Janulana
29.04.09,06:59
Prosím vás, ak SZČO končí ako zamestnávateľ, aké tlačivo mám vyplniť? Stačí RL zamestnávateľa? Alebo ešte nejaký, na ktorom je konkrétne meno zamestnanca?
Tweety
29.04.09,05:05
Prosím vás, ak SZČO končí ako zamestnávateľ, aké tlačivo mám vyplniť? Stačí RL zamestnávateľa? Alebo ešte nejaký, na ktorom je konkrétne meno zamestnanca?
Nepíšeš o tom, koho chceš odhlásiť, ak zamestnanca, tak RLFO, ak zamestnáv., tak RL zamestnávateľa.
Janulana
29.04.09,05:22
Zamestnával len jedného zamestnanca na dohodu. Čiže už nebude nikoho zamestnávať.
Tweety
29.04.09,05:24
Zamestnával len jedného zamestnanca na dohodu. Čiže už nebude nikoho zamestnávať.
Tak chceš odhlásiť toho dohodára? ak áno, tak RLFO-odhláška, a ak aj sám seba ako zamestnáv., tak tiež RL-ale zamestnáv., ako som už písala vyššie. Samozrejme rovnako aj odhlášky zo ZP. Zamestnáv. aj na DÚ.
VladoaKatka
29.04.09,05:53
Presne ako písala vyššie Maja(Tweety) a jednoducho povedané, zo všetkých inštutúcií do ktorých si sa prihlásil ako "zamestnávateľ" musíš sa odhlásiť resp. im oznámiť, že nikoho nezamestnávaš, teda pre
DÚ - nie si platiteľom dane zo závislej činnosti, - toto oznámiš listom
SP a ZP - nemáš povinnosť odvodov a rovnako zasielania výkazov - vyplníš odhlášku zamestnávateľa
Janulana
29.04.09,06:49
Ak bol však dohodár evidovaný na ÚP, tak potom do ZP nemusím. Správne?