comodo
27.04.09,20:45
Toto by mozno patrilo i do rubriky co ma dnes rozculilo, ale asi si to fakt zasluzi sviju temu.
Hot – line ! Mate problem pomozeme Vam . Ha ha. Mozete cakat. Hlavne na hotline firmy Hewlet Packard, teda HP . Kedze som sa uz druhy krat presvedcil, ze za tym cislom, je banda amaterov opisem zazitok.
Po oznameni ceny opravy starej tlaciarne , som odporucil servisu nech si ju radsej nechaju a daju zosrotovat a kupil som novu HP Lasrjet P1006. Ciernobiela laserovka , staci mi. Tlaci. Vyskytol sa ale problem, ze ak jej dojde papier a clovek to vopred nezbada, tak uz ho tam doplnit nestaci, ale treba resetnut PC i tlaciaren. Za jazdy sa totiz system nespamata. Prvy odborny nazor som ziskal u predajcu PROGMA v NMnV., ze to viete , je to lacnejsia tlaciaren , nemusi tam vsetko fungovat :-) No reku dobre kamarad, aj tak ti to doveziem ako reklamaciu.
Ale este som skusil zavolat slavnu hotline 0800147147. Dost skoro som pochopil, ze som bol automaticky presmerovany do CZ. Tam som sa po niekolkych prepojeniach dozvedel ine cislo hotline a tam uz po “zdvihnuti hlasu” som sa ani na treti krat dostal po odbornika, ktory mi poradil, aby som si daval pozor a vcas doplnal papier. Kedze ani nebolschopny pochopit co mu hovorim ( i ked dokazem takmer plynule cesky, teraz som z materciny just nevybocil ) a tak pokracoval, az som mu zlozil a skoncil som od uzasu s hlavou v rukach .
To ze su tam fakt magori som sa presvedcil uz druhy krat , kedze raz po kupe scannera som potreboval nieco zistit a odbornik tam nevedel, co je to format PDF.
Takze ak Vas napadne zavolat na hotline HP , pokojne si sadnite , vyzbrojte sa trpezlivostou.
Skoda ze som tu komunikaciu nenahral. Ale zaujimalo by ma za co tam tych ludi platia.
Chobot
27.04.09,21:21
Toto by mozno patrilo i do rubriky co ma dnes rozculilo, ale asi si to fakt zasluzi sviju temu.
Hot – line ! Mate problem pomozeme Vam . Ha ha. Mozete cakat. Hlavne na hotline firmy Hewlet Packard, teda HP . Kedze som sa uz druhy krat presvedcil, ze za tym cislom, je banda amaterov opisem zazitok.
Po oznameni ceny opravy starej tlaciarne , som odporucil servisu nech si ju radsej nechaju a daju zosrotovat a kupil som novu HP Lasrjet P1006. Ciernobiela laserovka , staci mi. Tlaci. Vyskytol sa ale problem, ze ak jej dojde papier a clovek to vopred nezbada, tak uz ho tam doplnit nestaci, ale treba resetnut PC i tlaciaren. Za jazdy sa totiz system nespamata. Prvy odborny nazor som ziskal u predajcu PROGMA v NMnV., ze to viete , je to lacnejsia tlaciaren , nemusi tam vsetko fungovat :-) No reku dobre kamarad, aj tak ti to doveziem ako reklamaciu.
Ale este som skusil zavolat slavnu hotline 0800147147. Dost skoro som pochopil, ze som bol automaticky presmerovany do CZ. Tam som sa po niekolkych prepojeniach dozvedel ine cislo hotline a tam uz po “zdvihnuti hlasu” som sa ani na treti krat dostal po odbornika, ktory mi poradil, aby som si daval pozor a vcas doplnal papier. Kedze ani nebolschopny pochopit co mu hovorim ( i ked dokazem takmer plynule cesky, teraz som z materciny just nevybocil ) a tak pokracoval, az som mu zlozil a skoncil som od uzasu s hlavou v rukach .
To ze su tam fakt magori som sa presvedcil uz druhy krat , kedze raz po kupe scannera som potreboval nieco zistit a odbornik tam nevedel, co je to format PDF.
Takze ak Vas napadne zavolat na hotline HP , pokojne si sadnite , vyzbrojte sa trpezlivostou.
Skoda ze som tu komunikaciu nenahral. Ale zaujimalo by ma za co tam tych ludi platia.

