Jana Ravinger
28.04.09,08:44
chcem sa Vám posťažovať, aby ste všetci vedeli.
A keďže na týchto stránkach je aj mnoho ľudí kľudne mi napíšte názor.

Bývame pri potoku kde sa rád hráva "chytá tam ryby" - akože, nevie to hádže udičkou namotáva silon, trhá ho a tak ako keď to nevie hrá sa. Je adrenalínový, a mala som pocit, že tam cvičí trpezlivosť ( je hyperaktívny a kvôli tomu má aj odklad do školy takže je ešte škôlkar) a ešte som vlastne tú jeho hru podporovala, nakoľko bývame pri potoku a prehral sa tam dosť dlho a čo bolo dôležité videla som ho stále lebo som ho mala nadohľad. Rád listoval encyklopédiu rybárstva na internete si čokoľvek si popozeral a vie z toho viac ako ja. No to sa zrejme niekomu nepáčilo a tak ho udal, vraj za pytlliactvo. Príslušníci OO PZ nemeškali malého prichytili s domotaným navijákom, nič nemal ulovené, nič v ruke nedržal. Malého zadržali zobrali prišli pre rodiča, vyhrozili sa sociálkou a vlastne pre nič, pre detskú hru. Chcem len aby ste všetci videli akú v NOVÁKOCH majú prísnu rybársku stráž. Neporušili práva dieťaťa? Viete si predstaviť čo to zanechalo na dieťati?:mee:
:cool:Chlapci zamyslite sa, keby ste mu ukázali výstroj a zobrali ho spoločne čistiť potok, spravili by ste mu radosť. Ale to chce naozaj veľkého človeka.
VERONIKA6
28.04.09,07:00
chcem sa Vám posťažovať, aby ste všetci vedeli.
A keďže na týchto stránkach je aj mnoho ľudí kľudne mi napíšte názor.

