i.rentka
28.04.09,20:10
Môže mi niekto poradiť ?
Mam takíto problém : V práci nám dali z organizačných dôvodov podpísať papier o tom že budeme doma na 60%.Takže sme boli doma ale nakoniec nám tých 60% nezaplatili ale dali nám tie hodiny čo sme boli doma do mínusu v časovom konte,teraz si ich musíme nadrábať.Chcem sa spýtať či má na to firma právo ale sa môžem niečim ohradiť?Za radu vopred ďakujem.
kyblik
28.04.09,19:58
Ide jednoznacne o podvod zo strany firmy ( mozno v dosledku krizy...). Teraz je namieste niekolko otazok: Ak Vam nedali vypovede nie je to az take zle, nie? Mas kopiu papiera, ktory si podpisal? Peniaze Vam posielaju na ucet?, ak ano maju doklad...? Teraz pripomienka: Ak Vam ich slubili a neposlali je to na trestne oznamenie... A nakoniec rada: Je obdobie krizy a stupnujucej sa nezamestnanosti... ak tych hodin nie je vela, nerobil by som zbytocny krik, nadrobil by som - je to ako by si nadrabal nahradne volno. Len s tym rozdielom, ze ty si si ho uz vybral...
alla66
28.04.09,20:33
Na výplatu si mal len 60%......ak nie a dostal si celú výplatu a máte vo firme flexibilnú pracovnú dobu, t.j. máš to podchytené v pracovnej zmluve,i kolektívnej

zmluve, myslím, že áno....koľko si bol doma?


Tipujem....Nadrobiť chýbajúce hodiny máte asi do konca roka.