shaarka
29.04.09,10:00
ahojte,
v praci, kde nemam prava administratora, mi vybieha od urciteho casu v lavom hornom rohu upozornenie
The power button configutation has been altered. You are no longer to enable AI Suite by pushing power button. To enable the power button for AI Suite again, click the icon at the bottom right of the screen to enable this function.
a potom je tam tlacitko OK.

ziadna ikona ale v pravom dolnom rohu nie je a toto upozornenie sa mi dostava na vrch ostatnych otvorenych okien, zobrazi sa do 3 sekund ako ho odkliknem, neda sa ani presuvat, furt sa vrati na to iste miesto.

nasla som aj ASUS softver (neviem, odsial sa tam zobral), ale nachadza sa na C disku a ja nemam pravo ho ano presuvat ani odinstalovat. vymazat ho nechcem, a aj tak by to asi neslo.

nas IT technik, alebo teda spravca, sa na to vysral, povedal, ze nevie, co to je a odisiel, ze ma dolezitejsiu pracu.

neviete mi poradit, ako si to mozem odinstalovat? ako obabrat (slusne povedane) system? mozem este odchytit technika, nech mi povie svoje heslo :)))) a nejaky iny sposob?

najradsej by som ale bola, keby ste mi poradili, ako sa dostat do modu spravcu, nech si mozem upravovat a instalovat vsetko tak, ako chcem ja a nemusim cakat na nejakeho pipika, co mi aj tak len vsetko zakaze, lebo tak to dostal prikazom zhora.

dakujem vopred
Chobot
29.04.09,08:10
ahojte,
v praci, kde nemam prava administratora, mi vybieha od urciteho casu v lavom hornom rohu upozornenie
The power button configutation has been altered. You are no longer to enable AI Suite by pushing power button. To enable the power button for AI Suite again, click the icon at the bottom right of the screen to enable this function.
a potom je tam tlacitko OK.

ziadna ikona ale v pravom dolnom rohu nie je a toto upozornenie sa mi dostava na vrch ostatnych otvorenych okien, zobrazi sa do 3 sekund ako ho odkliknem, neda sa ani presuvat, furt sa vrati na to iste miesto.

nasla som aj ASUS softver (neviem, odsial sa tam zobral), ale nachadza sa na C disku a ja nemam pravo ho ano presuvat ani odinstalovat. vymazat ho nechcem, a aj tak by to asi neslo.

nas IT technik, alebo teda spravca, sa na to vysral, povedal, ze nevie, co to je a odisiel, ze ma dolezitejsiu pracu.

neviete mi poradit, ako si to mozem odinstalovat? ako obabrat (slusne povedane) system? mozem este odchytit technika, nech mi povie svoje heslo :)))) a nejaky iny sposob?

najradsej by som ale bola, keby ste mi poradili, ako sa dostat do modu spravcu, nech si mozem upravovat a instalovat vsetko tak, ako chcem ja a nemusim cakat na nejakeho pipika, co mi aj tak len vsetko zakaze, lebo tak to dostal prikazom zhora.

dakujem vopred

Ak ti to "vybehne", sprav PrintScreen a daj ho sem, nech vidíme, ako to vyzerá. S

A heslo administrátora asi neobídeš. Budeš musieť počkať na toho "pipika".

Alebo ešte skús v menu Start > Programy nájsť tú aplikáciu AI Suite a spustiť ju, možno niekde v nastaveniach to bude možné niečo upraviť. To je nejaký malý soft, dodávaný spolu so základnou doskou ASUS, neviem presne, na čo slúži, tuším na pretaktovávanie. Admin by ho odtiaľ nemohol vymazať?