Comodo, myslím, že vec zbytočne nafukuješ. Treba si uvedomiť, že na tej druhej strane sedí nejaký mladý človek, ktorý sa vyzná trochu lepšie v IT technike, ako bežný spotrebiteľ. Nie sú to žiadni lumeni, ani cyborgovia, ktorí poznajú spamäti manuály a návody všetkých produktov, ktoré vyrába ich firma. Tí ľudia tie produkty nenavrhovali, ani ich nevyrábajú a ani nemajú praktickú skúsenosť s ich používaním, často majú k dispozícii len manuály. A ak to nie je v manuáli, ako ti majú poradiť? Pokiaľ by si sa spýtal bežnú záležitosť, tak ti určite poradia, ale pokiaľ ide o problém, ktorý sa navyše nedá vyriešiť, tak ti ani nemajú čo poradiť.

Keby si sa trošku poobzeral na internete, tak by si zistil, že je to bohužiaľ výrobný nedostatok tejto tlačiarne a tento problém má veľa užívateľov, no žiadne riešenie sa nenašlo:

http://forums13.itrc.hp.com/service/forums/bizsupport/questionanswer.do?admit=109447627+1240870263553+28 353475&threadId=1244234

http://www.fixya.com/support/t1389669-paper_will_not_feed_printer_hp_laserjet

http://www.pricespider.com/Printers/HP-CB411A/reviews/CB411A-r972787.html

....

Nie je to závada tlačiarne, ktorá by sa dala reklamovať, lebo to je vlastnosť tlačiarne, bohužiaľ taká na prd.

Takže v tomto prípade sa musím zastať operátorov HL.
willma
28.04.09,04:02
Cobot prepáč, ale aj ja som po niekoľkých volaniach na help desk nadobudla pocit, že sú tam naučení len frázy a pokiaľ potrebuješ naozaj nejakú technickú podporu tak sa jej nedočkáš.
Fero11
28.04.09,04:22
Tiez pridam skusenost.
Kupil som kamosovy HP NB bez OS a chcel som mu tam dat XP, aj som mu ho tam napokon dal. Funguju vsetky zariadenia okrem LAN. Tak som volal na helpdesk a povedal som, co mam za problem. Chlapik mi povedal, ze tieto NB podporuju len Vistu a pytal sa, ci mi tam ide zvuk, hovorim, ze vsetko sa korektne nainstalovalo a funguje (cudoval sa tomu) okrem LAN ....
Kedze kamos LAn moc nevyuziva, tak som sa na to vykaslal (btw vo viste fungovalo vsetko)
kergulaan
28.04.09,06:09
MIMO TEMU -


Operátor: Kam je zapojený ten kabel?
Zákazník: Jak to myslíte?
Operátor: Když půjdete po tom kabelu, kam dojdete?
Zákazník: Asi k vám na ústřednu do Brna.

Operátor: Pane, jestli na mě budete pořád takhle křičet, tak vás upozorňuji, že to položím.
Zákazník: No to si zkuste! To pak teprve začnu řvát!!
Operátor: To je možné, ale už ne na mě.

Operátor: Vy jste přímo zřizovatel té linky?
Zákazník(cca 80let): Jak to myslíte?
Operátor: Na koho je ta linka psaná.
Zákazník: Jako kdo tu je?
Operátor: Hmm, dejme tomu.
Zákazník: Já a můj pes.
Operátor: Ale já bych potřeboval jméno.
Zákazník: Ťapina.

Zákazník: Já seberu ten modem a omlátím vám ho o hlavu!
Operátor: Myslíte tím přímo mne?
Zákazník: Ne. Vy jste jedinej trochu ochotnej. Vás jenom švihnu kabelem.

Zákazník: Už mě tam všichni serete v tý vaší ou tů sebrance!
Operátor: Bavme se slušně, jsme přeci lidé.
Zákazník: To možná vy, ale já ne!!

Zákazník: Já mám modem Aethra.
Operátor: Tenhle typ modemu má na sobě tři kontrolky. Jak teď svítí?
Zákazník: Svítí obě dvě.

Operátor: Vypojte z počítače USB kabel od modemu a nechte tam jenom ten síťový.
Zákazník: Jo, tak už ho mám vypojenej. Co teď?
Operátor: Teď napište do té lišty nějakou adresu.
Zákazník: To nejde.
Operátor: Jak to myslíte?
Zákazník: Píšu a nic se neděje!
Operátor: Vidíte na klávesnici tlačítko Num Lock?
Zákazník: Jo, už ho vidim.
Operátor: Mačkejte ho co nejrychleji za sebou, bliká na klávesnici něco?
Zákazník: Nic nebliká.
Operátor: Tak zapojte klávesnici zpátky do počítače.

