katti
15.07.05,07:49
Ahojte.

Prosím Vás o radu.
Zamestnanec zaplatil PHM do služobného auta zo svojho osobného účtu. (NA bločku z ERP je uvedené číslo jeho karty.)
Ja som mu to preplatila. Môžem si uplatniť z DPH?
Veľmi pekne Vám ďakujem.
bea
15.07.05,05:58
To je ako keby nakúpil PHM za hotové. DPH si môžeš uplatniť.
porfin
15.07.05,06:05
Nezáleží, že zaplatil zamestnanec za PHL zo svojho účtu, dôležité je, že máš bločik za čerpanie PHL a tak ho dáš do účtovníctva, uplatníš si PHL a zamestnancovi to vyplatíš v plnej sume.
Susan
15.07.05,06:20
Moj nazor je iny. Nakolko zamestnanec nie je platca DPH a zaplatil nakup PHM zo svojho sukromneho uctu a dava si ho preplatit, nemoze si zamestnavatel uplatnit z uvedeneho nakupu DPH. Keby na blocku nebolo uvedene, ze nakup PHM bol plateny kartou cislo....., tak nikto nezisti, ze sa platilo z firemnych penazi, alebo z penazi zamestnanca ako neplatcu DPH.
Petronela
15.07.05,06:42
Nesúhlasím so Susan, tak ako píše Bea , je to ako nákup za hotové a je jedno či to dal z vlastnej peňaženky alobo z vlastného účtu.
katti
15.07.05,07:09
Ďakujem Vám. Môj názor bol, že si DPH uplatniť nemôžem.
durisovad
15.07.05,15:09
Moj nazor je iny. Nakolko zamestnanec nie je platca DPH a zaplatil nakup PHM zo svojho sukromneho uctu a dava si ho preplatit, nemoze si zamestnavatel uplatnit z uvedeneho nakupu DPH. Keby na blocku nebolo uvedene, ze nakup PHM bol plateny kartou cislo....., tak nikto nezisti, ze sa platilo z firemnych penazi, alebo z penazi zamestnanca ako neplatcu DPH.Ja som si ista, ze danova kontrola by takto neuplatnenu DPH vyhodila z dane z prijmu. Alebo takuto DPH uctujes ako nedanovy naklad?
A co ak zamestnanec zaplati za nakup zo svojej penazenky a az potom si da nakup preplatit v pokladni firmy? Ved ani penazenka zamestnanca nie je platca DPH. A podla mna je jedno, ci zamestnanec platil z penazenky hotovymi alebo svojou kartou. Niektori ludia hotove peniaze vobec nepouzivaju.
Paula
15.07.05,15:37
Dostal sa mi do rúk doklad, aký som ešte nemala. Pracovník nakúpil do firemného auta benzín za 700,- Sk, priniesol doklad "POTVRDENKA o odbere tovaru na čerpacej stanici na PLATOBNÚ KARTU" (Slovnaft). Nakúpil vlastne za "dar" od nejakého zväzu...... Dá sa aj tento nákup preplatiť? Ďakujem za radu :)
durisovad
15.07.05,15:40
Ak ta potvrdenka splna nalezitosvi danoveho dokladu, ak je tam uvedene, kolko benzinu a v akej jednotkovej cene cerpal, ak je vycisleny danovy zaklad a DPH, tak by som to uznala.
Paula
15.07.05,15:43
Je tam všetko potrebné :) dík