eloelic
28.04.09,06:18
Zdravim, da sa niekde zaregistrovat softwarovy napad, aby mi ho nikto neukradol? Googlujem googlujem, ale neviem to najst. Dakujem za odpovede.
dragan.michal
28.04.09,11:56
Označenie Vášho softvéru si môžete chrániť kdekoľvek na svete. Náležitosti v krajinách, ktoré podpísali Madridskú unijnú dohodu sú rovnaké. Prvá, tzv. prioritná prihláška ochrannej známky sa prihlasuje v tej krajine, v ktorej sa softvér prvýkrat začal označovať. Do pol roka od dňa prihlásenia je nutné prihlásiť v tých krajinách, v ktorých si označenie chcete chrániť.

Bližšie informácie nájdeš na
http://www.upv.sk/index2.php?lang=sk&idd=94
Chobot
28.04.09,12:33
Zdravim, da sa niekde zaregistrovat softwarovy napad, aby mi ho nikto neukradol? Googlujem googlujem, ale neviem to najst. Dakujem za odpovede.

Mohol by si trochu bližšie špecifikovať?

Samotný nápad asi nepôjde registrovať ako ochrannú známku. Môžeš ochrániť názov softu (ako bolo spomenuté), samotný soft môžeš naviazať na autorské práva, ale pochybujem, že by ti niekde patentovali len samotný nápad.
eloelic
28.04.09,17:26
Tak, mam to vyriesene, samotny napad sa da patentovat. :) Diky za odpovede
profesional
15.12.09,13:05
Samotny napad sa choranuje tak, ze ho das na papier, podpises si to a das to do notarskej uschovy kde sa o uschove vyhotovi ntarska zapisnica. Nakolko kazda myslienka vyjadrena na hmotnom nosici ak je vysledkom tvorivej dusevnej cinnosti podlieha autorskopravnej ochrane. Preto v pripade ak by si zistil ze niekto pouzil napr. ten isty algoritmus, alebo tu istu struktury bazy dat, mozes na neho podat trestne oznamenie a dokaz budes mat po ruke - notarsku zapisnicu.
Shadymata
18.01.11,13:35
Prosim ta vies mi poradit ako sa da napad registrovat?dakujem