kabatik
28.04.09,12:31
Neviem či nie som trochu mimo témy, ale nenašiel som radu na môj problém.
Dal som inzerát, že predám telefón. Ozval sa záujemca a chce ho poslať na dobierku. A tu je môj problém. Ešte som nič na dobierku neposielal. Dohodli sme sa ,že telefón mu predám za 10 Euro.
Ako teraz postupovať, aby všetky náklady spojené s dobierkou zaplatil ten pán. Koľko sa vlastne platí dobierka? Musím niečo vyplniť na pošte ? Keby sa niekto unúval a napísal taký postup. Dík
ivka70
28.04.09,10:35
Na poste ti poradia.
V skratke, balicek zabalis, prides na postu, spytas sa ,kolko by stala dobierka, cenu balicka + dobierky napises na sek, ktory k dobierke prilozis spolu s vypisanym sprievodnym listok /obe ti daju na poste/.
Ked bude dobierka dorucena, posta si vyuctuje u adresata danu sumu a potom tebe posle tie peniaze cez tebo uvypisany sek. /da sa prebrat na adrese alebo inym sekom sa daju peniaze poslat na ucet/
kabatik
28.04.09,10:59
Čítal som tu, že pri preberaní dobierkových peňazí si pošta zaúčtovala 8,5 eur za pripísanie k účtu. To by nebolo pre mňa moc dobre. To by som mu ten telefon potom daroval. Je to tu:
http://www.porada.sk/t8403-p6-dobierka.html
príspevok 53
paťuška
28.04.09,11:03
Nebude rozumnejšie spýtať sa na pošte?
kabatik
28.04.09,11:10
Asi áno, ale nechcel som tam robiť divadlo. U nás na pošte sú vždy dosť veľké rady. Tak idem na poštu.
ivka70
28.04.09,11:11
Čítal som tu, že pri preberaní dobierkových peňazí si pošta zaúčtovala 8,5 eur za pripísanie k účtu. To by nebolo pre mňa moc dobre. To by som mu ten telefon potom daroval. Je to tu:
http://www.porada.sk/t8403-p6-dobierka.html
príspevok 53
Na poste sa treba spytat na vsetky poplatky, suvisiace s dobierkou a tie pripocitat k cene telefonu.
VladoaKatka
28.04.09,11:17
Neviem či nie som trochu mimo témy, ale nenašiel som radu na môj problém.
Dal som inzerát, že predám telefón. Ozval sa záujemca a chce ho poslať na dobierku. A tu je môj problém. Ešte som nič na dobierku neposielal. Dohodli sme sa ,že telefón mu predám za 10 Euro.
Ako teraz postupovať, aby všetky náklady spojené s dobierkou zaplatil ten pán. Koľko sa vlastne platí dobierka? Musím niečo vyplniť na pošte ? Keby sa niekto unúval a napísal taký postup. Dík

Na pošte by Ti mali dať tlačivá :
1. Poštová sprievodka - podací lístok
pozn. samoprepisovací 3-stranný doklad, ktorý slúži na zasielanie balíkov
2. Poštový peňazný poukaz H 2.triedy PODAJ (modré tlačivo)
pozn. je to druhá časť, vlastne tento poukaz musíš vypísať, aby Ti pošta poukázala dobierkovú sumu - na adresu. Môžeš si zvoliť namiesto doručenia na adresu aj na účet, vtedy musíš vypísať Poštový peňažný poukaz U. (zelené tlačivo)
Za podanie takejto dobierky na pošte zaplatíš cca 2 - 2,5 €, závisí to od váhy, poistenia atď.
Teda ak chceš za telefón 10 € nechaj si na pošte vypočítať koľko budeš platiť a to pripočítaj a potom s takou sumou vyplníš tlačivá.

Ešte by som podotkla, ak ste sa nedohodli, že výdaje so zaslaním bude znášať kupujúci, tak sa môže ľahko stať, že adresát odmietne alebo si rozmyslí prevzatie dobierky a Ty zaplatíš "poštovné" aj späť k Tebe.
VladoaKatka
28.04.09,11:21
Čítal som tu, že pri preberaní dobierkových peňazí si pošta zaúčtovala 8,5 eur za pripísanie k účtu. To by nebolo pre mňa moc dobre. To by som mu ten telefon potom daroval. Je to tu:
http://www.porada.sk/t8403-p6-dobierka.html
príspevok 53
Iné poštový sadzobník platí pre zasielanie na Slovensku, resp. CZ a iný pre medzištátne zasielanie, tam sú poplatky oveľa vyššie.
Lianka
29.04.09,14:49