pucifalek
27.04.09,20:05
Ahojte. ideme kupovať komin-napojenie na krb. počuli sme a už aj videli komin Leier. čo na to hovoríte? má s tým niekto skúsenosť? pre nás je zaujímavá cena-ale nie je to prvoradé, nechceme kupovať nejaký šit. len mi schiedel príde tak, že platííš za značku a dajú sa kupiť v tej istej kvalite aj iné a lacnejšie. prosím poraďte, diky
mariannak
27.04.09,18:11
skús pozrieť komín quatro - myslím, že sa to vyrába v Spišskej novej vsi
cilo
28.04.09,19:15
pozdravujem
ja som sa rozhodol pre schiedel uniplus, stretol som sa s kominom leier u kamarata ,velmi rad by ho vymenil,aj qatro som vydel v predajni, ale nedal by som za ne ani halier, radsej by som postavil drevenný... To su vyrobcovia ktory vyrabaju vsetko, cenovo lacnejsie ale ta kvalita.....leier vyraba tehlu, kominy zacali vyrabat z tvaroviek kde melu odpad z tehal, samotove rury kupuju od podpriemerneho vyrobcu. vydrzi tak dve sezony a mozes vlozkovat. Pozor ale vlozka z nerezu ta vyjde viac ako novy leier a zivotnost ma ani nie polovicnu ako schiedel uniplus. a schiedel sa tvary ako znacka, davaju 30 rokov zaruku, aspon budem mat kde reklamovat..... Inak spolupraca s nimi klobuk dolu! Objednal som to aj s dovozom a montazou, este mi aj zlavu dali, a cenovo ked som si to porovnal, bolo to blizko ceny leiera bez montaze...
arizona
28.04.09,19:32
Leier a Quatro sú vhodné skôr na chalupu s občasným kúrením. Nie na previdelné, denné vykurovanie. Tomu zodpovedá aj ich cena.
Schiedelu platíte za značku.
"Zlatá stredná cestá"- t.j kvalita za dobrú cenu je Prespor:)
Rakova
28.04.09,19:32
Ahojte, pred troma dňami nám namontovali komín Leier. Máme aj tehly Leier a musím povedať, že Cilo ide nejako od veci. Na komín Leier máme tiež 30 ročnú záruku a šamotové rúry vyrába jeden výrobca pre celú strednú európu a tá dodáva aj firme shiedel a aj Leieru. Je naozaj pravdou, že pri shiedel platíš za značku. Odporúčam navštíviť stavebniny a tam ti chlapík poradí a aj ti povie v čom je vlastne rozdiel (ak je).
Juraj V
11.05.09,08:27
Zdravím,

pri komínových systémoch platí pravda, že cena priamo korešponduje s kvalitou systému. Pri nákladoch na celú stavbu, tvorí cenový rozdiel medzi Vami spomenutými značkami asi tak 0,1% z ceny celej stavby. A to za to nestojí.
bulnova
11.05.09,08:59
Máme oba komíny. Aj Schiedel,aj Leier. Napriek tomu, že tehlové výrobky od Leiere sú šmejd, komín sa nám viac páčil. Tvárnice sú mohutnejšie, izolácie lepšie sadnú. Komín toho istého priemeru je stabilnejší. Šamotové rúry sú rovnaké. Nikde som sa nedočítala, že by komín nemal slúžiť na stále používanie.
lepka
11.05.09,09:08
Čo sa týka komínu,revízny technik,kominár odporúčal iba Schiedel,alebo Prespor,povedal,že ak to bude Quatro,tak nám nedá ani revíznu správu a preto by nám to nepoistili,práve staviame zo Schiedelu,chýbajú akurát posledné cca 2 metre a čo sa týka ceny,dvojkomín Schiedel 200 a 160 nás vyšiel finančne na menej peňazí zo Schiedelu ako s Presporu
Juraj V
11.05.09,09:11
Máte pravu, no na strane druhej nie je Schiedel ako Schiedel ....
lepka
11.05.09,09:20
Máte pravu, no na strane druhej nie je Schiedel ako Schiedel ....