Bývame pri potoku kde sa rád hráva "chytá tam ryby" - akože, nevie to hádže udičkou namotáva silon, trhá ho a tak ako keď to nevie hrá sa. Je adrenalínový, a mala som pocit, že tam cvičí trpezlivosť ( je hyperaktívny a kvôli tomu má aj odklad do školy takže je ešte škôlkar) a ešte som vlastne tú jeho hru podporovala, nakoľko bývame pri potoku a prehral sa tam dosť dlho a čo bolo dôležité videla som ho stále lebo som ho mala nadohľad. Rád listoval encyklopédiu rybárstva na internete si čokoľvek si popozeral a vie z toho viac ako ja. No to sa zrejme niekomu nepáčilo a tak ho udal, vraj za pytlliactvo. Príslušníci OO PZ nemeškali malého prichytili s domotaným navijákom, nič nemal ulovené, nič v ruke nedržal. Malého zadržali zobrali prišli pre rodiča, vyhrozili sa sociálkou a vlastne pre nič, pre detskú hru. Chcem len aby ste všetci videli akú v NOVÁKOCH majú prísnu rybársku stráž. Neporušili práva dieťaťa? Viete si predstaviť čo to zanechalo na dieťati?:mee:
:cool:Chlapci zamyslite sa, keby ste mu ukázali výstroj a zobrali ho spoločne čistiť potok, spravili by ste mu radosť. Ale to chce naozaj veľkého človeka.
Je to veľmi smutné, ale je to tak. Mám známu ktorá robí funkcionárku
v rybárskom zväze a práve nedávno vysvetlovala rodičovi ktorý prišiel svojho syna zapísať do rybárskeho zväzu, že aj malé dieťa keď nie je členom, nemôže chytať ryby na nijakú udicu, že je to trestný čin a keď ho chytí rybárska polícia, budú mať rodičia problémy. Tiež som iba oči otvárala.
Zuzana2
28.04.09,07:14
Nedá mi nevyjadriť sa k tomu:
Mám syna, ktorý bude mať tento rok 19 a od cca 5 rokov chytá ryby. Nikto v rodine nie je rybár, a tak neviem, ako k tomu "pričuchol". Ale podstatné je to, čo hovorí aj Janka: je to od malička hyperaktívne dieťa a tu sa mi zdá, že sa trošku skľudní, cibrí si pozornosť. Ale chcem povedať iné: toľko peňazí, koľko sme my vrazili do jeho rybárstva keby sme boli dali za ryby, tak by sme asi jedli ryby každý deň od rána do večera. Ale to je o inom - on to mal ako záľubu a podporovali sme ho v tom.
Je naozaj pravda, že už ako maličký - od 10 rokov - musel mať rybársky. Dovtedy mohol chytať ryby iba pod dohľadom "dospelého" rybára.
Je to smutné, že? Rybársky lístok si v 7 rokoch ešte nemôže kúpiť a dospeláka rybára, ktorý bude cez deň pri ňom na potoku chytať ryby zoberiete kde?
Držím palce, aby sa to vyriešilo v pohode a aby malému neprešla chuť chybať ryby. Neboj sa, dočkáte sa aj vy určite nejakých kapríkov či pstruhov a budete s úsmevom spomínať na horlivých policajtov.
tutiola
28.04.09,07:21
Niet možno nad dobrých susedov....... Nechcem písať o rybároch, nepoznám ich. O tých nech píšu tí, ktorý poznajú ich mentalitu a problémy. Ale ja poznám policajtov. Vždy to chce individuálny prístup. Môj manžel pracoval 29 rokov ako policajt na OO PZ. Nie raz ho niekto pozdravil a na mojú otázku, kto to bol mi odpovedal, ......ale jeden čo som ho dával do zachytky, alebo stíhal som ho a pod. A to ťa ešte aj pozdraví? Bol rád, že som ho stíhal ja a nie iní, alebo niekoľkokrát dostal výstrahu a nepomohlo. ........ Dnešný mladý policajt (česť výnimkam) všetko striktne len podľa zákona a sú aj taký, ktorý sú "pápežskejší než pápež" inými slovami ja som zákon, kto je viac. ....... Samozrejme sa to dalo riešiť aj ľudskejšie. Mohli zobrať chlapca a prísť s ním domov za rodičmi porozprávať sa. Samozrejme, že potom rodičia musia ísť na OO PZ, aby spísali zápisnicu (tým skôr, že to bolo udanie). Až dych vyráža, že chlapca zobrali na OO PZ bez rodičov. Je normálne, že vás upozornili na nevhodnosť, aby sa taký malý chlapec sám hral pri potoku. Ani nechcem domyslieť čo všetko sa mohlo stať. Keby sa tak silon omotal o nejaký koreň alebo konár a on ho chcel uvoľniť... Ale tá myšlienka o čistení potoka pre mládež, ktorá si kráti čas tým, že chyta ryby bez povolenia sa mi veľmi páči. To by mohlo byť riešenie pre tých, ktorí si neuvedomujú, že s udicou na brehu rieky je treba aj povolenie.
atmos
28.04.09,07:40
Ten prístup ma zaráža. Viem ,že to je považované za pytliactvo,ale určite to mohli riešiť kľudnejšie je to predsa malé dieťa , ktoré tomu ani nerozumie.Možno by stačilo pohovoriť si v kľude s rodičmi vysvetliť,že sa to nesmie. Myslím , že by to stačilo .Určite nedáte druhý raz dieťaťu udicu, keď viete že je to trestné. Stačilo by trochu ľudského prístupu.
arizona
28.04.09,07:52
Vy ako matka to beriete ako nespravodlivosť,porušenie práv dieťaťa...veď dieťa sa len hrá a cibrí si trpezlivosť...

Rybári to berú ako porušenie zákona, lebo vedia, aké škody dokážu narobiť zabudnuté háčiky a pomotané silony v riekach,či potokoch.Veď sú to zväčša rybári, ktorí nasadzujú každoročne do potokov mladé odchovy rybičiek.

Policajti dostali hlásenie, že sa niekde porušuje zákon, musia to prešetriť.Veď na to ich máme, nie? Keď neprešetria,frfleme, keď prešetria zase frfleme?
Veď ani v lese nedovolíme deťom hrať sa tak, aby lovili zver.

Môj brat ked bol malý, tiež mal pasiu z chytania rýb, tak sa nahlásil do nejakého rybárskeho spolku ( alebo krúžku) , kde ho poučili a vydali rybársky preukaz. Tiež mu rodičia nedovolili len tak hocikde chytať ryby.
Viem, že aj vtedy pred mnohými rokmi to bolo porušenie zákona a dostávali sa pomerne vysoké pokuty.
Takže novinka to nie je...
Chobot
28.04.09,08:10
chcem sa Vám posťažovať, aby ste všetci vedeli.
A keďže na týchto stránkach je aj mnoho ľudí kľudne mi napíšte názor.

