petka80
27.04.09,14:42
Dobry den,
viete mi poradit s kupou antiviroveho programu cez internet? Viem ze si to priamo na stranke firmy mozem objednat, e-mailom mi poslu pristupove udaje a pomocou nich si program stiahnem (poslu mi tie udaje hned alebo az ked dostanu odomna platbu?) No zaujimalo by ma, ze co ked budem musiet vymenit pocitac a mam to zaplatene? Mozem si to znova stiahnut?
Fero11
27.04.09,13:19
program si nestiahnes pomocou pristupovich udajov. Program si stiahnes normalne, ktory je verejnosti pristupny (vacsinou su to niekolko dnove verzie (takzvane trial verzie)).
Ty zaplatis len za licenciu a ak obdrzia pozadovanu sumu penazi, tak ti poslu na mail meno a heslo, pomocou ktorych sa s programu trial stane full
Program si mozes stahnut aj 100 krat, za to sa nic neplati :)
petka80
27.04.09,13:46
no neviem ci sa to moze 100 krat ako pises, ked je licencia na jeden pocitac
Fero11
27.04.09,14:09
Ja som napisal, ze stiahnut mozes 100 krat, nie dat tuto licenciu na 100 pocitace :)
marjankaj
27.04.09,14:21
no neviem ci sa to moze 100 krat ako pises, ked je licencia na jeden pocitac

Prečo sa neopýtaš priamo vo firme? Určite máš kontakt e-mail, telefón.
Nenapíšeš aký program od akej firmy a potom máme hádať, či sa trafíme?
sondaw
27.04.09,14:44
Nevím, jestli ti to k něčemu bude, měla jsem na XP Prof. nainstalovaný Eset Smart Security (trojková verze, legal)
Před několika dny jsem dělala formát a nainstalovala legální Vista Home premium64bit, stáhla jsem ESS 4, použila registrační údaje, které jsem měla, proběhlo jen ověření údajů na esetu a instalace se normálně dokončila, program je registrovaný
mpca
27.04.09,17:10
Konkretne skusenosti s esetom:
1. ak si stiahnes trial verziu po uplynuti 30 dni bude antivir PLNE funkcny avsak sa nebudu stahovat aktualizacie,, k novym aktualizaciam je treba mat dalsie prihl udaje...
(aj k trial verzii este posiela prihl udaje ale z prefixom "TRIAL-"... takze predlzit funkcnost trial verzie sa da tak ze sa zaregistrujete znovu ale treba pouzit iny mail)
2. pri objednavani produktu cez ich objednavkovy system pridu takmer HNED prihlasovacie udaje aj z licencnym suborom na mail..
(pozor, to ze mate prihl udaje k aktualizaciam a nemate nainstalovany lic kluc nerobi z eset smart security plne funkcny antivir(po case zacne vypisovat ze nemate licenciu k pouzivaniu programu)..)
3. fakturu posielaju cca po tyzdni od podania objednavky....
(4. myslim ze dokonca v maili pisu ze s tymito prihlasovacimi udajmi si mate stiahnut KOMERCNU verziu a samozrejme link na nu)...
petka80
27.04.09,17:12
Este totiz neviem, aky si mam kupit:-) kazdy odporuca nieco ine - jeden mi nieco odporuci - druhy to odsudi. Len by som nechcela dopadnut tak, ze ked mi odide napr. harddisk, tak si to budem musiet kupovat znova. chapem, ze meno a heslo mat budem a teoreticky ho moze pouzit aj tisic ludi, no mne ide konkretne o mna - aby ma niekto neobvinil z piratstva, hoci som za to zaplatila. na Slovensku je mozne vsetko:-)
mpca
27.04.09,17:17
treba si precitat licencne podmienky,, tam sa na 99% pise ze meno a heslo je treba dobre uschovat a zabranit zneuziti ;)
ano daju sa tieto udaje pouzit na inych pocitacov ale to je v rozpore z licenciou..
co sa tyka vyberu antivirusu je to podla "gusta".. ale urcite je lepsie mat "nejaky" ako "nijaky".. ;) :)
petka80
27.04.09,17:21
Som z toho jelen. Takze na stranke esetu vyplnim objednavku. Ako pises - takmer obratom mi pridu prihlasovacie udaje a link kde si program stiahnem. Zaplatim fakturu a to je cele? Tu testovaciu verziu do toho nechcem miesat, rada by som mala hned riadny program.
mpca
27.04.09,17:25
Nemusis byt jelen :) je to presne tak ako si to napisala...
petka80
27.04.09,17:29
Tak dik, aj ked nechapem, ze mi daju prihlasovacie udaje skor ako zaplatim??
mpca
27.04.09,17:34
ja to ties nechapem ale naozaj to bolo tak ked som antivir objednaval do firmy,,, bola to multilicencia na 6pc,,, a bolo to pred dvomi mesiacmi....
tak vela zdaru ;)
arizona
27.04.09,18:13
Tak dik, aj ked nechapem, ze mi daju prihlasovacie udaje skor ako zaplatim??
Dajú Ti ich,ale funkčné budú až po uhradení Fa.;)
bobino38
28.04.09,04:06
...nainštaluj si avast, je to free a celkom fajn antivír.
kergulaan
28.04.09,06:00
Dajú Ti ich,ale funkčné budú až po uhradení Fa.;)

No dovolim si trochu nesuhlasit. Piseme tu, teda aspon dufam o programoch firmy ESET. Tiez, ked som ho instaloval prvy krat, tak mi neslo do hlavy, ze mi daju plny pristup (meno + heslo) este pred zaplatenim, tak som tam volal a oni mi potvrdili, ze je to ich company politika, ved ked nezaplatis, tak po 30 dnoch prestanes dostavat aktualizacie DTB. Dokonca som im volal na fakturacne, ze po 2 tyzdnoch uzivania full verzie este nemam fakturu a ze teda neviem co kde platit.
Celkom fajn pristup.