Tomuto asi nerozumiem. Máme ten uni plus,a tento komín nám schválil aj peciar,lebo kvôli peci celá prestavba komína vznikla,a tá cena bola v akcii,lebo v marci mali nejakú akciu a my sme to stihli objednať v akcii,aj keď nám to dodali po akcii a ako bonus sme k tomu dostali všetky hmoty,ktoré k topmu treba,takže aj tmel aj lepidlo.
Juraj V
11.05.09,09:42
To je v poriadku, neuvedomil som si, že ste ho kúpili v akcii. Preto ma automaticky napadlo, že nehovoríme o UNI PLUS. No aj tak ma prekvapuje, že i keď bol v akcii, bol lacnejší ako prespor.
1andu1
13.05.09,10:27
My mame Leier asi 1/2 roka. Manzel ho zo susedom postavil sam aj ked nie bez problemov. Vadila mu hlavne kvalita izolacie, dost sa rozpadavala. Inac s reviziou sme nemali problem, taha vynikajuco. Cena cca 23 tis. za 8 m komina.
alltracboy
13.05.09,13:55
kolega zhanal komin schiedel a tu co mu dali cenu so zlavami tak v rakusku alebo madarsku, neviem presne kde- musel by som zistit, mu ju dali este o par tis lacnejsie.Zrejme v tom bol aj dovoz lebo si nechava vsetko vozit.
iskander
20.05.09,08:04
ahojte.Neobjednal niekto v poslednom case komin UNI od schiedelu?Potrebujem 2 kusy, okolo 7m, a ponuka je na 1 okolo 30 tisic. Je teraz nejaka specialna akcia u nich, asi 30 %, preto ci je ta cena dobra...skusenosti?vdaka
Huco
20.05.09,10:29
ahojte.Neobjednal niekto v poslednom case komin UNI od schiedelu?Potrebujem 2 kusy, okolo 7m, a ponuka je na 1 okolo 30 tisic. Je teraz nejaka specialna akcia u nich, asi 30 %, preto ci je ta cena dobra...skusenosti?vdaka

ja som dneska volal s chlapikom so schiedelu a do konca maja je zlava 33% (ale bez dovozu a montaze) alebo 17% v ratane dovozu a montaze. Ak chces zlavu 33% dovezu ho len do najblizsich stavebnin v tvojom okoli, ktere maju so schiedel zmluvu. A cena za 8,9m mi povedal okolo 900-1000 euro
12spidy
10.06.09,09:18
chcel by som poradiť od niekoho kto má namontovyný Leier a taktiež Prespor aký je v nich kvalitatívny rozdiel. Neviem pre ktorý sa mám rozhodnúť ?
arizona
10.06.09,09:23
chcel by som poradiť od niekoho kto má namontovyný Leier a taktiež Prespor aký je v nich kvalitatívny rozdiel. Neviem pre ktorý sa mám rozhodnúť ?
Prespor
jezko7
10.06.09,12:54
a co komin heluz?mate niekto skusenosti?ja mam ponuku za 600 eur.
eKoki
11.06.09,06:46
12 spidy : Ak chceš skutočnú kvalitu, tak potom SCHIEDEL ABSOLUT alebo CIKO TEC. Ak Ti stačí PRESPOR alebo LEIER tam bz som nejaké veľké kvalitatívne rozdiely nehladal, ak teda s presporom porovnávaš LEIER LSK, teda ten s izoláciou. Majú aj systém LK, ten je bez izolácie a ten teda nedoporučujem.