Bývame pri potoku kde sa rád hráva "chytá tam ryby" - akože, nevie to hádže udičkou namotáva silon, trhá ho a tak ako keď to nevie hrá sa. Je adrenalínový, a mala som pocit, že tam cvičí trpezlivosť ( je hyperaktívny a kvôli tomu má aj odklad do školy takže je ešte škôlkar) a ešte som vlastne tú jeho hru podporovala, nakoľko bývame pri potoku a prehral sa tam dosť dlho a čo bolo dôležité videla som ho stále lebo som ho mala nadohľad. Rád listoval encyklopédiu rybárstva na internete si čokoľvek si popozeral a vie z toho viac ako ja. No to sa zrejme niekomu nepáčilo a tak ho udal, vraj za pytlliactvo. Príslušníci OO PZ nemeškali malého prichytili s domotaným navijákom, nič nemal ulovené, nič v ruke nedržal. Malého zadržali zobrali prišli pre rodiča, vyhrozili sa sociálkou a vlastne pre nič, pre detskú hru. Chcem len aby ste všetci videli akú v NOVÁKOCH majú prísnu rybársku stráž. Neporušili práva dieťaťa? Viete si predstaviť čo to zanechalo na dieťati?:mee:
:cool:Chlapci zamyslite sa, keby ste mu ukázali výstroj a zobrali ho spoločne čistiť potok, spravili by ste mu radosť. Ale to chce naozaj veľkého človeka.

Tak ako napísala Arizona, pre teba je to nespravodlivosť, ale bohužiaľ v zmysle predpisov je to tak. Na lov rýb treba mať povolenie. Ja som dlhoročný rybár, teraz síce nemám povolenie, ale vybavil som ho synovi a chodím s ním ako sprievádzajúci. Už ho to ale prestáva baviť, takže si ho asi vybavím zase pre seba. Ale odbočujem.

Keď to tvojho syna baví (a plne ho chápem, ja som bol už ako 5 ročný so strýkom na rybách celé prázdniny), tak mu vybav povolenie. Nie je to vôbec drahé a nemusíš mať obavy z nejakých sankcií. Zákon ustanovuje, že

- deti od 3 do 6 rokov môžu chytať ryby bičom (pre neznalých je to udica bez navijáka) bez povolenia (zákon asi nepredpokladá, že by dieťa mladšie ako 3 roky chytalo ryby),

- deti od 6-15 rokov môžu chytať na jeden prút, potrebujú ale povolenie (rybársky lístok je zadarmo, ročné povolenie stojí 13,50 €), chytať môžu ale len v sprievode dospelej osoby (Vyhláška síce predpisuje, že táto osoba má mať povolenie, ale rybárska stráž akceptuje, ak je to rodič, ktorý nemá povolenie).

- mládež od 15 do 18 rokov môže chytať ako dospelí na 2 udice, povolenie aj rybársky lístok stojí rovnako ako u dospelého, majú ale lacnejšie členské


Takže tvoj syn, keďže má 7 rokov, už potreboval povolenie. Neviem sa vyjadriť k spôsobu prejednania, nebol som pri tom, možno len ty si mala pocit, že z neho robia zločinca. Veď nakoniec to aj tak skončilo len dohovorom, nie?

A keď ho to tak baví, tak ho v tom podporte. Teraz sa začína sezóna (15.5.) a predtým sa organizujú v miestnych organizáciách preteky. Pretekov sa môže zúčastniť aj nečlen, takže ho kľudne zoberte. Treba si len na miestnej organizácii zistiť, kedy a kde bude pretek pre deti (budú tento a budúci víkend). Stačí zaplatiť symbolické štartovné (býva od 0,30 - 1,5 €) a môže chytať.
Stanislav 1975
28.04.09,08:12
Vy ako matka to beriete nespravodlivosť,porušenie práv dieťaťa...veď dieťa sa len hrá a cibrí si trpezlivosť...

Rybári to berú ako porušenie zákona, lebo vedia, aké škody dokážu narobiť zabudnuté háčiky a pomotané silony v riekach,či potokoch.Veď sú to zväčša rybári, ktorí nasadzujú každoročne do potokov mladé odchovy rybičiek.

