caucico
27.04.09,12:07
Ahojte poradáci,
potrebujem pomôcť. Čo všetko je potrebné zaniesť na príslušný okresný súd, keď sa chodí s účtovnou závierkou. Výkaz ziskov a strát, súvaha (všetko schválené) a ešte čo?
Ďakujem, robím to prvýkrát.
caucico
27.04.09,10:14
je tam potrebný aj nejaký sprievodný list?
Lenka1979
27.04.09,10:18
Ahojte poradáci,
potrebujem pomôcť. Čo všetko je potrebné zaniesť na príslušný okresný súd, keď sa chodí s účtovnou závierkou. Výkaz ziskov a strát, súvaha (všetko schválené) a ešte čo?
Ďakujem, robím to prvýkrát.

Ak už zasadlo val. zhromaždenie a schválilo účtov. závierku-tak áno, posielaš všetko schválené, ak nie, posielaš tak neschválenú- Výkaz ziskov a strát, súvaha, Daňové priznanie, Poznámky. Ja posielam aj jednoduchý sprievodný list vo forme žiadosti, že žiadame o uloženie účtovnej závierky do zb. listín.
Lenka:)
caucico
27.04.09,10:22
takze tam poslem toto:
schválenu suvahu a výkaz ziskov a strát
poznámky
daňové priznanie
a musia to byť originály? a stačí to po 1 kuse?
Kvietocek
27.04.09,10:23
Bolo by dobre keby si mala sprievodny list, ale nemusiš ho mať. Keď ho nemas tak si len poznacia, ze bez sprievodneho listu boli dokumenty vlozene do zbierky listin.

:)
Lenka1979
27.04.09,10:23
takze tam poslem toto:
schválenu suvahu a výkaz ziskov a strát
poznámky
daňové priznanie
a musia to byť originály? a stačí to po 1 kuse?
Nemusia byť originály, ja posielam kópie.
Kvietocek
27.04.09,10:23
takze tam poslem toto:
schválenu suvahu a výkaz ziskov a strát
poznámky
daňové priznanie
a musia to byť originály? a stačí to po 1 kuse?

staci po 1 ks (niekto dava aj po dva ale staci po 1 ks)
mozu byt aj prefotene
caucico
27.04.09,10:25
a nám dajú nejaké potvrdenie, že sa to tam donieslo?
caucico
27.04.09,10:26
Nemusia byť originály, ja posielam kópie.
Prosím ťa, Lenka, mohla by si mi poslať ako vyzerá ten sprivodný list? Moc by si mi pomohla.
Lenka1979
27.04.09,10:31
Prosím ťa, Lenka, mohla by si mi poslať ako vyzerá ten sprivodný list? Moc by si mi pomohla.


Firma: ALFA s.r.o., Račianska 12, 080 01 Prešov


Okresný súd Prešov
Obchodný register

080 01 Prešov



VEC:
Žiadosť o uloženie účtovnej závierky za rok 2008

Týmto Vás žiadam o uloženie účtov.závierky za r. 2008 do archívu oddiel Sro, vložka č. xxxx/xx
Jedná sa o tieto doklady: - Súvaha
- Výkaz ziskov a Strát
- Daňové priznanie
- Poznámky

S pozdravom


ALFA s.r.o.
Kvietocek
27.04.09,10:31
a nám dajú nejaké potvrdenie, že sa to tam donieslo?
Sprievodny list sme napisali 2x jeden sme im nechali na OR spolu so vsetkymi dokumentami a druhy nam potvrdili a zobrali sme si ho domov
grammatika
27.04.09,10:34
Tu je môj sprievodný list
caucico
27.04.09,10:36
moc si mi pomohla, Ďakujem. a keď máme vo firme zostavenú závierku, tak vytlačím ešte raz tie výkazy schválené, že? a budem mat 2 výkazy (schválený, a zostavený - ktoré sa dalo na daňový úrad)
Lenka1979
27.04.09,10:41
moc si mi pomohla, Ďakujem. a keď máme vo firme zostavenú závierku, tak vytlačím ešte raz tie výkazy schválené, že? a budem mat 2 výkazy (schválený, a zostavený - ktoré sa dalo na daňový úrad)
Budeš mať : výkaz ziskov a strát: x schválený
x zostavený