A vpravo dole nemáš náhodou niektorú z tých ikoniek AI Suite?
shaarka
29.04.09,10:28
dik, tak tu to je.

vec sa ma tak, ze doteraz som sa o svoj komp starala ja, nebol problem. ale museli sme sa ako firma prestahovat, a tu na novom mieste to funguje inak.
spravca ma pod palcom vsetko (celu intranetovu siet aj web) a na mna to uz je trosku vyssi level, aby som to pochopila.
vsimla som si ale, ze raz rano som mala prestaveny skype (akoby bol nanovo instalovany), ze mi vypadava messenger, ktory ma upozornuje na mail, ze mi nejde z nejakeho dovodu zvuk a ze mi pri kazdom zaplnuti hlasi, ze mam nainstalovany player VLC a ci chcem odinstalovat stary, jasne ze ano, ale objavuje sa to zakazdym... a mnoho inych veci). som z toho zuriva.
neviem, ci sme sledovani, ci ma pravo vliezt do mojho kompu aj ked pri nom nesedi. asi ano, pretoze zdielanie priecinkov tu nemame - takze predpokladam, ze jemu je pristupne vsetko. ako inak by som mala VLC prednastaveny na vsetky media?

ako by som sa to mohla dozvediet, ze co sa tu deje?

a este ma zaraza, ze ja som ziadny ASUS neinstalovala, neviem ani ze by ho instaloval on. googlila som, ale som prekvapena, ako sa to vobec ku mne dostalo.
vrrrrrrrrr!!!

PS: ked mam ulozene prihlasovacie mena a hesla na rozne www stranky, moze sa cez ne dostat k udajom, aj ked nesedi pri mojom kompe? (nemyslim teraz hned bankove konto :)))

cik za odpoved.
shaarka
29.04.09,10:29
cik = dik :)))

a jasne, ze nemam ziadny button ani icon at the bottom right of my screen :)
shaarka
29.04.09,10:45
a ked chcem spustit ten AI Suite, tak mi vybehne error (ten krizik v cervenom kruzku) EAccessViolation
je to verizia 1.03.17
Chobot
29.04.09,11:15
a ked chcem spustit ten AI Suite, tak mi vybehne error (ten krizik v cervenom kruzku) EAccessViolation
je to verizia 1.03.17

Ešte pre informáciu urob nasledovné:

Crtl+Alt+Del > Správca úloh > záložka Procesy

vidíš tam niečo ako AISuite? Alebo nejaký podobný názov?

A ten AISuite nejde spustiť z menju Start > Programy ?

Myslím, že je to nepotrebná utilita. Odinštalovať by sa to malo dať nasledovne:

Start > Nastavenie > Ovládací panel > Pridanie alebo odstránenie programov > a v zozname programov si ho nájdeš a dáš Odstrániť.
shaarka
29.04.09,11:22
aaaaaaaaa idem od poslednej tvojej otazky:

dakujem velmi pekne, ale odinstalovat nejde, lebo nie som administrator. to je najvaci problem. chcela som to nejako obist.

v task manager nevidim nic, co by som si dovolila vypnut... i ked: mozem vyskusat rad radom vsetko, nie? :))

nie, nejde spustit ani ked ho vyhladam na disku a ani cez start/programy
Chobot
29.04.09,11:23
neviem, ci sme sledovani, ci ma pravo vliezt do mojho kompu aj ked pri nom nesedi. asi ano, pretoze zdielanie priecinkov tu nemame - takze predpokladam, ze jemu je pristupne vsetko. ako inak by som mala VLC prednastaveny na vsetky media?

Myslíš právo ako adminstrátorské oprávnenie alebo právo ako legislatívne?

Ako adminstrátor má mocné IT právomoci, môže robiť s tvojím kompom všetko, vstupovať, prihlasovať sa, inštalovať a odoberať programy. Jedine nevidí súbory, ktoré sú uložené v adresári Documents and Setings pod tvojím užívateľom. Pokiaľ je to firmemný počítač, tak má aj legálne právo spravovať tvoj komp. Ty by si tam nemala mať žiadne osobné veci, keďže je to firmený PC.


ako by som sa to mohla dozvediet, ze co sa tu deje?

Spýtať sa ho?


a este ma zaraza, ze ja som ziadny ASUS neinstalovala, neviem ani ze by ho instaloval on. googlila som, ale som prekvapena, ako sa to vobec ku mne dostalo.
vrrrrrrrrr!!!