Policajti dostali hlásenie, že sa niekde porušuje zákon, musia to prešetriť.Veď na to ich máme, nie? Keď neprešetria,frfleme, keď prešetria zase frfleme?
Veď ani v lese nedovolíme deťom hrať sa tak, aby lovili zver.

Môj brat ked bol malý, tiež mal pasiu z chytania rýb, tak sa nahlásil do nejakého rybárskeho spolku ( alebo krúžku) , kde ho poučili a vydali rybársky preukaz. Tiež mu rodičia nedovolili len tak hocikde chytať ryby.
Viem, že aj vtedy pred mnohými rokmi to bolo porušenie zákona a dostávali sa pomerne vysoké pokuty.
Takže novinka to nie je...
Súhlasím a len doplním, ja tiež by som chlapca neobviňoval a dokonca by som ani také niečo nebonzoval, alebo inak neudával-lebo viem , že chalanisko sa hral ale zoberte si iný príklad- niekde pri riečke chytá ryby na silon 20 naších 7 ročných romskych spoluobčanov- aj preto ten zákon je aký je...-proste niekto tie rybky tam nasadil, niekto prikrmuje a pod. a preto je to jeho majetok( vačšinou rybárskeho zvazu)
Liptáčik
28.04.09,08:13
Čítam a nestačím sa diviť. Súhlasím s tým, že aj keď nechctiac, došlo k porušeniu zákona len preto, že sa dieťa hralo. Ja som však v rodine mala švagra - dospelého človeka, ktorý celý život chytal ryby ako pytliak. Chytá ich tak ešte aj teraz a vysmieva sa z tých, ktorí chytajú predpisovo. On nemá problémy vyberať ryby spod kameňov, používať sieť s očkami, atď atď. A ani náhodou mu nenapadne skrývať sa so svojim spôsobom lovu. Kde sú vtedy členovia rybárskej stráže? Koľkokrát by sa stačilo prejsť popri menších riekach a potokoch, to by mali "úlovky". A tu doplatilo dieťa, ktoré sa hralo.
Stanislav 1975
28.04.09,08:14
chcem sa Vám posťažovať, aby ste všetci vedeli.
A keďže na týchto stránkach je aj mnoho ľudí kľudne mi napíšte názor.

