svetle v tej pracke oprat.
Nevie niekto pomoct, poradit, co s tym, pripadne z coho to moze byt? Ja som uz zufala.
Dakujem vopred!

ZAvolaj opravára, nech zistí, čo spôsobuje tie fľaky. Môže to byť nejaká hrdzavá súčiastka, nejaká usadená nečistota pod bubnom, možno nejaká medená minca koroduje a farbí vodu, nejaké tesnenie pokazená....

Práčka nezvykne sama od seba farbiť prádlo.
hariklia
27.04.09,08:35
A nepoznate v Banskej Bystrici spolahliveho opravara, ktory sa tomu naozaj rozumie a vedel by pomoct?
Chobot
27.04.09,08:47
A nepoznate v Banskej Bystrici spolahliveho opravara, ktory sa tomu naozaj rozumie a vedel by pomoct?

Zober do ruky zlaté stránky a nájdeš ich určite aspoň troch.
elpka
27.04.09,08:53
Hariklia, výmenu semeringu robíme dosť často v záruke, dokonca aj výmenu ložísk, tie odídu vtedy, keď je semering dlhšie vadný a následne zadrie aj ložisko. Z tohto dôvodu treba čo najskôr zavolať servis, aby sa ti oprava nepredražila.
willma
19.08.09,20:09
trust prepáč, ak práčku nemá opravenú tak od apríla si určite kúpila novú
tutiola
21.08.09,05:26
Myslím si, že by nebolo od veci napísať ako to dopadlo,či pomohla oprava alebo až výmena pračky.
trust
21.08.09,09:41
Na to stačí oprava, myslím, že to veľká chyba nebola...
monika1503
22.08.09,15:19
ahojte, mne robí takéto fľaky pračka tiež a moj opravár mi povedal, že to sposobuje naozaj aviváž, že mám skúšať, ktorá to nerobí. Ale už ma to nebaví, lebo či dám takú, či onakú fľaky sa znova objavujú. Mohli by ste uviesť viac o tej oprave.
trust
27.08.09,16:12
Väčšinou to spôsobuje vazelina, ktorá sa uvolní z ložísk - nutná výmena ložísk. Iná možnosť, že je niekde v nádrži predmet, ktorý hrdzavie. Prípadne hrdzavie samotná nádrž či bubon. Hoci sa robia nerezové, kvalita je taká, že to niekde tú hrdzu chytí...
silviaz
27.08.09,16:23
No ja som podobný problem mala dva roky co som byvala v byte v BA. Tie fľaky som mala na vsetkom pradle ale pravda na tmavom ich nebolo vidno. Raz som sa o tom bavila so susedou a ta povedala že má ten istý problém, opýtala som sa ľudí na schôdzi a mali to všetci v dome. Zavolali sme opravara problém bol v trubkach panelaku boli prehrdzavelé a zanášali vodu. Ale neobjavovalo sa to stale ale iba na začiatku zimy a na jej konci. Inak bola voda stale čistá. Ale v prechodných obdobiach bolo aj na vani po sprchovaní vidiet jemne zazltnute flaky.
Blanka Š
27.08.09,18:51
[HTML][QUOT=hanelie;1028845]mám ten istý problém - pritom som vymenila pračku - vyskúšala rôzne druhy pracích prostriedkov / aj tekuté / a aviváži - problém zotrváva

Problém s fľakmi vzniká aj preto,že perieme pri nízkych teplotách.Výrobcovia oblečenia doporučujú prať pri 30,max 40*C ,ale táto teplota je nedostatočná pri odplavovaní nečistoty,prášku,aviváže z pračky. Prádlo sa síce vyperie,ale v práčke zostávajú zbytky nečistoty ktoré sa kedy-tedy uvolnia a zašpinia dalšie prádlo.
Riešením je občas použiť prací program na 60,príp 90*C. Vtedy sa aj práčka a hadica "vyčistia" a nemá nám čo zašpiniť ďalšie prádlo
dida2
27.08.09,19:33
Ahojte,
tento problém bude s najvačšou pravdepodobnosťou v tom, že voda, v ktorej periete obsahuje veľa železa. Tento problém mám aj ja a prišla som na to tak, že pokiaľ som prala vo vode z našej studne, ktorá obsahuje veľa železa, tak biele prádlo je naozaj samý fľak - presne takého mapy, ale väčšinou používame vodu z lesa - vtedy tento problém nie je. Veci, ktoré sú takto znehodnotené sa už oprať ani nedajú, fľaky tam ostávajú, ale všimla som si, že iba na bavlnených veciach. Takže si myslím, že opravára ani netreba. Dúfam, že som pomohla.
fredy27
27.08.09,20:04
mimotemy čo tak chodiť prať na potok.:confused: Ušetríte za prášok, čistiaci prostriedok proti škvrnám, aviváž.:cool: Upraví sa vám figúra a prádlo bude bez fľakov.:D:D:D
monika1503
30.08.09,10:41
Aj ja si naozaj myslím, že problém nie je v práčke,lebo mám novú ,žiadne ložiská , ani nič podobné.Buď to bude tá nižšia teplota,lebo ja naozaj periem vadšinou len na 4O C.Opravár mi ešte povedal , že keď slabo vyplácha prach ,ten reaguje s avyvážou.Tak som začala pridávať 1 pláchanie.Ďakujem.
alla66
30.08.09,11:45
Aj ja si naozaj myslím, že problém nie je v práčke,lebo mám novú ,žiadne ložiská , ani nič podobné.Buď to bude tá nižšia teplota,lebo ja naozaj periem vadšinou len na 4O C.Opravár mi ešte povedal , že keď slabo vyplácha prach ,ten reaguje s avyvážou.Tak som začala pridávať 1 pláchanie.Ďakujem.

