iveta777
28.04.09,09:12
Mám otázku, mám novinový stánok a ľudia si kúpia napr. 0,25 centový lístok na MHD a chcú platiť 50 euroukou. A preto sa chcem opýtať akou môžu platiť či je to v nejakom zákone zahrnuté, lebo mám tržbu 350 eur za den a to sa nedá každemu rozmeniť. Luda sa rozčulujú že musíme maž a preto chcem vedieť či nie je ohraničená hodnota nákupu a peňazí na platenie. Aby som ich na to upozorňovala. ďakujem
Lianka
28.04.09,07:25
Hmm... Neviem, nakolko to ma oporu v zakone, ale u nas ma jedna restika na vchodovych dverach velky oznam: "500 EUR bankovky neberieme."

Ina restika ma zas oznam, ze "za obedove menu nie je mozne platit kartou"...
dragan.michal
28.04.09,07:47
Neviem presne, ale mala by si mat potrebnú hotovost. T.j. mala by si vydat aj z 50€ bankovky. Co sa tyka druhe prispevku, necudujem sa ze neakceptuju pri obedovom menu platbu kartou. Banka si z toho strhne svoje poplatky a majitelovi restiky pride menej penazi. Ale ja by som sa tam tym padom najest nesiel. Ja platim vsade kartou.
wildwind
28.04.09,13:08
Pri trzbe 350 eur by to nemal byt problem.. Kazdopadne treba hladat cestu ako vyhoviet zakaznikovi a nie nejake obmedzenia.

A toto:
Ina restika ma zas oznam, ze "za obedove menu nie je mozne platit kartou"

- je strasna hlupost, ved kartu pouzivaju najma solventnejsi, u ktorych je predpoklad ze tam nechaju viac prachov. Holt slovenske podnikanie...
Blankake
28.04.09,13:36
Pokiaľ viem, nie je stanovené zákonom nejaké obmedzenie prijímania eurobankoviek. Ale s výnimkou Národnej banky Slovenska, banky, pobočky zahraničných bánk a pôšt žiadna strana nie je povinná prijať pri akejkoľvek jednej platbe viac ako 50 kusov euromincí.
Takže tu by sa mal používať "zdravý rozum" a počítať s tým, že mi v malom obchodíku alebo novinovom stánku nebudú mať ráno vydať z 50 eurobankovky za drobný nákup.;)