Bývame pri potoku kde sa rád hráva "chytá tam ryby" - akože, nevie to hádže udičkou namotáva silon, trhá ho a tak ako keď to nevie hrá sa. Je adrenalínový, a mala som pocit, že tam cvičí trpezlivosť ( je hyperaktívny a kvôli tomu má aj odklad do školy takže je ešte škôlkar) a ešte som vlastne tú jeho hru podporovala, nakoľko bývame pri potoku a prehral sa tam dosť dlho a čo bolo dôležité videla som ho stále lebo som ho mala nadohľad. Rád listoval encyklopédiu rybárstva na internete si čokoľvek si popozeral a vie z toho viac ako ja. No to sa zrejme niekomu nepáčilo a tak ho udal, vraj za pytlliactvo. Príslušníci OO PZ nemeškali malého prichytili s domotaným navijákom, nič nemal ulovené, nič v ruke nedržal. Malého zadržali zobrali prišli pre rodiča, vyhrozili sa sociálkou a vlastne pre nič, pre detskú hru. Chcem len aby ste všetci videli akú v NOVÁKOCH majú prísnu rybársku stráž. Neporušili práva dieťaťa? Viete si predstaviť čo to zanechalo na dieťati?:mee:
:cool:Chlapci zamyslite sa, keby ste mu ukázali výstroj a zobrali ho spoločne čistiť potok, spravili by ste mu radosť. Ale to chce naozaj veľkého človeka.
Akože neviem ako mohli byť porušené práva dieťaťa-zbil ho niekto alebo niečo také? Za to že mu niekto vysvetli, že to a to sa nesmie sa určite nedá považovať za nejaké porušenie práv dieťaťa.
Stanislav 1975
28.04.09,08:18
Čítam a nestačím sa diviť. Súhlasím s tým, že aj keď nechctiac, došlo k porušeniu zákona len preto, že sa dieťa hralo. Ja som však v rodine mala švagra - dospelého človeka, ktorý celý život chytal ryby ako pytliak. Chytá ich tak ešte aj teraz a vysmieva sa z tých, ktorí chytajú predpisovo. On nemá problémy vyberať ryby spod kameňov, používať sieť s očkami, atď atď. A ani náhodou mu nenapadne skrývať sa so svojim spôsobom lovu. Kde sú vtedy členovia rybárskej stráže? Koľkokrát by sa stačilo prejsť popri menších riekach a potokoch, to by mali "úlovky". A tu doplatilo dieťa, ktoré sa hralo.
Liptáčik to už je o šťastí a náhode-ja zasa mám kamaráta čo chodí celý život na" čierno" v buse a je vysmiaty a ja si poctivo cvikám lístky a minule náhodou som prešvihol platnosť lístka o 3 minúty a bum revizor a pokuta bola na svete a on sa vozí takto celý život a tiež sa mi vysmieva- to sú tie náhody,alebo niekto keď na aute prekročí rýchlosť-tiež nenamerajú všetkých, niekomu sa to prepečie, inému nie...
Jana Ravinger
21.05.09,17:23
tento príbeh vôbec neskončil dohovorom, a už vôbec nie v priestupkovom zákone, ale mám úplne čerstvé informácie skončilo to ako trestný čin, ktorý potvrdila aj prokurátorka. Práve sa chystám na sociálku a má to pokračovanie.
Som v nemom úžase. Udanie dal bývalý policajt, ktorý má tieto revíry na starosti, - rybárska stráž- a keďže Spis som si už prečítala, čakám na uznesenie. Je tam mnoho nezrovnalostí i keď oni tvrdia opak,ale keďže aj ja som z týchto kruhov o čom to tento človek ani netušil, síce prvá veta znie v jeho výpovedi, že chlapca pozná ale zrejme jeho rodičov vôbec. A čo je zarážajúce je to človek, ktorý je ročník1966 a navyše má dvoch chlapcov vo veku 7 ako môj syn a 14 rokov. Veľmi dobre ovláda ako mal postupovať, využil všetko tak ako to malo byť v jeho výpovedi je doslova uvedené videl som ho s nahodenou udicou s použitím plaváku (o háčiku a návnade ani chýru ani slychu) ked ma uvidel začal odtial odchádzať. spýtal som sa ho kde má udicu a on mi povedal, že tam pričom ukázal a zaviedol ma k nej, povedal mi že sa mu zachytila. lovil bez povolenia ........... nevznikla žiadna škoda. Vypovedal až o 15:50, pričom skutok sa stal 12:30, a ked mu môj kolega volal nevediac o tom, že to bol on ohladne rybárskeho lístka -dodatočne mu povedal, že už sa to nedá práve vypovedal. Moj názor je že vypovedal, až na základe výpovedí,ktoré podali môj manžel a syn, no otec sa vyjadril, že syn sa nebude vyjadrovať a on povedal, že sa hral, ale jeho zápisnica tam už nie je, vraj sa k ničomu nechcel vyjadriť. no neviem všetci sme kolegovia a vieme ako to chodí, či nie?
Watson
21.05.09,17:47
Nepreháňaš? Maloletí (mladší ako 14 r.) nemajú trestnú zodpovednosť, tak o akej prokurátorke a akom trestnom stíhaní tu vlastne píšeš?:confused:
Halli
21.05.09,17:50
Prečítala som si len hlavnú tému a pár prvých príspevkov, ale môj názor k tomu je taký, že mnohé zákony /a nielen na Slovensku/ sú tvorené na to, aby urobili z normálnych, slušných a reálne,citovo vnímajúcich ľudí akúsi -----vystrahu, vydedencov, kriminálnikov a podobných živlov na úkor ozajstných kriminálnikov a špinavcov, ktorí si nezaslužia pomenovať "človek"
Stanislav 1975
21.05.09,17:58
Prečítala som si len hlavnú tému a pár prvých príspevkov, ale môj názor k tomu je taký, že mnohé zákony /a nielen na Slovensku/ sú tvorené na to, aby urobili z normálnych, slušných a reálne,citovo vnímajúcich ľudí akúsi -----vystrahu, vydedencov, kriminálnikov a podobných živlov na úkor ozajstných kriminálnikov a špinavcov, ktorí si nezaslužia pomenovať "človek"
