jozefor
28.04.09,09:26
Zdravim Vas!Vedeli by ste mi poradit pri vybere zateplenia podlahy?Vyska je 10 cm,planujem polozit polystyren 5cm plus 5 cm beton.Mam pouzit polystyren,alebo vatu,v com sa lisia?A ak polystyren musi byt tvrdeny alebo staci klasicky?Za nazor a radu dakujem.
apuke
28.04.09,11:52
jednoznacne by som pouzil 150 tvrdeny podlahovy polystyren a na to poter.
Kamosovi tam dali nejaky makky a teraz mu cela dlazka sada a v rohoch sa mu oddeluju sokle od dlazby.
V stavebninach sa nedaj obalamutit prvou ponuknutou cenou...voci cenniku niekolko desiatok %. Daj si spravit viacero cenovych ponuk.
Nezabudni na separacne folie z dola kvoli asfaltu(ten by ti ten polystyren raz dva poriesil) a z vrchu kvoli vlhkosti z poteru.
Najlepsie je dat tu vrstvu polystyrenu v dvoch vrstvach a prestriedat skary, aby sa minimalizovali prestupy tepla.
chandler
28.04.09,13:47
150?
jozefor
28.04.09,15:38
Z dola uz ma polozeny ter papier.Myslis si ze sa to bude prepadavat ked tam dam 5cm vrstvu betonu?
dracul
28.04.09,18:32
ja som pouzil 5 cm EPS 100 + 5cm betonň
skladbu podlahy mam takuto:

zakladova doska
penetracny nater
hydroizolacia "Ipa"
Eps 100 5cm
folia
sietovina 0,4 15*15
podlahove kurenie/ fenix /
poter 5cm /beton + plastifikator/

urobil som ale jednu chybu nedal som foliu medzi polystyren a Ipu. hovorim o znasanlivosti Eps s asfaltom
chcem sa opytat nejakeho odbornika je v tom velky problem?
noman1
28.04.09,18:32
ak riesis klasicku spodnu dosku/mineral vata je zbytocna na poschodie zas vynikajuca prechod hluku/ EPS polyst. ma viacero pevnosti
100 S, 150 S, 200 S... cim vacsie cislo tym vacsiu zataz prenesie, rozdiel v cene je cca 200 sk/na m3 medzi typmi. ja ti doporucujem 100S vo vnutry na strechy sa davaju vyssie zataze + izolacne folie, skrz pochodznost-nejde beton...

ak budes davat kary siet + poter a vsade bude mat 5 cm nemusis sa nicoho bat to ti roznesie po celej ploche rovnomernu zataz, ak budes mat poschodie dilatuj okolo stien /prenos zvuku...