nikulik
15.07.05,05:45
ahojte, chcela by som sa opytat, nenajde sa tu dobra dusa, ktora mi pomoze? Robim tabulku v exceli (konkretne mam Open Office, ale v podstate maju rovnake funkcie) a neviem ako mam uzamknut prvy riadok aj prvy stlpec, proste aby mi tam ostali ked budem mat dlhu tabulku. neviem ci ma chapete, ale rada este raz vysvetlim.
hron
15.07.05,04:17
Aj v exceli, aj v office sa to robi rovnako.
Umiestni sa kurzor na bunku, ktora ma byt lavou hornou bunkou rolujucej casti listu a v menu "okno" resp "windows" sa vyberie polozka "ukotvit" (bohuzial, angl. ekvivalent nemam po ruke.)
nikulik
15.07.05,05:30
no vyskusala som, ale vzdy mi ukotvilo len jedno, bud len riadok alebo stlpec, ako to urobit aby oba??
zlatica76
15.07.05,05:47
Vyskusane v OpenOffice:
ak chces mat uzamknute prvy stlpec a prvy riadok, nastavis sa na bunku B2 a v ponuke si vyberies Okno / Ukotviť.
liba2
15.07.05,06:05
Vyskusane v OpenOffice:
ak chces mat uzamknute prvy stlpec a prvy riadok, nastavis sa na bunku B2 a v ponuke si vyberies Okno / Ukotviť.---------
Zlatica76: Aj ja ďakujem za radu.
nikulik
15.07.05,07:06
Waw, super, toto som potrebovala, nijak mi to neslo, *dakujem pekne*
brm
15.07.05,08:22
o.k., teda pokračujme : ako sa zlučujú bunky?
Bubika
15.07.05,08:29
o.k., teda pokračujme : ako sa zlučujú bunky?
vyznacis si bunky, ktore chces zlucit a na hornej liste by si mala mat take male a medzi dvoma sipkami, tuk a bunky by mali byt zlucene (teda ak som dobre pochopila, co potrebujes)
Bubika
15.07.05,08:30
vyznacis si bunky, ktore chces zlucit a na hornej liste by si mala mat take male a medzi dvoma sipkami, tuk a bunky by mali byt zlucene (teda ak som dobre pochopila, co potrebujes)
pozeram na to, su to mozno skor pluska ako sipky "+a+"
nikulik
15.07.05,08:30
podla toho ci mas je to word alebo open office, niekedy je to rovnake ale niekedy sa lisia: vo worde: vysvietis to co chces zlucit, prave tlacidlo mysky, klikne sa format buniek, a myslim ze zalozka zarovnanie tam das fajku zlucit bunky, ale v open office je to takto: vysvietis bunky ktore chces zlucit, na hornej liste kliknes format, dalej zlucit bunky, definovat-zlucit bunky.
brm
15.07.05,08:50
podla toho ci mas je to word alebo open office, niekedy je to rovnake ale niekedy sa lisia: vo worde: vysvietis to co chces zlucit, prave tlacidlo mysky, klikne sa format buniek, a myslim ze zalozka zarovnanie tam das fajku zlucit bunky, ale v open office je to takto: vysvietis bunky ktore chces zlucit, na hornej liste kliknes format, dalej zlucit bunky, definovat-zlucit bunky.open office mi pije nervy...skúsim to
Hlinkovx
15.07.05,09:08
KOPÍROVANIE A VLOŽENIE TEXTU -

Karkulka... extra pre teba ;) a aj ostatných...

kliknem tlačítkom myši na začiatok kopírovaného textu
zatlačím pravým tlačítkom myši a potiahnem smerom doprava a napríklad aj dole jednoducho po tom texte, ktorý chcem skopírovať - tlačítko stále držím
keď mám text označený...tlačítko myši pustím
text, ktorý vlastne chcem skopírovať a tou myšou som si ho označila...
sa začierni...
potom stlačím CTRL podržím a stlačím k tomu C ..čiže skrátene CRTL C - to vlastne znamená, že označený text som si skopírovala...
ak si chcem preniesť tento text do napr. Wordu...otvorím si nový dokument...
a ťuknem myšou na začiatok, kde ten príspevok v tom dokumente chcem vložiť
a stlačím CTRL V - čiže CTRL podržím a stlačím k tomu V..- tým sa vlastne skopírovaný príspevok Vloží na mnou určené miesto.....
KEJKA
15.07.05,09:09
o.k., teda pokračujme : ako sa zlučujú bunky?
tie ikonky su pomôcky-skratky. Mozes zlúčiť aj okľukou. Vyznač si bunky, ktoré chceš zlúčiť pomocou (shift+myš). Potom klikni na "format", po otvorení ponuky na "bunky" a vyber v okne v dolnej časti "zlúčiť" - vedľa okienko zaškrtneš.
Dúfam, zže máš SK, CZ verziu a nemusím hľadať angl. ekvivalenty.
Mne sa po zlúčení text sformátuje tak, že je centrovaný na výšku aj šírku ale to už upravíš spôsobom, akoby to bola jedna bunka.