Iveta
15.07.05,09:00
Jožko, prosím, mohli by ste sa vyjadriť k tomuto problému:

http://www.porada.sk/showthread.php?p=101537#post101537
Iveta
15.07.05,07:25
Jožko, prosím, mohli by ste sa vyjadriť k tomuto problému:

http://www.porada.sk/showthread.php?p=101537#post101537Našla som si odpoveď na stránke VšZP:

Výška preddavku na poistné je najviac 4 (2) % z trojnásobku priemernej mesačnej mzdy - momentálne 43 095 Sk. Bude od 01. 07. 2005 podľa predpisu č.163/2005 Z.z. zvýšená táto suma na 47 475 Sk?
Výška maximálneho mesačného preddavku na poistné je 14 % (7 % u zdravotne postihnutých osôb) zo 43 095,-- Sk. Táto suma (predstavuje 3-násobok priemernej mesačnej mzdy v hospodárstve SR za rok 2003) sa od 1. júla 2005 meniť nebude, ale platí pre celý kalendárny rok 2005.
Odpoveď vypracoval: JUDr. Dušan Kopecký, OP, dňa 28.6.2005
marek32
15.07.05,07:30
Jožko, prosím, mohli by ste sa vyjadriť k tomuto problému:

http://www.porada.sk/showthread.php?p=101537#post101537
Pán Mihál sa k tomuto problému už vyjadril.

http://www.porada.sk/showthread.php?t=8187&page=7&pp=10
Iveta
15.07.05,07:36
Marek, O.K., našla som to.
Jozef Mihál
15.07.05,07:44
Na obhajobu Cígler Software by som dodal, že ak v každých novinách nájdete, že od 1.7.2005 sa zvyšuje max. VZ aj na zdravotné poistenie, tak sa im ani nečudujem, že to aplikovali do svojho SW.
Iveta
15.07.05,07:55
Mali by sa riadiť hlavne podľa J. Mihála a Porady...
Jara
15.07.05,08:15
Na obhajobu Cígler Software by som dodal, že ak v každých novinách nájdete, že od 1.7.2005 sa zvyšuje max. VZ aj na zdravotné poistenie, tak sa im ani nečudujem, že to aplikovali do svojho SW.:D
Je to síce pekné, že sa ich zastavate, ale to nieje 1.prípad. :confused: Myslím, že takáto firma by sa nemala zaoberať tým, že všade v novinách videla napísané že to je tak...:eek: My /teda užívatelia/ predsa platíme za up-grade a preto máme právo za svoje peniaze mať 100%-né informácie, a keď dostaneme novú verziu tak byť spokojní, že to nebudeme musieť kontrolovať u každého zamestnanca, či to je správne...:mad:

Nám je jedno či majú jednu poradkyňu alebo ich majú 100, ale nech to je OK. Nech sa na nich dá spoľahnúť.:cool: :rolleyes: :D
na margo:
Pán Mihál, nedali Vám ponuku na spoluprácu? Veď už sme tu o tom hovorili, že by to bolo super, keby nesúperili SW-isti ale spolupracovali a aby nám pomáhali. :D
Iveta
15.07.05,13:06
Dostala som odpoveď od p. Garaja z Cigler SW:

Dobrý deň,
máte pravdu. Napriek tomu, že všetky tradičné odborné zdroje, ktoré používame (poradca podnikateľa, enoviny…) uvádzajú novú hodnotu vymeriacieho základu vo výške 47 475, správna hodnota (potvrdená zdravotnými poisťovňami)je 43 095 – teda pôvodne platná od 1.1.2005.
Tabuľku si samozrejme môžete opraviť a to odporučíme aj našim zákazníkom.
Vďaka za upozornenie.
endrju
15.07.05,16:37
Veď už sme tu o tom hovorili, že by to bolo super, keby nesúperili SW-isti ale spolupracovali a aby nám pomáhali.
Jara,

usmievam sa :) a tajne dúfam, že niekedy sa podarí aspoň v niektorých otázkach zjednotiť postup programátorov a užívateľov najmä voči tým, ktorí vymýšľajú nevykonateľné pravidlá. To "tajne dúfam" je napísané takým malým písmom preto, že zrealizovanie takejto myšlienky je možno rovnako pravdepodobné ako moja výhra Jackpotu v Lote.
Dúfam však naďalej aj preto, že nádej umiera posledná...