- súvaha : x schválená
x zostavená
caucico
27.04.09,10:43
Ďakujem, takže tam len dopíšem tie krížiky a dátum a tým pádom bude len 1 výkaz vo firme.
halúzka
27.04.09,10:44
Prečo do zbierky listín posielate aj daňové priznanie?
Veď sa posielajú len účtovné výkazy a to sú:
-výkaz ziskov a strát
- súvaha
- poznámky k účtovnej uzávierke
caucico
27.04.09,10:44
a súd v Žiline-obchodný register má akú adresu? nikde to nemôžem nájsť :(
grammatika
27.04.09,10:52
Hviezdoslavova 28, 01059 Žilina
Lenka1979
27.04.09,10:56
Prečo do zbierky listín posielate aj daňové priznanie?
Veď sa posielajú len účtovné výkazy a to sú:
-výkaz ziskov a strát
- súvaha
- poznámky k účtovnej uzávierke
Môžeš, nemusíš.
caucico
27.04.09,11:04
Budeš mať : výkaz ziskov a strát: x schválený
x zostavený


- súvaha : x schválená
x zostavená
Lenka, som si nie stale ista, či som to dobre pochopila. Budem mať teda len jeden výkaz a súvahu vo firme, na ktorých do zostavenej dopisem krízik schválená?
pre istotu sa opytam 2x.. sorry za duplicitnú otázku
Kvietocek
27.04.09,11:33
Lenka, som si nie stale ista, či som to dobre pochopila. Budem mať teda len jeden výkaz a súvahu vo firme, na ktorých do zostavenej dopisem krízik schválená?
pre istotu sa opytam 2x.. sorry za duplicitnú otázku

Na to aby si to uložila v zbierke listin potrebujes ten krizik x schvalena a datum kedy bola schvalena :)
Lenka1979
27.04.09,11:36
Lenka, som si nie stale ista, či som to dobre pochopila. Budem mať teda len jeden výkaz a súvahu vo firme, na ktorých do zostavenej dopisem krízik schválená?
pre istotu sa opytam 2x.. sorry za duplicitnú otázku
caucico, úplne jednoducho: prefoť si schválený a zostavený výkaz ziskov a strát, súvahu, poznámky a tieto kópie pošleš na Obch.register do ŽIliny. Kópia-alebo originál (neviem čo máš) zostane vo firme. Jeden originál si už dala na DU.;)
caucico
27.04.09,11:46
Ďakujem mockrát.. príjemný deň
a_je_to
27.04.09,12:34
K príspevku :
Ak už zasadlo val. zhromaždenie a schválilo účtov. závierku-tak áno, posielaš všetko schválené, ak nie, posielaš tak neschválenú- Výkaz ziskov a strát, súvaha, Daňové priznanie, Poznámky. Ja posielam aj jednoduchý sprievodný list vo forme žiadosti, že žiadame o uloženie účtovnej závierky do zb. listín.
Lenka:) 1979
Re : Nechcem byť nechutne múdry, ale podľa § 21 ZOÚ sa riadna individuálna závierka ukladá do zbierky listín do 30 dní od jej schválenia VZ. Povinnosť vzniká a lehota beží až od schválenia, dovtedy "de iure" ani nevzniká povinnosť uloženia. Ak závierka ešte nebola schválená, netreba sa ponáhľať, lebo jednak sa ešte môže opätovne otvoriť, prerábať a jednak neschválená nie je dôveryhodnou listinou na uloženie. Lenka 1979 prepáč.....
Lenka1979
27.04.09,12:59
K príspevku :
Ak už zasadlo val. zhromaždenie a schválilo účtov. závierku-tak áno, posielaš všetko schválené, ak nie, posielaš tak neschválenú- Výkaz ziskov a strát, súvaha, Daňové priznanie, Poznámky. Ja posielam aj jednoduchý sprievodný list vo forme žiadosti, že žiadame o uloženie účtovnej závierky do zb. listín.
Lenka:) 1979
Re : Nechcem byť nechutne múdry, ale podľa § 21 ZOÚ sa riadna individuálna závierka ukladá do zbierky listín do 30 dní od jej schválenia VZ. Povinnosť vzniká a lehota beží až od schválenia, dovtedy "de iure" ani nevzniká povinnosť uloženia. Ak závierka ešte nebola schválená, netreba sa ponáhľať, lebo jednak sa ešte môže opätovne otvoriť, prerábať a jednak neschválená nie je dôveryhodnou listinou na uloženie. Lenka 1979 prepáč.....

