Andrej99
27.04.09,15:19
Dobrý deň, pred 2týždňamy som dostal od Vás dobrú radu ako ukončiť pracovný pomer zo zamestnávatelom ktorý my neviplacal mzdu. Teraz by som potreboval ešte trochu pomôcť od zamestnávateľa my prišiel papier zo zápočtom rokov na ktorom je uvedene že dôvod skončenia prac. pomeru je podľa paragrafu 69 odst.1pism.b ZP., ale v kolonke odstupné je 0 čiže neviplatené. Navyše my zamestnávatel nevyplatil dovolenku v počte 16kal. dní a gastrolístky za mesiac marec, apríl u zamestnávatela som skončil k 13.04.2009. čo môžem v takomto prípade podniknúť. Za skorú odpoveď vopred ďakujem Andrej.:confused:
Chobot
27.04.09,20:01
Dobrý deň, pred 2týždňamy som dostal od Vás dobrú radu ako ukončiť pracovný pomer zo zamestnávatelom ktorý my neviplacal mzdu. Teraz by som potreboval ešte trochu pomôcť od zamestnávateľa my prišiel papier zo zápočtom rokov na ktorom je uvedene že dôvod skončenia prac. pomeru je podľa paragrafu 69 odst.1pism.b ZP., ale v kolonke odstupné je 0 čiže neviplatené. Navyše my zamestnávatel nevyplatil dovolenku v počte 16kal. dní a gastrolístky za mesiac marec, apríl u zamestnávatela som skončil k 13.04.2009. čo môžem v takomto prípade podniknúť. Za skorú odpoveď vopred ďakujem Andrej.:confused:

Napíš zamestnávateľovi list, kde mu oznámiš, že požaduješ vyplatiť zákonné nároky, a to:
- náhradu mzdy vo výške 2 mesačného priemerného platu
- náhradu za nevyčerpanú dovolenku
- neposkytnuté obedové lístky za mesiace marec a apríl.

Uveď, že v prípade nevyplatenie požadovaných nárokov podáš podnet na inšpektorát práce a budeš si svoje nároky vymáhať súdnou cestou.

(malá rada pre teba, ale nie v zlom alebo že by som sa ti posmieval - predtým, než list odošleš zamestnávateľovi, daj si skontrolovať gramatiku niekomu, kto ju dobre ovláda, inak sa môže stať, že sa z tvojho listu budú vo firme ohromne zabávať ;)).