alena ma
27.04.09,10:55
dobry den poradaci,

poprosim Vás ako zaradiť do HIM - teda do akej odpisovej skupiny terenne úpravy okolo administratívnej budovy - tie zahrnajú položenie dlažby , násypy
zo štrkov, výsadby krov, položenie panelovej prístupovej cesty - atd.
Neviem si s tým rady asi by to mala byt odpisová skupina č. 3, pod aký KS to zaradiť, alebo sa to eviduje ako technické zhodnotenie budovy a odpisuje sa spolu s nou.
eha
20.05.09,10:02
Ahojte, mám podobný problém ako alenka...tiež sme robili úpravy v areály firmy (výsadba stromčekov, kríkov, úprava trávnika, nejaké presuny zeminy) a neviem čo s tým ďalej robiť...myslím, že by to mohlo ísť priamo do nákladov...alebo sa to musí odpisovať??
eha
20.05.09,11:09
Nevie naozaj nikto poradiť???
Lenka1979
20.05.09,11:19
eha
20.05.09,12:37
Ďakujem veľmi pekne, idem čítať :-)
Vladimír Ozimý
20.05.09,12:49
Ahojte, mám podobný problém ako alenka...tiež sme robili úpravy v areály firmy (výsadba stromčekov, kríkov, úprava trávnika, nejaké presuny zeminy) a neviem čo s tým ďalej robiť...myslím, že by to mohlo ísť priamo do nákladov...alebo sa to musí odpisovať??

tu ide jednoznačne o biologickú rekultiváciu ktorá je priamym hospodárskym nákladom. Pri výsadbách nikdy nehovoríme o majetku. Vyplýva to z § 35 ods. 2 postupov účtovania
eha
21.05.09,11:37
Ďakujem veľmi pekne, keď som si to pozorne prešla + nejakú literatúru, tiež mi z toho vyšla biologická rekultiváciu...technickú sme robili na začiatku, keď sme začali stavať adm.budovu a tú mám zaradenú v OC...ešte raz ďakujem