Slávka, to je nič, ale čo niektoré americké zákony ešte platné z pred 200 rokov?, že sa nemožeš napr. bozkávať sa v parku pri strome a pod.- ja som to minule čítal a velmi som sa čudoval...
Jana Ravinger
21.05.09,17:58
nie nemajú, práve preto je to odloženie nakoľko nesplňajú vekovú hranicu no všetko sa deklaruje ako trestný čin, ktorý každý jeden spis poputuje do rúk prokuratúry, kde tento vyšší orgán potvrdí postup v spise ako platný alebo ho vráti na došetrenie . tu ho prokurátorka potvrdila na základe 1 výpovede a takej fotodokumentácie že keby som já vyrobila takú tak sa nikam nepohnem
Stanislav 1975
21.05.09,18:01
tento príbeh vôbec neskončil dohovorom, a už vôbec nie v priestupkovom zákone, ale mám úplne čerstvé informácie skončilo to ako trestný čin, ktorý potvrdila aj prokurátorka. Práve sa chystám na sociálku a má to pokračovanie.
Som v nemom úžase. Udanie dal bývalý policajt, ktorý má tieto revíry na starosti, - rybárska stráž- a keďže Spis som si už prečítala, čakám na uznesenie. Je tam mnoho nezrovnalostí i keď oni tvrdia opak,ale keďže aj ja som z týchto kruhov o čom to tento človek ani netušil, síce prvá veta znie v jeho výpovedi, že chlapca pozná ale zrejme jeho rodičov vôbec. A čo je zarážajúce je to človek, ktorý je ročník1966 a navyše má dvoch chlapcov vo veku 7 ako môj syn a 14 rokov. Veľmi dobre ovláda ako mal postupovať, využil všetko tak ako to malo byť v jeho výpovedi je doslova uvedené videl som ho s nahodenou udicou s použitím plaváku (o háčiku a návnade ani chýru ani slychu) ked ma uvidel začal odtial odchádzať. spýtal som sa ho kde má udicu a on mi povedal, že tam pričom ukázal a zaviedol ma k nej, povedal mi že sa mu zachytila. lovil bez povolenia ........... nevznikla žiadna škoda. Vypovedal až o 15:50, pričom skutok sa stal 12:30, a ked mu môj kolega volal nevediac o tom, že to bol on ohladne rybárskeho lístka -dodatočne mu povedal, že už sa to nedá práve vypovedal. Moj názor je že vypovedal, až na základe výpovedí,ktoré podali môj manžel a syn, no otec sa vyjadril, že syn sa nebude vyjadrovať a on povedal, že sa hral, ale jeho zápisnica tam už nie je, vraj sa k ničomu nechcel vyjadriť. no neviem všetci sme kolegovia a vieme ako to chodí, či nie?
Janka, nič sa ty neboj- chlapcovi sa nič nestane- žiadny trestný čin sa vzhladom na jeho vek konať určite nebude-:)-takže v pohode to je, uvidíš
Len čo mi nejde do hlavy, že prečo je ten pán taký iniciatívny- nevieš,prečo tak voči tvojmu synovi iniciatívne vystupuje?
danushka
21.05.09,18:01
A nie je ten bývalý policajt tak nemožne neschopný, že jediné čo sa mu doteraz podarilo v jeho praxi ulapiť a usvedčiť je práve zadávateľkin syn na rybačke?
Ešteže si mal na kom liečiť svoje nesplnené túžby a ambície, pretože normálny chlap a strážca zákona by povedal chlapcovi, že sa to nesmie a že v budúcnosti sa musí s udičkou pohybovať v sprievode dospelého, ktorý má rybárske povolenie, či lístok.
danushka
21.05.09,18:12
Beriem farbu v spreji a nastriekam tomu expolicajtovi na barák, že je ZAKOMPLEXOVANÝ DEBIL !
Toto sú situácie, keď sa človek tak akurát môže cítiť bezradne a bezmocne a hovoriť si, že najhoršia je zrážka s volom.
Chobot
22.05.09,08:33
tento príbeh vôbec neskončil dohovorom, a už vôbec nie v priestupkovom zákone, ale mám úplne čerstvé informácie skončilo to ako trestný čin, ktorý potvrdila aj prokurátorka. Práve sa chystám na sociálku a má to pokračovanie.
Som v nemom úžase. Udanie dal bývalý policajt, ktorý má tieto revíry na starosti, - rybárska stráž- a keďže Spis som si už prečítala, čakám na uznesenie. Je tam mnoho nezrovnalostí i keď oni tvrdia opak,ale keďže aj ja som z týchto kruhov o čom to tento človek ani netušil, síce prvá veta znie v jeho výpovedi, že chlapca pozná ale zrejme jeho rodičov vôbec. A čo je zarážajúce je to človek, ktorý je ročník1966 a navyše má dvoch chlapcov vo veku 7 ako môj syn a 14 rokov. Veľmi dobre ovláda ako mal postupovať, využil všetko tak ako to malo byť v jeho výpovedi je doslova uvedené videl som ho s nahodenou udicou s použitím plaváku (o háčiku a návnade ani chýru ani slychu) ked ma uvidel začal odtial odchádzať. spýtal som sa ho kde má udicu a on mi povedal, že tam pričom ukázal a zaviedol ma k nej, povedal mi že sa mu zachytila. lovil bez povolenia ........... nevznikla žiadna škoda. Vypovedal až o 15:50, pričom skutok sa stal 12:30, a ked mu môj kolega volal nevediac o tom, že to bol on ohladne rybárskeho lístka -dodatočne mu povedal, že už sa to nedá práve vypovedal. Moj názor je že vypovedal, až na základe výpovedí,ktoré podali môj manžel a syn, no otec sa vyjadril, že syn sa nebude vyjadrovať a on povedal, že sa hral, ale jeho zápisnica tam už nie je, vraj sa k ničomu nechcel vyjadriť. no neviem všetci sme kolegovia a vieme ako to chodí, či nie?


