anee
28.04.09,13:13
Dobry den prajem. prosim o opomoc v programe omaga. pri prepojeni s ERP ked vyskusali či nam ide fiskalny modul a tym fiktívne predali par kusov tovaru. ako stornujem tento predaj? ked som si dala vymazat to sa samozrejme nedalo.
anee
03.07.09,08:00
Nikto tu nepracuje cez OMEGU na ERP?
jajko50
03.07.09,08:08
ERP cez Omegu nepoznám. V každej RP a tak aj cez Omegu by sa malo dať použiť funkcia storno predaja a v dennéj uzávierke by sa to malo zohladniť. Skús dobre poprezerať funkcie - sám som zvedavý ako si to vyriešila. Držím palce.
Ak by to ozaj nešlo, tak to potom musíš z tržieb účtovne dostať preč interným účtovným predpisom/dokladom/.
anee
08.07.09,06:45
Cez fakturácia - malobchod predaj (takto sa predava cez OMEGU) a dole na pravej strane je moznost Refundacia. tým sa stornuje predaj.
Dalšia vec ohlade predaja je ze kým pri fakturácii je predaj 6xx a výdajka 5xx tak to pri predaji cez ERP neviem prečo ale nefunguje. zatial je to tak ze výdajka sa vygeneruje automaticky na účtoch 5xx ale na strane 6xx sa nestane nič. aj ked mi hovorili ze pri dennej uzávierky by sa to malo preúčtovat neviem ako na 6xx ale zatial to nefunguje. v kros mi stým nevedeli pomoct a chlapík kt nam to inštaloval je nazastihnutelný.
anee
28.07.09,09:16
nieviem koho by to mohlo zaujímat ale konečne som na to došla.
Takže čo nie je v knihe: keď sa predáva cez OMEGU-fiškálny modul tak samozrejme na sklad sa pridá tovar a cez cenník-cenník služieb sa pridajú služby, tam pri cene si treba zavoliť cenu ako predvolenú a len v tom prípade sa tieto služby zjavia pri maloobchodnom predaji. potom pri mesačnej uzávierke na fiškálnom module treba zvlášť zaúčtovať mesačnú uzávierku podla rozpisu (prehlady-hlavná kniha-dole je také ze manažérske funkcie-prehľad predajov cez ERC) tu si spočítate tovar a služby a podľa toho za zaúčtuje uzávierka. inač predaj cez maloobchodný predaj sa nezaúčtuje nikam.
Pekný deň každému a dúfam že som niekomu pomohla
kvapocka
16.10.14,15:32
dakujem mne to pomohlo, chcem sa vsak opytat mi stym zaciname teraz, to znamena ze mesacna uzavierka sa neda urobit hned iba cez tie manazerske funkcie?
2. su potrebne vklady a vybery?
3.ako zaevidujem vlastne tento modul - mi sme ho tu nejak dali ale stale nam vypisuje 0 eur a mame uz predaj za cca 200 eur
dakujem