Dantess
27.04.09,10:52
Viem, že táto téma tu už raz odo mňa je, ale chcem vedieť aj názory ostatných a do sekcie marketing bohužial nechodí toľko ľudí ako sem na hlavnú stránku. Tak prosím adminov nech to nemažú. ďakujem. Ešte dodávam, že sa jedná o Masážny salón.

Choďme teda k téme. Naše schopnosti masírovať nám budú na nič ak k nám neprilákame ľudí a preto ma napadlo niekoľko typov marketingu, ktorý by sme mohli robiť. Ja chcem od Vás, aby ste sa mi vyjadrili ako Vás ten typ marketingu upúta a ktorý je pre Vás najvierohodnejší a ktorý najmenej. Budem to číslovať. Ak by ste mali nejaký nápad, alebo pripomienku, tak napíšte sem tiež. Ďakujem

1.Etarget, Google adword, facebook - čo sa mi na tom páči je, že je to relatívne lacné, ale vek našich klientov je zhruba od 25 do xxx. Ako masér mám skúsenosti, že do salónov chodí najviac ľudí s vekovým priemerom 40 rokov. Je podľa Vás dosť ľudí, ktorý by tento typ marketingu oslovil ?

2.Priame rozdávanie letákov na frekventovaných uliciach BA - Tu by bol priami kontakt s potencionálnym zákazníkom. Je to celkom lacné a aj efektívne podľa môjho názoru. Ako Vás osloví reklama touto formou? Pozrieti si leták, ktorý ste dostali, alebo putuje hneď do koša ?

3.Billboardy. Sú veľké a takmer neprehliadnuteľné. Premňa billboard má firma, ktorá je na tom dobre (to som si vždy myslel) a biznis mu funguje tak ako má. Ako Vás oslovuje táto reklama? Počítal som, že ak by som dal 2 billboardy na 2 mesiace v BA tak ma to výjde na cca 40 000 SKK. Je podľa Vás táto investícia vratná ?

Asi toto je všetko. Samozrejme dáme inzeráty do novín, na všelijaké weby a pod. Ale mňa zaujímajú Vaše názory na prvé tri formy reklamy. Ak by ste mali nejaký vlastný nápad, tak sem sním :) Ďakujem za Vaše, rady, odpovede a čas.
Ľubica 025
27.04.09,09:23
1. typ ma oslovil najviac, keďže ja keď potrebujem nejakú službu, prvý krok, ktorý urobím je, že sadnem za net a hľadám.
2. akonáhle mi dá niekto do ruky leták, zbežne pozriem, čoho sa týka a hneď putuje do koša. Ale pomohlo by pri tejto forme reklamy, pokiaľ by ten leták slúžil ako nejaký zľavový kupón na určité procedúry. To by som si už rozmyslela, či ho hneď odhodím, pokiaľ by som ho nevyužila ja, popýtala by som sa známych, či by nemali záujem. Tým pádom sa o Vás dozvie viac ľudí.
3. Billboardy nejak neregistrujem, takže sa k tomu neviem vyjadriť, všímam si len billboardy na prebiehajúce akcie.