Myslím si, že všetci so záujmom pomáhať niekomu inému nezávisle od toho či tento "niekto" je súčasne ich chlebodarcom, sa na Porade prejavujú dostatočne aktívne.:p
:cool::):D;):p
Na Porade je skutočne nadpriemerná koncentrácia ľudí ochotných pomáhať.
:p;):D:):cool:

Avšak ani programátori nežijú len z dobrého pocitu z vykonanej práce. Bez toho súperenia sa to preto asi nikdy nezaobíde.:o

O vzájomných vzťahoch programátorov a užívateľov sa nebudem podrobne rozpisovať.
Pravidelne sa stretávam s pozitívnymi :) a aj negatívnymi :mad: názormi programátorov a užívateľov na ktorýkoľvek program, programátorov na ktoréhokoľvek užívateľa a užívateľov na ktoréhokoľvek programátora. Asi je nemožné vyhovieť vždy a každému.:p
U nás vo firme sme už dávnejšie skonštatovali, že najväčší nedostatok akéhokoľvek programu sa nachádza medzi klávesnicou počítača a stoličkou.
Pritom nie je vôbec podstatné, či na tej stoličke sedí programátor alebo užívateľ.;)
V jednom prípade je to tak a v inom presne naopak.:cool:
Najhoršie je, keď tým problémom sú všetky zúčastnené strany sedávajúce na stoličke vedľa počítača.:(
pingino
16.07.05,12:29
Na obhajobu Cígler Software by som dodal, že ak v každých novinách nájdete, že od 1.7.2005 sa zvyšuje max. VZ aj na zdravotné poistenie, tak sa im ani nečudujem
Tento isty nezmysel som nasiel napr. aj na www.enoviny.sk



Je to síce pekné, že sa ich zastavate, ale to nieje 1.prípad. :confused: Myslím, že takáto firma by sa nemala zaoberať tým, že všade v novinách videla napísané že to je tak...:eek: My /teda užívatelia/ predsa platíme za up-grade a preto máme právo za svoje peniaze mať 100%-né informácie, a keď dostaneme novú verziu tak byť spokojní, že to nebudeme musieť kontrolovať u každého zamestnanca, či to je správne...:mad:

Nám je jedno či majú jednu poradkyňu alebo ich majú 100, ale nech to je OK. Nech sa na nich dá spoľahnúť.
Jara, skusili ste sa napr. v januari opytat na ministerstve zdravotnictva akym sposobom sa pocitaju preddavky zamestnavatela za zamestnancov na zdravotne poistenie?

Alebo na urade pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou co znamena udaj "Pocet kalendarnych dni" na vykaze?

Skuste to niekedy a potom mozno Ciglerovcom ich chybu odpustite.
liba2
16.07.05,16:54
[QUOTE=pingino]

Mňa zaujala táto veta, najmä slová v úvodzovkách:
Alebo na urade pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou co znamena udaj "Pocet kalendarnych dni" na vykaze?
Neviem, či to tu na Porade už bolo preberané, ale ja si myslím, že tam má byť súčet všetkých kalendárnych dní poistenia za všetkých zamestnancov. Môj softvér uvádza počet kalendárnych dní v mesiaci. Pri konzultácii s inými mzdárkami často nemáme rovnaký názor. Čo si o tom myslíte, poraďáci?
pingino
20.07.05,05:33
Mňa zaujala táto veta, najmä slová v úvodzovkách:
Alebo na urade pre dohlad nad zdravotnou starostlivostou co znamena udaj "Pocet kalendarnych dni" na vykaze?
Neviem, či to tu na Porade už bolo preberané, ale ja si myslím, že tam má byť súčet všetkých kalendárnych dní poistenia za všetkých zamestnancov. Môj softvér uvádza počet kalendárnych dní v mesiaci. Pri konzultácii s inými mzdárkami často nemáme rovnaký názor. Čo si o tom myslíte, poraďáci?
Ja som na urade pre dohlad dostal odpoved citujem: "To je jedno. Spytajte sa na positovni".
Takze som svojim prispevkom som len chcel poukazat na to, ake problematicke je dopatrat sa odpovedi na otazky, a to dokonca aj u tych, ktori su kompetentni.
Jozef Mihál
20.07.05,05:37
...
Ale inak je to naozaj jedno. Podstatný je počet dní uvedený pre každého zamestnanca v prílohe.