dufulus
27.04.09,11:35
ahojte, mám problém s DPH pri nasledovnom:
- predfaktúra vystavená 20. februára
- úhrada predfaktúry v apríli
- faktúra bude vystavená s akým dátumom dodania?? DPHčka pôjde do 1.kvartálu alebo do 2 kvartálu, nemá mi s tým kto pomôcť

a keby bola predfaktúra uhradená ešte v marci, dátum dodania by bol ešte marcový??? čiže potom by DPHčka išla do prvého kvartálu??

(ide o dodanie tovaru)

Ďakujem poraďáci
mekelek
27.04.09,10:05
A kedy bol dodaný tovar?
Deň dodania = dátum vzniku daňovej povinnosti!
babi2
27.04.09,10:23
Dátum daňovej povinnosti je buď kedy bol dodaný tovar či služba, alebo ešte môže nastať skôr teda deň, kedy bola zaplatená zálohová faktúra, ak by bola záloha uhradená v marci tak musíš DPH odviesť v marci, alebo 1.Q, podľa toho či si mesačný či kvartálny plátca
beatam
27.04.09,10:23
Ak je platba prijatá pred dodaním tovaru alebo služby, vzniká daňová povinnosť z prijatej platby dňom prijatia platby.
§19, ods.4 ZDPH
evina
27.04.09,10:27
ahojte, mám problém s DPH pri nasledovnom:
- predfaktúra vystavená 20. februára
- úhrada predfaktúry v apríli
- faktúra bude vystavená s akým dátumom dodania?? DPHčka pôjde do 1.kvartálu alebo do 2 kvartálu, nemá mi s tým kto pomôcť

a keby bola predfaktúra uhradená ešte v marci, dátum dodania by bol ešte marcový??? čiže potom by DPHčka išla do prvého kvartálu??

(ide o dodanie tovaru)

Ďakujem poraďáci

Ak bola záloha zaplatená v apríli - daňová povinnosť = apríl /presný dátum prijatia platby/, t.j. DPH pôjde do 2: štvrťroku.
Ak by predfaktúra bola zaplatená v marci ide na báze tohto princípu do 1.Q.
Z hľadiska účtovného ide stále o zálohu.
Ak bude tovar fyzicky dodaný, vystaví sa konečná faktúra s odpočtom ntto i DPH zo zálohovej faktúry /z daňového dokladu vystaveného na základe prijatej platby/. kde bude uvedený skutočný dátum dodania tovaru..