tutiola
28.04.09,18:39
Túto tému chcem nasmerovať na vaše zážitky,
zvyky, príbehy............

(Prosím nie politické)
alla66
28.04.09,16:51
V posledných rokoch na prvého mája vždy sadíme zemiaky:mee:....tento rok sme sa poponáhľali:--- UŽ JE TO UDĚLÁNO, UŽ JE TO HOTOVO!!! :D:D:D
tetrisss
28.04.09,16:54
U nas sa hovori / a aj cini /, ze kazda deva ma byt pobozkana pod rozkvitnutou ceresnou prveho maja, aby vraj nebola majove tela.
tutiola
28.04.09,17:06
V predvečer 1.mája mládenci v dedine stavali máje pre dievča, ktoré bolo blízke ich srdcu. My sme vykukovali spoza záclon a čakali, či sa dačo ujde aj nám. Ráno už každá dievka sledovala,či máj je postavený aj u susedov potom sa išlo do sprievodu, poobede sme sadili a večer bol "majáles".
alla66
28.04.09,17:23
U nas sa hovori / a aj cini /, ze kazda deva ma byt pobozkana pod rozkvitnutou ceresnou prveho maja, aby vraj nebola majove tela.

iné verzie:
♥Na prvého mája má vraj mládenec dievčinu pobozkať pod rozkvitnutou čerešňou inak zostane prašivá*....

♥ Dievka pobozkaná na prvého mája pod čerešňou sa do roka vydá....

♥ Podľa ľúbostnej mágie sa verilo, že ak si zamilovaní dajú bozk na 1. mája, láska vydrží dlho.
tutiola
29.04.09,14:20
Pred 35 rokmi ako mladá stredoškolačká som mala v dedine na starosti prácu s deťmi a mládežou. V predvečer 1. a 9. mája som robievala s nimi po dedine lampionový sprievod so spevom. Ľudia vychádzali na priedomia a spievali s nami. Rozsvietené lampiony, veselé oči deti, bolo veselo. Minule mi to pripomenul jeden mladý muž s dediny, keď sme mali stretnutie rodákov z obce, či sa na to ešte pamätam. A ako mi povedal tak veselo od môjho odchodu už nebolo, nebolo ani toho, kto by sa bol ujal deti a vždy v máji spomína na tie časy.
http://www.utrochslnc.sk/files/images/ORgov%C3%A1n.thumbnail.JPG