hromka
28.04.09,09:45
Ahojte poraďáci. Má niekto z vás skúsenosť s kúpou nábytku cez niektorý z poľských eshopov? viete mi niektorý konkrétny odporučiť?
Stanislav 1975
28.04.09,07:48
Ahojte poraďáci. Má niekto z vás skúsenosť s kúpou nábytku cez niektorý z poľských eshopov? viete mi niektorý konkrétny odporučiť?
Neviem,ale toto by som neriskol, Poliaci síce majú lacnejšie veci, ale bez toho aby som vedel aký kus od nich kupujem by som od nich nič nebral-náhodou bude poškodený alebo vadný a budeš sa hádať niekde v Polsku???- neviem,ale cez polský e-shop by som fakt nešiel
Ivetauct
06.05.09,07:24
Ja žijem s Poliakom na Slovensku už 5 rokov a kupujeme v Poľsku skoro všetko. V slovenských obchodoch ma veľa obchodníkov poľské tovary a hovoria, že sú slovenské. My sme kúpili 2 roky dozadu v Poľsku v meste Žiwiec kuchynský nábytok.Na naše stal 10000,- Sk a v Čadci mali ten istý za 18000,- Sk. V Žiwci je obchod : swet mebli (veľa nábytku tam je). Chodíme aj do Poľského Ciesina do Castorami na dvere, dlaždice, betony,...
Dobroslava
06.05.09,08:02
Ja žijem s Poliakom na Slovensku už 5 rokov a kupujeme v Poľsku skoro všetko. V slovenských obchodoch ma veľa obchodníkov poľské tovary a hovoria, že sú slovenské. My sme kúpili 2 roky dozadu v Poľsku v meste Žiwiec kuchynský nábytok.Na naše stal 10000,- Sk a v Čadci mali ten istý za 18000,- Sk. V Žiwci je obchod : swet mebli (veľa nábytku tam je). Chodíme aj do Poľského Ciesina do Castorami na dvere, dlaždice, betony,...
Kde je prosím ten Ciesin ?
Ivetauct
06.05.09,08:07
Ja neviem dobre písať po poľsky, ale za Českým Tešínom je Poľský Ciesin. Sú tam aj burzy aj veľké obchody
josiph68
10.05.09,18:29
i keď je to už dávnejšia téma,ale musím reagovať pre všetkých.
ak si chcete kupiť nábytok na jeden dva roky,tak prosím nakupujte lacnejšie a kdekoľvek!!!
Marioo
10.02.12,17:18
Ono tie cenové rozdiely nie sú až také veľké a ako bolo spomenuté čo ušetríš to minieš na reklamácie. Na Slovensku je veľká konkurencia a tak sú ceny na minime. Skús si ísť najskôr pozrieť do nejakej predajne nábytku (http://predajnabytku.sk) kvalitu kupovaného nábytku ak nakupuješ cez internet. Môj sused kupoval takto nábytok BRW (http://predajnabytku.sk/?s=brw+-) priamo z PL ale bývam pri hraniciach -skúsim získať link na eshop.
mmmm1
10.02.12,18:00
Nemyslím, že slovenský nábytok je kvalitnejší ako poľský. Ani že poľský je kvalitnejší ako slovenský. Je to ako-ktorý, tak ako so všetkým. Ja som dcére kupovala do detskej všetok nábytok z PL- BRW pred 10 rokmi, a nemáme s ním najmenší problém. Sestra ho má tiež už viac ako 13 rokov a bez problémov. Známa si dávala robiť pred 4-5 rokmi kuchyn.linku, že slovenskú a všetky dvierka sa jej poodúvali, tá vrchná vrstva, akoby hrubá tapeta- neviem to odborne pomenovať. Suseda má z Poľska už asi 7 rokov a není problém. A ešte jeden príklad- kamarátka si kúpila do obývačky nábytok -rustikal-masív.Cena cca 80 000 Sk! Zo slovenského obchodu, kde jej tvrdili, že je slovenský. Po roku sa jej na niektorých miestach rozsušil. Išla ho reklamovať, a až vtedy sa dozvedela, že bol poľský. Výmenu jej sľubovali ďalši rok. A nič. Napokon zistila adresu kde sa v polsku vyrába, zavolala tam a do týždňa jej poliaci doviezli nový s ospravedlnením a darčekom! Podotýkam, že firma bola až úplne zo severu, a povedali, že s daným obchodom zrušili dávnejšie spoluprácu, lebo zrejme zlým skladovaním sa ich nábytok ničil. Dodnes má všetko v poriadku. Takže nemusí byť všetko poľské zlé ani to že je niečo lacné, neznamená že je to zlé. Ak je cena kuchyn linky 10000 a tu 18000 a tá za 10000 mi vydrží aspoň 7 rokov, tak prečo nie? a o 7 rokov mám novú kuchyňu.