Mohlo sa to inštalovať, keď si inštalovala ovládače pre základnú dosku (alebo ten, kto to inštaloval pri kúpe PC). Pokiaľ to fungovalo, možno si o tom ani nevedela, že na pozadí beží nejaký program AI Suite, teraz sa niečo stalo a nebeží tak, ako predtým, preto sa stále hlási.


PS: ked mam ulozene prihlasovacie mena a hesla na rozne www stranky, moze sa cez ne dostat k udajom, aj ked nesedi pri mojom kompe? (nemyslim teraz hned bankove konto :)))

cik za odpoved.

Ako som písal, adminostráto má mocné práva. On sa môže aj z diaľky prihlásiť na tvoj PC, cez vzdialený prístup. Len neviem, ako je to s prezeraním obsahu hesiel v internetovom prehliadači. Rátaj s tým, že môže a tak sa správaj pri ukladaní hesiel.
Chobot
29.04.09,11:25
aaaaaaaaa idem od poslednej tvojej otazky:

dakujem velmi pekne, ale odinstalovat nejde, lebo nie som administrator. to je najvaci problem. chcela som to nejako obist.

v task manager nevidim nic, co by som si dovolila vypnut... i ked: mozem vyskusat rad radom vsetko, nie? :))

NIE!! preboha, len to nerob. Mohla by si niečo vypnúť, čo je potrebné pre chod PC, potom sa nevypne riadne a môže sa stať, že už nenabehne. Pokiaľ niečo nepoznáš, tak v PC to nevypínaj a ani nemaž!


nie, nejde spustit ani ked ho vyhladam na disku a ani cez start/programy

Tak jedine požiadať admina, aby to on odinštaloval.
shaarka
29.04.09,11:25
ok, dakujem, budem si ho tu musiet posadit a potrapit, kym mi nepovie vsetko, co vie :)
ale je to hrozneeee!
shaarka
29.04.09,11:26
nechces na oplatku v niecom poradit? ja sa tu stale take somariny pytam...
shaarka
30.04.09,06:27
dakujem, chobot...
musim sa pochvalit. dnes rano som si sadla nad tie procesy v task manazerovi a isla som (laicky) vylucovacou metodou, ze ktory proces je na co. objavila som AiNap.exe, to sa mi nepacilo. stacilo vygooglit, ze to patri k ASUSu a s malou dusickou som to vypla. upozornenie zmizlo.
caja som! )))))))
Chobot
30.04.09,08:18
dakujem, chobot...
musim sa pochvalit. dnes rano som si sadla nad tie procesy v task manazerovi a isla som (laicky) vylucovacou metodou, ze ktory proces je na co. objavila som AiNap.exe, to sa mi nepacilo. stacilo vygooglit, ze to patri k ASUSu a s malou dusickou som to vypla. upozornenie zmizlo.
caja som! )))))))

Takže páchateľa si už našla. Ale tým, že to vypneš v procesoch, tak to vypneš len na dobu, kým ti beži PC. Pri reštarte alebo znovuzuzapnutí sa ten program znovu spustí, lebo určite bude niekde v start up adresári alebo pri spustení.

Potom ho budeš musieť znovu vypnúť jednorazovo, ako si to urobila teraz. Ak ho chceš vypnúť úplne, aby sa pri štarte nespúšťal, pozri si adresár Start > Programy > Pri spustení, či tam nie je uvedený. Ak nie je tam, choď do Start > Spustenie a tam napíš "msconfig", tam je možné vypnúť programy, ktoré sa spúšťajú pri štarte. Ale je dosť možné, že na to budeš potrebovať právomoci administrátora, lebo to nie je bežnému užívateľovi prístupné. ALe skús to....
shaarka
30.04.09,08:23
hej, viem, ze to budem musiet pri kazdom restarte, ale to nevadi. kym nepride spravca, aj toto mi staci.
nie, do msconfig sa samozrejme nedostanem :(
diks.