evafako
29.04.09,10:40
Prosím o radu,,,Som na MD a dostala som dnes zápočtový list. Mám očakávať aj výpoveď tak sa chcem opýtať či mám nárok na odstupné aj keď som na MD. Pracovala som len necelý rok. Ďakujem za skorú radu
Chobot
29.04.09,08:46
Prosím o radu,,,Som na MD a dostala som dnes zápočtový list. Mám očakávať aj výpoveď tak sa chcem opýtať či mám nárok na odstupné aj keď som na MD. Pracovala som len necelý rok. Ďakujem za skorú radu

No, výpoveď mala byť prvá, až potom zápočtový list. Trochu upresni situáciu - bola si zamestnaná na dobu určitú alebo neurčitý čas? Z akého dôvodu ti dali výpoveď? Nebola to náhodou dohoda o skončení PP? Nie je to, čo si dostala náhodou ročné zúčtovanie dane?
evafako
29.04.09,08:50
je to zápočtový listale bez hocijakých údajov len moje meno zamestnaná od 2005 do 2008,,,dôvod skončenia pracovného pomeru je Dohodou zo strany organizácie, Odstupné nebolo vyplatené,,,ale to je zápočtový list zo starého názvu našej firmy. Teraz sa volá inač a mám očakávať aj odtial vypoveď. Tak neviem či dostanem odstupné keďže som pod novým názvom ani nerobila lebo som bola teda som na MD. Bola som zamestnaná na dobu neurčitú normálne na TPP
Chobot
29.04.09,11:36
je to zápočtový listale bez hocijakých údajov len moje meno zamestnaná od 2005 do 2008,,,dôvod skončenia pracovného pomeru je Dohodou zo strany organizácie, Odstupné nebolo vyplatené,,,ale to je zápočtový list zo starého názvu našej firmy. Teraz sa volá inač a mám očakávať aj odtial vypoveď. Tak neviem či dostanem odstupné keďže som pod novým názvom ani nerobila lebo som bola teda som na MD. Bola som zamestnaná na dobu neurčitú normálne na TPP

Tak skontaktuj firmu a popýtaj sa u nich, o čo vlastne ide. Lebo z týchto údajov ti neviem poradiť, nakoľko neviem, čo konkrétne sa stalo. Pokiaľ si žiadnu dohodu nepodpisovala, tak PP nemohol skončiť dohodou. Niečo tu nehraje...:cool:
terezamaria
29.04.09,12:54
Pokiaľ si na materskej dovolenke / MD / alebo rodičovskom príspevku / RP/, neni o čom, až do 3 rokov veku dieťaťa. Dúfam, že si mala dobu neurčitú. Dohodou pracovný pomer nemôže skončiť, nakoľko si žiadnu nepodpisovala a veľmi by som sa Ti čudovala, keby si ju podpísala. To, že sa firma volá inak Teba nemusí zaujímať, určite je to len plynulý prechod, následne aj s právomocami z firmy na firmu. Keď bude mať dieťatko 3 roky môžu Ti dať výpoveď z nadbytočnosti § 63, ods. l, písm. b/ ZP -
samozrejme aj s 2 mesačným odstupným. A teraz Ti výpoveď dať nemôžu, nakoľko si chránená - § 64, ods. 1, písm.c/ ZP.