marci70
28.04.09,04:13
Dobre ranko. Chcel by som poradit ako odstranit z mojho pozemku drevene stavby. Popisem Blizsie. Kupil som RD a vedla neho su stare drevene garaze, ktore uzivaju najomnici resp. jedna rodina a potom su tam dalej akoze "hospodarske budovy". Postavene samozrejme bez povolenia . Vec som oznamil na Obecny úrad a to uz pre rokom. OcÚ vyzval rodinu na odstranenie "ciernych stavieb" avsak toto bolo ignorovane. Medzicasom sa mi podarilo vedla mojho pozemku prikupit pozemok sirky 2m po celej dlzke mojho pozemku. "Garaze" a ostatne drevene cierne stavby teda stoja uz aj na mojom pozemku na sirke 2m. Bol som na OcÚ, kde asi kaslu na mna a nechcu si spinit ruky, alebo nevedia ako na to. Oslovil som uzivatela stavieb - ignoracia. Ako prosim Vas postupovat, avsak v medziach zakona. Ja mam od pozemku LV, mam zakres pozemku, avsak nemozem si ho vytycit po celej dlzke koly drevenicam. Dakujem
Milan.Žiška
28.04.09,05:08
mimotemy Ako odstranit staru stavbu z pozemku ? DYNAMITOM.:D:D:D

Určite sa treba ísť predstaviť ako nový vlastník ( cesta zmieru) a vysvetliť zámer novej výstavby ( nezabudni budeš od nich potrebovať stanovisko). ak nepomôže treba ptrejsť na legislatívu - možno starosta, mestská polícia .....
Konečné riešenie začať stavať nový plot na ohradenie pozemku a žiadať vypratanie. V tom by mohli poradiť kolegovia od paragrafov.
Osobne by som to riešil podľa podmienok inak sa jedná v Ba a inak na malej dedinke kde je polovica ludí príbuzných ( riešiť veľmi opatrne lebo je to citlivá téma).
Veľa zdaru a trpezlivosti.:):)
alltracboy
28.04.09,05:38
mimotemy Ako odstranit staru stavbu z pozemku ? DYNAMITOM.:D:D:D


presne to iste ma napadlo pri precitani nazvu.. :D
220870
28.04.09,17:05
Ak je stará a narušená dá sa to riešiť aj nútenou sanáciou z dôvodu bezpečnosti respektíve nebezpečnosti, stavby.
Miloš Mičega - CIMOM TN
29.04.09,17:20
Dobre ranko. Chcel by som poradit ako odstranit z mojho pozemku drevene stavby. Popisem Blizsie. Kupil som RD a vedla neho su stare drevene garaze, ktore uzivaju najomnici resp. jedna rodina a potom su tam dalej akoze "hospodarske budovy". Postavene samozrejme bez povolenia . Vec som oznamil na Obecny úrad a to uz pre rokom. OcÚ vyzval rodinu na odstranenie "ciernych stavieb" avsak toto bolo ignorovane. Medzicasom sa mi podarilo vedla mojho pozemku prikupit pozemok sirky 2m po celej dlzke mojho pozemku. "Garaze" a ostatne drevene cierne stavby teda stoja uz aj na mojom pozemku na sirke 2m. Bol som na OcÚ, kde asi kaslu na mna a nechcu si spinit ruky, alebo nevedia ako na to. Oslovil som uzivatela stavieb - ignoracia. Ako prosim Vas postupovat, avsak v medziach zakona. Ja mam od pozemku LV, mam zakres pozemku, avsak nemozem si ho vytycit po celej dlzke koly drevenicam. Dakujem

Dávam na vedomie znenie § 88 ods. 4 stavebného zákona (bez komentára).

(4) Povolenie stavebného úradu sa nevyžaduje na odstránenie zariadenia staveniska, ktorého dočasnosť bola obmedzená v stavebnom povolení na čas trvania stavby, a na odstránenie stavieb a zariadení, ktoré nepodliehajú stavebnému povoleniu. Pri drobných stavbách [§ 55 ods. 2 písm. b)], informačných, reklamných a propagačných zariadeniach postačí ohlásenie lehoty, do ktorej budú odstránené.


Treba sa zariadiť podľa toho, ak to pasuje.


CIMOM