Nefferttitty
28.04.09,08:54
Pred mesiacom sme,ja a moje deti,ešte stredoškoláci odsťahovali od manžela, zatial sme ešte nie sme rozvedené, na deti už dlhšie neprispeje, má väčší majetok, ale nemá pravidelný príjem, o výživnom nechce sa dohodnuť, vraví po ňom všetko deti budú zdediť. Ako postupovať, vykašlať na výživné a čakať na jeho smrť
ivka70
28.04.09,07:50
Ak su deti plnolete, musia o vyzivne na seba poziadat same.
V ziadnom pripade necakat na dedicstvo - to moze a nemusi byt.
Zit z niecoho potrebuju teraz a na ich vyzive sa maju podielat obaja rodicia.
Lianka
28.04.09,07:54
arizona
28.04.09,07:58
Deti sú školopovinné, takže musí prispievať na ich výživu.Ak ste vo finančnej núdzi, môžete požiadať aj o výživné na seba.
Informujte sa aj na sociálnom úrade, tam Vám pomôžu a poradia.
To, že raz budú po ńom deti dediť nikde neobstijí:rolleyes:
iriska
28.04.09,08:22
Nech požiadajú o výživné čo najskôr, lebo na plnoleté deti sa nedá žiadať spätne, iba odo dňa podania návrhu. Rovnako aj na manželku. Teraz bude platiť výživné a po smrti budú dediť.
Xanti
28.04.09,08:38
Teraz bude platiť výživné a po smrti budú dediť. mimotemyAk nerozhajdáka majetok, aj to sa môže stať. Lebo nie je povinnosťou zanechať dedičstvo. mimotemy
Nefferttitty
30.04.09,05:40
Vieš mi poradiť ako postupovať?
iriska
30.04.09,08:00
podajú si návrh na určenie výživného, kde sa uvedie presne navrhovateľ: dieťa, nar...., adresa...., občan SR
môže ho zastupovať matka (ak sa necíti na také súdne spory s otcom), ale treba pripojiť plnú moc na zastupovanie (najlepšie je ak na konci tej plnej moci ešte matka dopíše "plnú moc prijímam" a podpis)
odporca: neplatiaci rodič, nar. ...., adresa..., občan SR

Uvedú sa všetky dôvody, prečo žiada výživné, presne od kedy (resp. od podania návrhu), ako prebieha starostlivosť zo strany rodičov, aké má výdavky a potreby a výšku výživného... Ak jej odporca zamestnaný, nebála by som sa žiadať aj 100EUR a viac.

Návrh treba vlastnoručne podpísať a podať na súd v 4? vyhotoveniach (1 pre seba na potvrdenie, 1 pre odporcu, 1 do spisu a 1 ... pre istotu)
Nefferttitty
01.05.09,06:30
ĎakujemTi, si super,že si mi poradila, budemetak postupovať.
veronikasad
01.05.09,06:38
Možno pomôže aj príloha tohto príspevku

http://www.porada.sk/655908-post10.html
rianna1234
12.05.09,17:50
ahoj...chcela by som sa opytat kde a ako si mam poziadat o zvysenie vyzivneho nakolko uz mam 18 rokov a musim on poziadat sama,ze?prosim o radu....
arizona
12.05.09,18:05
ahoj...chcela by som sa opytat kde a ako si mam poziadat o zvysenie vyzivneho nakolko uz mam 18 rokov a musim on poziadat sama,ze?prosim o radu....
pozri napr. príspevok č. 8
iriska
13.05.09,05:01
samozrejme, treba o to žiadať na súde (na tom, kde sa o výživné žiadalo pôvodne) + prečítaj celú tému, príp. odkaz, príp. vyhľadaj