abel
28.04.09,12:03
Dostala som dnes tento mail, ktorý - na rozdiel - od iných - ďalej šírim a možno bude mať svoj zmysel.
Chobot
28.04.09,11:51
Dostala som dnes tento mail, ktorý - na rozdiel - od iných - ďalej šírim a možno bude mať svoj zmysel.


.... vážne sa tváriaci hoax.... :rolleyes:
Stanislav 1975
28.04.09,11:59
.... vážne sa tváriaci hoax.... :rolleyes:
Tibor, síce neviem, čo to je hoax(niečo ako spam?)-ale naozaj, čo sa píše v tom maili je pravda a naozaj takto najjednoduchšie zistíš, či niekto má príznaky mozg.porážky...
syrik
28.04.09,12:08
Súhlasím s tým mailom...aj keď v tom príbehu, Ingrid vedela rozprávať, keď vysvetlovala, že mala zlú obuv.. pravdepodobne aj chodiť,keď aj s pomocou...keby šlo o mŕtvicu, asi by to možné nebolo :o
buchač
28.04.09,12:11
Tibor, síce neviem, čo to je hoax(niečo ako spam?)-ale naozaj, čo sa píše v tom maili je pravda a naozaj takto najjednoduchšie zistíš, či niekto má príznaky mozg.porážky...

http://sk.wikipedia.org/wiki/Hoax


Abel Dostala som dnes tento mail, ktorý - na rozdiel - od iných - ďalej šírim a možno bude mať svoj zmysel.

....šak neblbni .....
Chobot
28.04.09,12:15
Tibor, síce neviem, čo to je hoax(niečo ako spam?)-ale naozaj, čo sa píše v tom maili je pravda a naozaj takto najjednoduchšie zistíš, či niekto má príznaky mozg.porážky...

Toto je zase základným príznakom hoaxu:

Jeden kardiológ tvrdí, že pokiaľ každý človek, ktorý obdrží tento email a pošle ho ďalej aspoň ďalším 10 ľuďom, si môže byť istý, že bude zachránený (aj vďaka jemu) aspoň jeden ľudský život.

Posielajme ďalej a ďalej, aby sme zahltili všetky poštové schránky. Takže aj keď to sú príznaky mŕtvice, ten e-mail nevznikol preto, aby zachraňoval niekoho, ale aby sa šíril.
syrik
28.04.09,12:15
Inak mimochodom, téma mozgová mŕtvica tu už tuším je znovu 2x :o
Etela
28.04.09,12:20
A keď už, tak nie kardiológ, ale neurológ - tam spadajú mozgové mrtvice.
Stanislav 1975
28.04.09,12:21
Toto je zase základným príznakom hoaxu:

Jeden kardiológ tvrdí, že pokiaľ každý človek, ktorý obdrží tento email a pošle ho ďalej aspoň ďalším 10 ľuďom, si môže byť istý, že bude zachránený (aj vďaka jemu) aspoň jeden ľudský život.

Posielajme ďalej a ďalej, aby sme zahltili všetky poštové schránky. Takže aj keď to sú príznaky mŕtvice, ten e-mail nevznikol preto, aby zachraňoval niekoho, ale aby sa šíril.
Maš síce pravdu, ale radšej dostať jeden hoax ako kvapavku...:D:D:D
abel
28.04.09,12:25
Toto je zase základným príznakom hoaxu:

Jeden kardiológ tvrdí, že pokiaľ každý človek, ktorý obdrží tento email a pošle ho ďalej aspoň ďalším 10 ľuďom, si môže byť istý, že bude zachránený (aj vďaka jemu) aspoň jeden ľudský život.

Posielajme ďalej a ďalej, aby sme zahltili všetky poštové schránky. Takže aj keď to sú príznaky mŕtvice, ten e-mail nevznikol preto, aby zachraňoval niekoho, ale aby sa šíril.
No veď som hneď na začiatku uviedla, že možno to bude mať zmysel. Niektorí sa dozvedeli, čo je hoax, niektorí, aké sú príznaky mŕtvice a ja viem základné príznaky hoaxu. ;)
arizona
28.04.09,13:22
...
...základné príznaky hoaxu. ;)
:D:D:D to sa Ti podarilo:D:D:D
betka
19.09.09,10:30
Tiež som čítala jeden článok, s kt. som sa potrebovala podeliť s VAmi:

Rozpoznajte mozgovu mŕtvicu včas

Dušan (42) z Trnavy bol zdravý muž. Večer si bez akýchkoľvek problémov ľahol do postele. Ráno sa nedokázal postaviť na nohy. Zošmykol sa na zem, kde sa len tak krútil na jednom mieste. Ešte šťastie, že nablízku bola jeho mama a ihneď zavolala sanitku. Dušana postihla mozgová mŕtvica. (NA FOTOGRAFII - DUŠAN DOHNÁL: „Prekonal som mozgovú mŕtvicu, vďaka modernej liečbe, ktorú som dostal včas, môžem normálne pracovať,“ vraví)


Toto je jeden z príkladov, keď sa náhla mozgová príhoda skončila šťastne. Dušan Dohnál dnes pracuje ako správca počítačovej siete v trnavskej nemocnici. „Som v poriadku, necítim žiadne obmedzenie v práci,“ vraví muž, ktorému sa pred rokom upchala cieva v mozgu. Lekári však upozorňujú, že medzi nami je ešte veľa ľudí, ktorí podceňujú príznaky mozgového infarktu. „Pacienti prichádzajú za lekárom po dvoch dňoch od prekonania mozgovej mŕtvice. Často vravia: Od predvčerajška zle hovorím, myslel som si však, že to prejde,“ opisuje príklady z praxe Peter Turčáni, hlavný odborník na neurológiu. To je však veľká chyba.
Dedinčania, pozor!

Lekári musia nasadiť liečbu – trombolýzu, do troch hodín od prvých príznakov. Trombolýzu podávajú v dvadsiatich nemocniciach. Podáva sa trombolytikum – liečivo, ktoré rozpúšťa krvnú zrazeninu. Neotáľajte preto zbytočne a ihneď volajte záchranku, skutočne ide o čas. Najmä ak bývate na dedine vzdialenej niekoľko kilometrov od väčšieho mesta. Mozgová mŕtvica sa totižto nedá liečiť už v sanitke, tak ako je to pri infarkte srdca. Ak budete váhať, chorý môže ochrnúť na polovicu tela a významne sa poškodí jeho rečový prejav. Aj keď ochrnutie sa dá následnou rehabilitáciou upraviť, poškodenie reči sa lieči veľmi ťažko.
Čo je to mozgová mŕtvica

Ide o stav, keď sa cieva v mozgu upchá krvnou zrazeninou alebo poškodené cievy v mozgu sa veľmi nebezpečne zúžia až tak, že krv cez ne nemôže prúdiť. V oboch prípadoch sa cieva zablokuje, uzatvorí.
Príznaky mozgovej mŕtvice

Lekári upozorňujú, že stačí, ak sa objaví len jeden z príznakov, už treba volať záchranku. Sanitku volajte, aj keď príznaky po pár minútach ustúpia. To, že sa mozgová mŕtvica ozve znova, je veľmi pravdepodobné.

1. Stŕpnutie, respektíve ochrnutie na polovicu tela vrátane polovice tváre. Teda od hlavy až po nohy, akoby ste si spravili pomyselnú os.

2. Človek sa nevie usmiať na oba kútiky, jedna strana úst je stŕpnutá a poklesnutá.

3. Postihnutý nevie rozprávať, respektíve hovorí zle a nezrozumiteľne.

4. Nerozumie, čo mu hovoria iní ľudia.

5. Pocit slabosti v rukách a nohách vždy na jednej strane tela. Práve tento príznak ľudia často prehliadnu alebo si povedia, že to prejde a ráno sa zobudia ochrnutí.

6. Chorý si nedokáže zapnúť gombíky na odeve.

7. Niekedy stratí vedomie.

8. Krátke zahmlenie na jedno oko trvá len niekoľko sekúnd či minút, je to často podceňovaný príznak.

9. Závraty, človeku sa zatočí hlava, nedokáže chvíľu chodiť, spojené s vracaním, niekedy sú tieto pocity len prechodné, a to ľudia podcenia.

10. Dobrým testom na odhalenie príznakov mozgovej mŕtvice je aj požiadať príbuzného, aby sa usmial, zapískal alebo ukázal zuby či vyplazil jazyk. Ak pri úsmeve ovísa jeden kútik, je to jasný signál náhlej mozgovej príhody. Rovnako keď nedokáže zapískať, vyceriť zuby či vyplaziť jazyk.

11. Príbuzného tiež môžete požiadať, aby predpažil obe ruky pred seba a otočil dlaňami hore. Ak jedna ruka rýchlo klesá, je to znak mozgovej mŕtvice.