K samotnému činu sa vyjadrovať nebudem, lebo skutok nastal a uvidíme, ako sa to uzatvorí. To teraz neovplyvníme.

Pre informáciu napíšem, ako si vybaviť povolenie. Na to, aby niekto mohol chytať ryby, je potrebné mať Rybársky lístok a Povolenie na rybolov.

Rybársky lístok vydáva obec - obecný úrad.

Povolenie na rybolov vydáva tá miestna organizácia rybárskeho zväzu, na ktorých revíroch chce rybár loviť. Takže si treba zistiť, ktorej organizácii rybárskeho zväzu ten potok patrí a tam si vybaviť povolenie na rybolov. Tam dostane členský preukaz, záznam o úlovkoch a miestny rybársky poriadok, aby vedel, na ktorých revíroch môže chytať (je v ňom zoznam revírov, ktoré patria tej miestnej organizácii).

Rybársky lístok v podstate dostaneš na hociktorom miestom, obecnom či okresnom úrade, nie je to viazané miestom bydliska. Rybársky lístok je platný všeobecne, nie je viazaný na určitý kraj alebo okres. Vydáva sa ako ročný alebo trojročný. Pre deti do 15 rokov je bezplatný (ale pri love ho musia mať).

Povolenie na rybolov tieže nie je viazané na miesto pobytu, ale na miesta lovu. Takže ak by mal babku napr. v Dunajskej Strede, môže si vybaviť povolenie na rybolov aj v tomto okrese (na tých revíroch, ktoré patria do kompetencie miestnej organizácie Dun. Streda.). Ale nemôžeš vybaviť inde povolenie na rybolov na revíry vo vašej obci v inom kraji alebo okrese. To sa nedá. Žiadny vyšší orgán povolenie nevydá, je to čiste v kompetencii miestneho rybárskeho zväzu (či miestnej organizácie).

Pri žiadosti o povolenie na rybolov si tiež treba dať pozor, na akých revíroch chce žiadateľ loviť. Revíry sa rozdeľujú na kaprové, pstruhové, lipňové a osobitné je povolenie na lov hlavátky. Najbežnejšie sú kaprové vody, potom pstruhové. Je dosť možné, že ten potok, kde lovil syn patrí do pstruhových vôd, potom je tiež dôležité, na akú návnadu chytal a akým spôsobom. Napr. v takýchto vodách je zakázané chytať na červíka.
danushka
22.05.09,09:27
Chobot, chcela som Ti dať bod, ale nie sme v odoborných témach, takže aspoň takto Ťa oceňujem.

A terazmimotemy...
Kurnikšopa, je niečo, čo by si Ty nevedel?:eek::D:D:D
Stanislav 1975
22.05.09,09:30
Chobot, chcela som Ti dať bod, ale nie sme v odoborných témach, takže aspoň takto Ťa oceňujem.

A terazmimotemy...
Kurnikšopa, je niečo, čo by si Ty nevedel?:eek::D:D:D
No neviem,ja už som minule napísal, že Chobot je snáď z inej planéty-neviem, on je taký výnimočný zjav na Porade...;)