Zákazník: Já jsem technik, na mě můžete mluvit odborně.
Operátor: Rozumím. Chce to po vás autorizaci pop trojky, nebo esemtépéčka?
Zákazník: Ehm..., cože?

Zákazník: K vám se dovolat, to je umění! Prosim vás, vy tam jste sám?
Operátor: Někdy mám ten pocit.

Zákazník: Já vám to hlásil už přede dvěma hodinama a nikdo se neozval! Chci to zrušit!
Operátor: Pane Nováku, nebudeme to dramatizovat...

Zákazník: U telefonu pan Koláček! A nebude to tak sladký hovor jak si myslíte!

Zákazník: Já jsem výslovně říkal, ať mi sem neposílají toho technikaco tu byl minule! Jdu kedveřím, vodevřu a co myslíte? No byl to von!

Zákazník: Já bych křičel, já bych brečel, ale ani na jedno už nemámsílu. Už jenom volám.
comodo
28.04.09,06:30
Nie je to závada tlačiarne, ktorá by sa dala reklamovať, lebo to je vlastnosť tlačiarne, bohužiaľ taká na prd.

Takže v tomto prípade sa musím zastať operátorov HL.

No ale teraz zase nesuhlasim ja.
1.- kazdy sa vyzname vo svojej brandzi, ako ten cigan vo svojej familii, ked nevedel kto bol Lenin a Stalin. A na help line by som ocakaval k tejto veci cloveka tak znaleho ako si Ty, aj ked mozno nie si fachmann na HP.
Ak takych ludi nemaju, nech sa netvaria ze poskytuju helpline.
2.- ak ma tento model taku vlastnost , mali ma na to upozornit v obchode a nie az pri staznosti rozpravat, ze je to lacny smejd a pod. Je to jednoznacne vlastnost, ktoru mozno ani vyrobca necakal, kedze software k tomu akoze vec riesi. Ibaze to nefunguje. Inak to nahodou tlaci dobre, je to tiche a rychle. Ale pre tuto vlastnost ja tvrdim, ze to ma ine vlastnosti nez som predpokladal a mozem otravovat s reklamaciou.

3.- zostal mi asi iba z 20% minuty toner C115X z pokazenej HP 1200 laserjet. Ak ho niekto upotrebite dajte vediet. Skoda vyhodit.
Chobot
28.04.09,07:04
Ja ťa plne chápem, aj mňa by to vytočilo do nebies... ;)


No ale teraz zase nesuhlasim ja.
1.- kazdy sa vyzname vo svojej brandzi, ako ten cigan vo svojej familii, ked nevedel kto bol Lenin a Stalin. A na help line by som ocakaval k tejto veci cloveka tak znaleho ako si Ty, aj ked mozno nie si fachmann na HP.
Ak takych ludi nemaju, nech sa netvaria ze poskytuju helpline.

V jednom ti dávam za pravdu, že niekedy natrafíš skutočne na amatéra na HL. Našťastie ja veľmi HL nevyužívam, stalo sa tak možno 2-3x, a zatiaľ mi pomohli v rámci možností. Alebo som mal to šťastie, že som natrafil na správnych ľudí.


2.- ak ma tento model taku vlastnost , mali ma na to upozornit v obchode a nie az pri staznosti rozpravat, ze je to lacny smejd a pod. Je to jednoznacne vlastnost, ktoru mozno ani vyrobca necakal, kedze software k tomu akoze vec riesi.

Myslím, že to nebol zámysel výrobcu. Tento "nedostatok" pravdepodobne asi zistili až keď im z pásu zliezlo niekoľko tisícov kusov tohto modelu. Možno tie novšie vyrobené už tú chybu nemajú, ale je možné, že to výrobcu ani netrápi. Verejne to asi nepriznajú a už tobôž nie pri predaji!


Ibaze to nefunguje. Inak to nahodou tlaci dobre, je to tiche a rychle. Ale pre tuto vlastnost ja tvrdim, ze to ma ine vlastnosti nez som predpokladal a mozem otravovat s reklamaciou.

3.- zostal mi asi iba z 20% minuty toner C115X z pokazenej HP 1200 laserjet. Ak ho niekto upotrebite dajte vediet. Skoda vyhodit.

Takže jedine pravidelne ládovať papier...:cool: