satan11
28.04.09,16:09
Dobry den,
poprosil by som o pomoc. Realne mi hrozi prepustenie z prace. A chcel by som sa informovat aky mam narok na odstupne. Pracujem v tej firme vyse 20 rokov. A potom ked uz budem nezamestnany ,tak budem brat socialne davky? A ked hej tak kolko resp. ako by som si vypocital vysku tychto mojich socialnych davok. diki moc
Chobot
28.04.09,14:13
Dobry den,
poprosil by som o pomoc. Realne mi hrozi prepustenie z prace. A chcel by som sa informovat aky mam narok na odstupne. Pracujem v tej firme vyse 20 rokov. A potom ked uz budem nezamestnany ,tak budem brat socialne davky? A ked hej tak kolko resp. ako by som si vypocital vysku tychto mojich socialnych davok. diki moc

AK to bude prepustenie z dôvodu organizačných zmien (že si pre firmu nadbytočný), tak máš nárok na 3 mesačné odstupné.

Po skončení PP budeš mať pravdepodobne nárok na podporu z úradu práce po dobu 6 mesiacov. Podpora je približne polovica tvojho priemerného platu.
Stanislav 1975
28.04.09,14:15
Dobry den,
poprosil by som o pomoc. Realne mi hrozi prepustenie z prace. A chcel by som sa informovat aky mam narok na odstupne. Pracujem v tej firme vyse 20 rokov. A potom ked uz budem nezamestnany ,tak budem brat socialne davky? A ked hej tak kolko resp. ako by som si vypocital vysku tychto mojich socialnych davok. diki moc
Ak pracuješ vo firme, viac ako 5 rokov tak máš nárok na 3 mesačné odstupné(ak kolektívna zmluva nezaručuje vyššie odstupné)-čo sa týka soc. dávok, tak tam je viac kritérií podľa ktorých sa to počíta...
Stanislav 1975
28.04.09,14:17
AK to bude prepustenie z dôvodu organizačných zmien (že si pre firmu nadbytočný), tak máš nárok na 3 mesačné odstupné.

Po skončení PP budeš mať pravdepodobne nárok na podporu z úradu práce po dobu 6 mesiacov. Podpora je približne polovica tvojho priemerného platu.
Tibor,predbehol si ma, ty si ako jastrab :D;)

samozrejme polovicu z toho, čo je na papieri, lebo vieš ako sa dnes zamestnávajú ľudia- na papieri minimálna mzda a zbytok na ruku pomimo a teraz títo ľudia na to najviac doplatia...:(