mario1
23.06.09,06:26
nechapem preco by mal byt leier nekvalitny, keramicke vlozky vyraba HART.Nemecko-tie iste pouziva aj Prespor
eKoki
25.06.09,06:01
Mario 1, nevravím, že LEIER nie j kvalitný komín, vravím iba, že sú aj podstatne kvalitnejšie systémy. A pravda je taká, že kvalita komínového systému nezávisí iba od kvality vložiek, preto je to komínový systém. A to, že vložky vyrába HART KERAMIK ešte nemusí byť nutne zárukou najvyššej kvality. Schválne, už si sa ich niekedy spýtal na hodnoty nasiakavosti, alebo vodopriepustnosti či plynotesnosti? Kritérium odolnosti proti vyhoreniu spalín musí spĺnať každý certifikovaný systém podľa daného zatriedenia, takže to že to niekto spĺňa nie je žiadny zázrak podľa ktor´ho sa treba rozhodovať, to spĺňajú aj QATRO komíny
dudlo78
25.08.09,19:43
Ohladom tych samotovych rur ci vloziek.... Pre Prespor aj pre Leier ich vyraba HART, Schiedel si ich vyraba vo vlastnych fabrikach... preto je na vlozke od Schiedelu aj vyrazene Schiedel a udaje, kdezto na Prespor rure a Leier tam nic take nenajdete. Schiedel si vobec vsetko vyraba vo vlastnej rezii, Quatro, Leier, Prespor a asi aj ostatni vyrabaju len nieco, vacsinou to najmnenej podstatne ako tvarnice, tie ciapky a podobne. Schiedel ma zatupenie v kazdej krajine Europy, ma dobre meno, musi byt preto na tom nieco... podla mna je urcite najkvalitnejsi a je u neho aj navacsia istota, ze tu bude aj o 25 rokov a bude sa vzdy na koho obratit. Mimochodom, cenovo uz vychadza porovnatelne s ostanymi, cize nie je o com...
eKoki
10.09.09,11:55
Dudlo, na tom, čo si napísal, je kusisko pravdy. Až na jeden malý detail.Úplne by som súhlasil s tvojou oslavnou ódou na SCHIEDEL, nebyť ich škaredého káčatka v podobe systému SOLID. Skutočnosť, že firma ako SCHIEDEL vyrába a predáva druhotriedny komín ( v istých parametroch ešte horší ako už taká konkurencia ) trochu nabúrava rvoje tvrdenia o najvyššej možnej kvalite. Tou, podľa mňa disponujú výrobcovia, ktorí robia iba kvalitu a to bez kompromisov.
andrejf
21.07.10,10:50
dakedy sa vymuroval komin z tehal a dobre bolo ... robia z toho vedu a tahaju peniaze ... my sme spravili tak ze sme kupili samotove dielce - rury , zlepene lepidlom na kominy ... obalene sklennou vatou a obmurovane ... jaky moze byt problem s takymto kominom ! pls nepiste tu hovadiny typu ze vyhori dom alebo ze sa otravime ... druha vec co povie kominar ... asi bude treba vybavit dajak ...
Erika686
21.07.10,15:52
My staviame a budeme mat dva kominy, jeden na krb a druhy na plynovy kotol. Komin na krb sme kupili Leier a na kotol manzel vymuruje z plnych tehal, ostatny postup nepisem, lebo do toho sa rozumie on :D
vojtechch
08.10.13,18:31
SCHIEDEL aj LEIER kominy su urcite v porovnatelnej kvalite. SCHIEDEL prisiel na to ze nema zmysel pytat neskutocne peniaze za znacku tak preto su uz takmer porovnatelne aj ceny. Ja mam LEIER a nemenil by som. SKODA alebo AUDI? To je jedno. Odnesie ta aj jedno aj druhe..... s kominmy je to podobne.
arizona
08.10.13,18:37
SCHIEDEL aj LEIER kominy su urcite v porovnatelnej kvalite. SCHIEDEL prisiel na to ze nema zmysel pytat neskutocne peniaze za znacku tak preto su uz takmer porovnatelne aj ceny. Ja mam LEIER a nemenil by som. SKODA alebo AUDI? To je jedno. Odnesie ta aj jedno aj druhe..... s kominmy je to podobne.

mimotemy Porovnavas Skodovku s Audinou? Akoze to je jedno?:D
....si zabil :---