Vôbec nie si nechutne múdry, ja mám taký pocit, že som niekde čítala že aj neschválená účtovná závierka sa ukladá do zb.listín, v prípade znovuotvorenia účtovných kníh sa pošle závierka po úprave... niekde to nájdem a priložím.
Okrem iného, myslím, že sa tým nič nepokazí. Viem,že veľa spoločností to takto robieva...ale... nehádam sa, samozrejme, že sa každý musí rozhodnúť.
;)
evina
27.04.09,14:55
Dovolím si zhrnúť nasledovnú tému :

Nenašla som nikde uvedenú dôležitú skutočnosť, ktorá platí od 1.1.2008 novelou zákona 530/2003 o obchodnom registri v zn. n.p. a síce, že je potrebné prikladať i nasledovné:

6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.

Predkladá sa kompletná účtovná závierka /kópie/, t.j.
1x súvaha
1x výkaz ziskov a strát
poznámky

pričom platí § 40 Obchodného zákonníka:

§ 40
1/ Akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik ukladajú riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku do zbierky listín po jej schválení príslušným orgánom. Iná zapísaná osoba má túto povinnosť, len ak jej to ukladá osobitný zákon. Príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku je povinný predložiť riadnu individuálnu účtovnú závierku a mimoriadnu individuálnu účtovnú závierku na schválenie do šiestich mesiacov po uplynutí účtovného obdobia.
2/ Ak príslušný orgán akciovej spoločnosti, spoločnosti s ručením obmedzeným, družstva a štátneho podniku neschváli účtovnú závierku predloženú podľa odseku 1 do troch mesiacov od predloženia, ukladá sa do zbierky listín obchodného registra neschválená účtovná závierka. V tomto prípade je akciová spoločnosť, spoločnosť s ručením obmedzeným, družstvo a štátny podnik povinný uložiť neschválenú účtovnú závierku do 30 dní od márneho uplynutia trojmesačnej lehoty.
Romančíková
11.05.09,19:23
rozhodnutie o premene ZI v akciovej spoločnosti
S.Ch.
09.06.09,05:46
caucico, úplne jednoducho: prefoť si schválený a zostavený výkaz ziskov a strát, súvahu, poznámky a tieto kópie pošleš na Obch.register do ŽIliny. Kópia-alebo originál (neviem čo máš) zostane vo firme. Jeden originál si už dala na DU.;)

Ak sa nenahneváte, ja by som sa ešte chcela spýtať: na DÚ sme odovzdali neschválenú účtovnú závierku. Teraz neviem, či do ZL mám prefotiť túto závierku (s pečiatkou daňového úradu) alebo závierku znovu vytlačiť už aj s políčkom x schválená + schválená dňa, len tam už nebude pečiatka daňového úradu. Čo je správne? Ďakujem.
Tweety
09.06.09,06:08
Ak sa nenahneváte, ja by som sa ešte chcela spýtať: na DÚ sme odovzdali neschválenú účtovnú závierku. Teraz neviem, či do ZL mám prefotiť túto závierku (s pečiatkou daňového úradu) alebo závierku znovu vytlačiť už aj s políčkom x schválená + schválená dňa, len tam už nebude pečiatka daňového úradu. Čo je správne? Ďakujem.
Druhá možnosť je správna.
S.Ch.
09.06.09,06:27
Ďakujem za rýchlu odpoveď
Jana Acsová
09.06.09,06:47
Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.

K predmetnému dopĺňam vzor vyhlásenia.
jaanna
17.06.09,17:26
Chcem sa opýtať, aká je lehota na zaslanie od schválenia účtovnej závierky na zaslanie na Obchodný register. Ďakujem.
KEJKA
17.06.09,17:44
30 dní od schválenia.
myma
30.06.09,07:38
Dobrý deň!
Sme a. s. s povinnosťou auditu. Na OR zasielam po schválení VZ konaného dňa 19.6.2009: súvahu, výkaz Z a S, poznámky, správu audítora o overení individuálnej účtovnej závierky, výročnú správu overenú audítorom.
Otázka:
1. Stačí zaslať len kópie týchto dokladov?
2. Musí byť aj vyhlásenie konateľa spoločnosti?
/Máme riaditeľa spoločnosti a predsedu predstavenstva v jednej osobe, spoločnosť má dvoch vlastníkov./
Ďakujem.
Kvietocek
30.06.09,09:44
Stači zaslat len kopie dokladov
myma
30.06.09,10:08
Ďakujem za odpoveď, ale ešte potrebujem odpoveď na
bod 2.:
2. Musí byť aj vyhlásenie konateľa spoločnosti?
Kvietocek
30.06.09,11:56
Zákona 530/2003 o Obchodnom registri

