Marian0
27.04.09,18:46
Som jediny konatel a zaroven 1 z 3 spolocnikov v sro, ktoru "opustam". Mozeme to urobit takto:?
1/ Zmluva o prevode mojho obchodneho podielu (67 000 SKK) na druheho spolocnika (odplata 2223,99 EUR)
2/ Zapisnica z VZ s uznesenim o:
a) odvolanie konatela
b) volba noveho konatela
c) suhlas s prevodom /vyzaduje sa v SZ/
d) zmena SZ (zvysenie a preskupenie ZI z: 67 000 SKK x 3 na: 3350 EUR x 2)
3/ Novy konatel odniesie na OR:
a/zapisnicu z VZ /2x/ /bez overenia/
b/zmluvu o prevode /overenu/
c/uplne znenie SZ /2x/ - /podpisana iba konatelom - bez overenia/
d/podpisovy vzor noveho konatela /bez overenia/
e/tlacivo na zmenu s kolkom a overenym podpisom
zalobaba
27.04.09,19:02
Som jediny konatel a zaroven 1 z 3 spolocnikov v sro, ktoru "opustam". Mozeme to urobit takto:?
1/ Zmluva o prevode mojho obchodneho podielu (67 000 SKK) na druheho spolocnika (odplata 2223,99 EUR)
2/ Zapisnica z VZ s uznesenim o:
a) odvolanie konatela
b) volba noveho konatela
c) suhlas s prevodom /vyzaduje sa v SZ/
d) zmena SZ (zvysenie a preskupenie ZI z: 67 000 SKK x 3 na: 3350 EUR x 2)
3/ Novy konatel odniesie na OR:
a/zapisnicu z VZ /2x/ /bez overenia/
b/zmluvu o prevode /overenu/
c/uplne znenie SZ /2x/ - /podpisana iba konatelom - bez overenia/
d/podpisovy vzor noveho konatela /bez overenia/
e/tlacivo na zmenu s kolkom a overenym podpisom

....a kde máš rozhodnutie o premene z SKK na €? Myslíš tým toto: "zvysenie a preskupenie ZI z: 67 000 SKK x 3 na: 3350 EUR x " ????? O premene je potrebné rozhodnúť, alebo ju schváliť na VZ a o zvýšení ZI taktiež + zvýšenie ZI vyžaduje ďalšie potrebné doklady....
Marian0
27.04.09,19:12
Teda VZ ma 2x schvalovat to iste?
Raz ako zmenu SZ a raz ako zvysenie ZI?
Co treba na zvysenie ZI?
Zvysenie je samozrejme iba kvoli tomu aby neboli desatine cisla ked uz sa musi tak,ci tak platit za zmenu.
mi_ke
28.04.09,10:47
Nejak sa mi nelubi to "(zvysenie a preskupenie ZI z: 67 000 SKK x 3 na: 3350 EUR x 2)". Ak tomu dobre rozumiem ty chces previest podiel na jedneho zo spolocnikov. Tym padom bude mat dvojnasobok toho co ma ten zvysny. A potom chces pri zaokruhleni na euro vyrovnat obom podiely. To ale nepojde, lebo OBZ umoznuje rozdelenie podielu len pri prevode alebo prechode na dedica.
Marian0
28.04.09,10:51
dakujem. presne toto ma trapilo. menit ZI nebudeme - urobime jednoducho iba premenu „zhora nadol“ so zaokrúhlením smerom nadol na 2 desatiné miesta.