Bimbe
27.04.09,16:01
Dobrý deň, v r. 1998 som uzavrela s Prvou ČS Poisťovňou zmluvu, kde doba poistného je 15r., doba platenia poistn. 10r. Samozrejme 10-ročná lehota už uplynula a posťovňa zmenila obchodné meno na "Rapid Life". Poslali mi list, v ktorom stoji "s ďalšou realizáciou Vašej PZ súvisí aj povinnosť uhrádzať administratívny a správny poplatok 11,95 Eur/mesačne...v zmysle akt. všeobecných poistných podmienok". Tieto Všeobecné poistné podmienky boli skutočne aktualizované, ale s dátumom 1.01.2009. V tých AVP, za ktorých som zmluvu podpisovala ja, sa o takomto a vôbec žiadnom poplatku nepíše.
Má poisťovňa nárok odo mňa takýto poplatok žiadať? Výška tohto poplatku totiž predstavuje sumu totožnú s výškou môjho mes. poistného, akurát s tým, že tie peniaze nikdy neuvidím a za 5 rokov to činí okolo 15.000,-Sk.
Čo sa dá v takomto prípade robiť, ako sa môžem brániť?
Ďakujem za každý príspevok.
Miriam
Blankake
27.04.09,14:18
Lianka
27.04.09,14:20
Stanislav 1975
27.04.09,17:11
Dobrý deň, v r. 1998 som uzavrela s Prvou ČS Poisťovňou zmluvu, kde doba poistného je 15r., doba platenia poistn. 10r. Samozrejme 10-ročná lehota už uplynula a posťovňa zmenila obchodné meno na "Rapid Life". Poslali mi list, v ktorom stoji "s ďalšou realizáciou Vašej PZ súvisí aj povinnosť uhrádzať administratívny a správny poplatok 11,95 Eur/mesačne...v zmysle akt. všeobecných poistných podmienok". Tieto Všeobecné poistné podmienky boli skutočne aktualizované, ale s dátumom 1.01.2009. V tých AVP, za ktorých som zmluvu podpisovala ja, sa o takomto a vôbec žiadnom poplatku nepíše.
Má poisťovňa nárok odo mňa takýto poplatok žiadať? Výška tohto poplatku totiž predstavuje sumu totožnú s výškou môjho mes. poistného, akurát s tým, že tie peniaze nikdy neuvidím a za 5 rokov to činí okolo 15.000,-Sk.
Čo sa dá v takomto prípade robiť, ako sa môžem brániť?
Ďakujem za každý príspevok.
Miriam
Samozrejme je jasné, že uvedený poplatok je protizákonný, čo potvrdí aj súd ktorý o tom bude rozhodovať...
Stanislav 1975
27.04.09,17:15
Len na druhú stranu musím troška aj pokritizovať ľudí ktorí si v uvedenej "poisťovni" pz uzatvárali- od začiatku bolo jasné, že poisťovňa s minimálnym podielom na trhu nemá moc šancí slušnou formou podnikať na územi SR a mám pocit, že poniektorí ľudia sa nechali nachytať na rozne sľuby a pokreslené grafy- veď máme aj vačšie a slušnejšie poisťovne, tak si myslím , že ľudia sa do tohto stavu dostali aj svojou neprezieravosťou, neskúsenosťou a troška aj lakomstvom, keď si mysleli, že za vložené peniaze dostanú plnenie 10 krát vyššie.
Lianka
27.04.09,17:39
Samozrejme je jasné, že uvedený poplatok je protizákonný, čo potvrdí aj súd ktorý o tom bude rozhodovať...

Stanislav, na zaklade coho si si svojim tvrdenim taky isty?
Stanislav 1975
27.04.09,17:42
Stanislav, na zaklade coho si si svojim tvrdenim taky isty?
Pretože obe zmluvné vzťahy sa musia riadiť uzavretou poistnou zmluvou a v nej ako čítam tu na nete- nebol poplatok uvedený, t.zn. poisťovňa ho nemá právo účtovať...
Lianka
27.04.09,18:08
Neviem, nakolko sledujes aj uz niekolko mesiacov dlhu diskusiu v linku v prispevku 3, prip. staznosti v dalsich linkoch. Je to zlozitejsie, ako sa na prvy pohlad moze zdat.

Doslo "podvodnym" sposobom k zmene VPP, resp. k pristupeniu k novym VPP, a ich sucasne znenie umoznuje poistovni kedykolvek a cokolvek v povodnej zmluve menit - nove VPP prakticky kompletne celu zmluvu menia.
harleydavidson
27.04.09,18:31
poškodených združuje Asociácia uživateľov služieb B.Bystrica, ktorá sa chystá podať hromadnú žalobu. bližšie info http://www.asu.sk/vyzvaspotrebitelom.htm , alebo na linku uvedenom v príspevku č. 2 a 3 tejto diskusie
pozlatka
01.05.09,19:34
Dnes mi prišiel mail od Asociácie užívateľov služieb, v ktorom vyzývajú čo najskôr zaslať stručný popis častí, kde sa ako klient poisťovne Rapid cítim byť poškodená,kopiu poistnej zmluvy a dodatok k zmluve za účelom zaradenia poškodených do skupín, nakoľko sa súdne pojednávanie uskutoční už čoskoro.
Kto tam ešte napísal, má ešte šancu pridať sa.