Dlhšiu dobu používam pri 40°C praní tekuté pracie prostriedky...klasické prášky dávam, keď periem od 60°C...na biele prádlo sa snažím kupovať bielu aviváž..na farebné prádlo používam farebnú aviváž. Fľaky nemám žiadne:cool:
patinka1
27.11.11,07:17
Ahojte. Pred mesiacom som mala podobne problemy. Robili sa mi olejove skvrny na pradle, take mapy. Volala som opravarovi. Hned ako som povedala o flakoch, v tom momente ma prerusil a povedal,ze je to kvoli avivazi. Tak som zmenila avivaz,aj ked sa mi to nezdalo. Samozrejme, ziadna zmena, tak nakoniec opravar prisiel a uznal,ze to vypada na to tesnenie,ze pusta olej. Tak nam dal take prasky, s ktorymi sme mali pracku vyvarit a tak sa aj stalo.Trosku sme sa lakli, lebo keby toto nepomohlo, tak vraj oprava tesnenia by sa mohla vysplhat na cenu 200 eur a nie je zaistene,ze by to opat nepresadalo. Tak sme nakoniec vcera prali,zmenila som tekuty prasok, avivaz som nedala a dala som tam za odmerku najlepsieho odstranovaca skvrn na biele pradlo. A s potesenim mozem povedat,ze nielen uz nemam flaky na pradle,ale dokonca mi zmizli skvrny na trickach, na kt. uz predtym boli skvrny.
macacko
29.11.11,17:42
mne to pracka tiež robila (whirlpool) a po piatich rokoch ked vypovedala, prišli sme na dôvod. bola zvrchu plnená a odtrhol sa bubon z bočného závesu. okolo bolo vela nahromadenej špiny a tá púšťala....ak máš šikovného manžela nech to skúsi rozobrať, pozrieť príp. vyčistiť a najlepšie zistiť o čo sa tá špina zachytáva.
Ľudenka
16.12.11,21:03
Kúpili sme novú pračku elektrolux a tiež mi znehodnotilo takmer všetko prádlo pre malú- hnedé akoby olejové škvrny, pri dlhšom uskladnení v skrini na kope smrdí po staršom oleji. Na detské prádlo používam Lovelu 1 rok a ostatne periem v Persile už niekolko rokov a ešte sa mi to nestalo. Bola v servise, práčka je bez závad a údajne to robí prášok a aviváž?!!, ktorý používam už dlhšiu dobu a aviváž na detské prádlo nepoužívam. Jediné čo som vymenila je voda a práčka -sťahovali sme sa, tak tomu neverím! Tie škvrny nejde ničím odstrániť. Ešte dúfam, že sa ten bubon dostatočne nestihol vyčistiť od vazeliny z výroby, teraz periem 1x od servisu, tak uvidíme. Ďalšia možnosť je železitá voda ako písala dida2- to nosíš vodu z lesa a leješ do práčky, sleduješ ju a pri každom plákani nalievaš tiež vodu z lesa? Můžem poprosiř paninku ak si pamataš názov toho prášku a ako sa volá najlepši odstranovač škvrn, ktorým to pustilo?
Chiquilla Nikki
28.05.12,07:10
Patinka, prosim ta ako sa vola ten najlepsi odstranovac skvrn?
soson
02.07.12,10:09
dobry den, robilo nam to na starej pracke v petrzalke, prestahovali sme sa a robilo to zasa. kupili sme novu whirlpool, zasa to robilo, vratili sme a zobrali AEG, zasa to robilo. Dvaja opravari tiez tvrdili, ze avivaz, ale mi avivaz nedavame. Potom vraveli, ze davame vela prasku - nedavame (kamarat spominal, ze dava 2x ako je predpisane, lebo ho chce minut a kupit tablety, problem nema). Vymenili sme aj tekuty ariel za praskovy persil a je to este horsie.... sme zufali
Eglantine
14.11.18,17:56

<p>Ja už takmer sedem rokov (od 4/012) periem v prášku Lovela a aviváž nepoužívam. Práčka je zn. Thompson, mám ju cca od roku 2000, čiže už 18 rokov? :-O <br></p><p>Prádlo vždy najprv namáčam na pár hodín v tekutej Lovele a následne periem v práškovej. Tmavé na 40 a biele na 60 (priemerne pre vašu predstavu asi každú tretiu-štvrtú pračku robím na 60 stupňov). Voda je stredne tvrdá až tvrdá (BA). Namiesto bežnej aviváže dávam (stále od 4/2012) trocha octu s pár kvapkami esenciálneho oleja. Donedávna som vždy do každého prádla pridávala aj 1 PL sódy bikarbóny. Ale keďže údajne tá vodu nezmäkčuje, ale len pracia sóda, tak som ju prestala používať. S<br></p><p>Napriek všetkým vyššie uvedeným opatreniam zrejme tie isté fľaky - svetlohnedé/hrdzavé fľaky (ako keby fľaky od broskýň, ktoré sa zaprali) sa mi začali robiť asi pred štvrť rokom. Následne nejdú nijako oprať - ani jadrovým mydlom, ani práškom, ani odstraňovačom škvŕn! :-((( Mám teda ten istý problém ako vy ostatní, ale zaručujem vám, že to avivážou nie je, lebo ju sedem rokov nepoužívam, nemôže to byť ani tekutými práškami-gélmi, lebo tie používam len veľmi veľmi zriedka, a v mojom prípade to nie je ani hrdzavou vodou, lebo takú nemávam. "Bordel" v práčke by som tiež nemala mať keďže do každého prania dávam ocot. Tak čím to môže byť? :-/</p>