§3
Obsah zbierky listin

g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,

podla mojho nazoru vyhlasenie nemusis davat
Aljok
30.06.09,18:28
Od 1.1.2008 povinnosť vyplývajúca zo Zákona o obchodnom registri:

§ 9
(6) Pri predkladaní listín uvedených v § 3 ods. 1 písm. g) je zapísaná fyzická osoba alebo fyzická osoba, ktorá je oprávnená konať v mene zapísanej právnickej osoby, povinná spolu s listinami predložiť písomné vyhlásenie, či predkladané listiny príslušný orgán schválil, alebo neschválil.
Janinkaaa
04.12.09,06:36
Zákona 530/2003 o Obchodnom registri

§3
Obsah zbierky listin

g) riadna individuálna účtovná závierka a mimoriadna individuálna účtovná závierka, konsolidovaná účtovná závierka a priebežná účtovná závierka zapísanej osoby, a ak to ukladá osobitný zákon, aj výročná a audítorská správa zapísanej osoby, ktorá obsahuje meno, priezvisko a bydlisko fyzickej osoby alebo obchodné meno, sídlo a identifikačné číslo právnickej osoby audítora, ako aj evidenčné číslo zápisu overujúceho audítora v zozname audítorov; účtovná závierka môže byť uložená ako súčasť výročnej správy,

podla mojho nazoru vyhlasenie nemusis davat

Chcem sa spýtať na tú audítorskú správu. Čo sa zasiela ?
Celá audítorská správa, v ktorej je zviazaná Súvaha, Výkaz ZaS, Poznámky a vložený je tam aj list audítora o vykonaných audítorských postupoch, alebo len ten jeden list, ktorý je priložený ku audítorskej správe : Správa nezávislého audítora spoločníkom spoločnosti XXX, s.r.o.
esterax
06.12.09,00:55
Chcem sa spýtať na tú audítorskú správu. Čo sa zasiela ?
Celá audítorská správa, v ktorej je zviazaná Súvaha, Výkaz ZaS, Poznámky a vložený je tam aj list audítora o vykonaných audítorských postupoch, alebo len ten jeden list, ktorý je priložený ku audítorskej správe : Správa nezávislého audítora spoločníkom spoločnosti XXX, s.r.o.
buď posles ten jeden list a zvlášť uctovnu zavierku alebo celu správu a potom už neposielaj zvlášť uctovnu zavierku .... ináč tento rok je nové, že okrem tej auditorskej správy ti dáva auditor správu o súlade výročnej správy s uzavierkou ... možno to už mad v auditorskej správe ... ja som to mala zvlášť
Janinkaaa
07.12.09,07:19
buď posles ten jeden list a zvlášť uctovnu zavierku alebo celu správu a potom už neposielaj zvlášť uctovnu zavierku .... ináč tento rok je nové, že okrem tej auditorskej správy ti dáva auditor správu o súlade výročnej správy s uzavierkou ... možno to už mad v auditorskej správe ... ja som to mala zvlášť


Ďakujem, ďakujem.
Vo Výročnej správe mám od audítora správu o overení účtov. závieky a aj správu o súlade Výročnej správy s uzávierkou.
Ešte raz ďakujem.
simonovaz
11.12.09,10:54
Dobrý deň.
Poraďte prosím, čo sa stane, ak firma neposielal závierky na okresný súd spiatočne už 5 rokov?
JankaO
11.12.09,11:05
Dobrý deň.
Poraďte prosím, čo sa stane, ak firma neposielal závierky na okresný súd spiatočne už 5 rokov?
ZÁKON
č. 530 / 2003 Z. z.

o obchodnom registri a o zmene a doplnení niektorých zákonov
§ 11

Sankcie

(1) Registrový súd uloží zapísanej fyzickej osobe alebo fyzickej osobe oprávnenej konať v mene zapísanej právnickej osoby pokutu do výšky 3 310 eur, ak si táto osoba nesplní povinnosť

a) podať návrh na zápis zmeny zapísaných údajov alebo návrh na výmaz zapísaných údajov v lehote ustanovenej zákonom,

b) predložiť registrovému súdu listiny, ktoré sa ukladajú do zbierky listín, v lehote ustanovenej zákonom,