berry
29.04.09,09:03
Pekný deň
Dňa 09.04 som vystavila faktúru za prepravu.
Ale dnes mi volali ,že to chcú rozpísať na dve faktúry. Vystavila dom storno faktúru na tu starú. A teraz chcem vystaviť dve nové faktúry. Aký tam mam dať deň dodania tovaru alebo služby? Ak dám toho 09.04 tak už je to po uplynutí 15 dní. Môžem tam dať dnešný dátum? Teda dátum vystavenia storno faktúry? Nemôžem opraviť tu starú , lebo potom by som nemala ako vystaviť druhú , lebo by mi nesedelo číslovanie.
Ďakujem.
Tweety
29.04.09,07:04
Pekný deň
Dňa 09.04 som vystavila faktúru za prepravu.
Ale dnes mi volali ,že to chcú rozpísať na dve faktúry. Vystavila dom storno faktúru na tu starú. A teraz chcem vystaviť dve nové faktúry. Aký tam mam dať deň dodania tovaru alebo služby? Ak dám toho 09.04 tak už je to po uplynutí 15 dní. Môžem tam dať dnešný dátum? Teda dátum vystavenia storno faktúry? Nemôžem opraviť tu starú , lebo potom by som nemala ako vystaviť druhú , lebo by mi nesedelo číslovanie.
Ďakujem.
Dátum dodania je dátum uskutočnenia služby-prepravy. Dátum faktúry musí byť do 15 dní od dátumu dodania.
berry
29.04.09,07:12
Veď ja som im tú faktúru vystavila hneď v ten deň.
Ale teraz som urobila storno. Lebo oni to chcú na dve. A už mám vystavené aj iné faktúry tak sa nemôžem spätne vrátiť.
Tweety
29.04.09,07:26
Veď ja som im tú faktúru vystavila hneď v ten deň.
Ale teraz som urobila storno. Lebo oni to chcú na dve. A už mám vystavené aj iné faktúry tak sa nemôžem spätne vrátiť.
Dve môžeš vystaviť, ale so skutočným dátumom plnenia.
berry
29.04.09,07:32
To znamená , že deň dodania služby bol 09.04 a deň vystavenia 29.04?
azla
29.04.09,07:37
V Tvojej situácii asi sa už nedá urobiť, aby bol vlk sýty aj baran celý.

Dátum dodania je dátum, ktorý je istý a jasný, ten už meniť nemôžeš.
Fa by mala byť vystavená s dátumom najneskorším do 15.dní od dátumu dodania.
Ak to ináč nejde, tak napíš ako Ťa program a číselná rada pustí. (ak sa "pomýliš" v dátume vystavenia, môže byť napísaný aj 24.).